Jump to content

Labyrinth


Elderane

Recommended Posts

Nakon prvog slušanja mogu da kažem da mi se, pre svega, jako svidelo što su ispunili obećanje i u mnogome opravdali to što je album nazvan drugim delom legendarnog RTHD! Vratili su se tom stilu, mada je zvuk nešto drugačiji. Sam album mi je ok na prvo slušanje, nije mi ni jedna pesma "iskočila", ali svakako ima potencijala, videćemo nakon par slušanja. Ono što me je malo iznenadilo jeste to da su klavijature na većini pesama u drugom planu, tek ponegde dođu do izražaja, uglavnom su "tepih", što je malo atipično za Labyrinth, možda ponegde čak i nedostaju kljave, bar kao podloga. No dobro, to je taj neki prvi utisak, videću posle više slušanja. E, da, odličan fazon su napravili sa samim krajem albuma tj. pesme "A Painting On The Wall" gde su provukli temu iz "Falling Rain", taj mi se potez baš dopao.

U svakom slučaju, drago mi je da su se "vratili" na ovaj način, lepo je čuti ponovo neke karakteristične Labyrinth momente! Vrteće se dosta ovaj album u narednim danima... :)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Labyrinth - 2010 - Return To Heaven Denied Pt II

  th_30085_9_15_122_484lo.jpg

   

Tracklist:

 

1. The Shooting Star 07:55

2. A Chance 05:52

3. Like Shadows in the Dark 05:35

4. Princess of the Night 05:51

5. Sailors of Time 04:30

6. To Where We Belong 04:46

7. A Midnight Autumn’s Dream 06:48

8. The Morning’s Call 06:42

9. In This Void 04:29

10. A Painting on the Wall 05:01

 

Current Line-up

Roberto Tiranti (Rob Tyrant) - Vocals (1997-1998, 1999-) (also Bass 2006-2010) (Athlantis, Genius, Wild Steel, Vanexa, New Trolls)

Andrea Cantarelli (Anders Rain) - Guitar (1991- )

Olaf Thorsen (Carlo Andrea Magnani) - Guitar (1991-2002, 2009-) (Vision Divine, Eddy Antonini)

Andrea de Paoli (Andrew McPauls) - Keyboards (1997-) (Shadows of Steel, Vision Divine, Expedition Delta)

Sergio Pagnacco - Bass (2010-) (Vanexa)

Alessandro Bissa - Drums (2010-) (Scream (Ita), Vision Divine, Bad Faith, Mastercastle, Silent Victory, Angelize)

 

Genre: Power

Subgenre: Progressive Power Metal

Bitrate: 192 k

Size: 79.63 MB

http://hotfile.com/dl/51339371/383a986/Labyrinth2010.rar.html

no pass

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram stvarno da ih pohavalim kako su uspeli da bas udare po vrlo slicnoj atmosferi, retko se to desi kad neki bend najavi neki nastavak kultnog albuma.

 

bubanj je malo govnjav i plastican, ali sve ostale deluje prilicno dobro, jedino sto bih zeleo da su klavijature malo glasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Current Line-up

Roberto Tiranti (Rob Tyrant) - Vocals (1997-1998, 1999-) (also Bass 2006-2010) (Athlantis, Genius, Wild Steel, Vanexa, New Trolls)

Andrea Cantarelli (Anders Rain) - Guitar (1991- )

Olaf Thorsen (Carlo Andrea Magnani) - Guitar (1991-2002, 2009-) (Vision Divine, Eddy Antonini)

Andrea de Paoli (Andrew McPauls) - Keyboards (1997-) (Shadows of Steel, Vision Divine, Expedition Delta)

Sergio Pagnacco - Bass (2010-) (Vanexa)

Alessandro Bissa - Drums (2010-) (Scream (Ita), Vision Divine, Bad Faith, Mastercastle, Silent Victory, Angelize)

Ja ih na sajtu videh petoricu na slikama za novi album kao... pa sam se uplašio da Roberto i dalje svira bas, ali drago mi je da vidim da to nije slučaj.

 

moram stvarno da ih pohavalim kako su uspeli da bas udare po vrlo slicnoj atmosferi, retko se to desi kad neki bend najavi neki nastavak kultnog albuma.

 

bubanj je malo govnjav i plastican, ali sve ostale deluje prilicno dobro, jedino sto bih zeleo da su klavijature malo glasnije.

Slažem se u potpunosti za obe stvari.

Ne znam šta je to sad sa bubnjevima, Secret Sphere na novom albumu, koji je takođe pre par dana "procureo", ima još gori bubanj... ne znam što to tako rade. :confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skinuo sam sa oba linka, ali nece da mi otpakuje...mozda je problem kod mene, na kompu... strpicu se jos malo :)

 

Samo sam hteo da kazem da je neverovatno dobar album Return to heaven denied, vise se ni ne secam kako sam bio dosao do njega, ali je fantasticno kako kvalitet obicno ispliva. Tako mala grupa u jeku power metala je izdala nesto tako dobro i da je to uspelo da dodje do svih nas. cesto pustim taj album, kad se setim :) slusao sam i ostale njihove albume ali se takva hemija nije vise ponavljala, ne ocekujem ni sada, ali i malo losija verzija bi mi prijala :))) drago mi je da se vecini za sada dosta dopada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar mi je ovaj novi album... nekoliko puta sam ga preslušao i dopada mi se, nisam baš impresioniran, ali definitivno zvuči dobro. Za sad su mi se istakle "A Midnight Autumn's Dream", "In This Void" :rockdevil: i donekle "A Painting On The Wall".

Share this post


Link to post
Share on other sites

princess of the night, sailors of time, a midnight autumn's dream, najbolje.

 

plasio sam se da nece biti hitova, ali ima ih, sto se ne moze mnogo reci za sve sto su snimili nakon s/t album (koji mi je idalje dobar)

 

onaj timless crime EP isto jebe keve idalje, mozda bi bio na nivou prvog RTHD da je ceo album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Солидан албум, има добрих момената, ту негде у рангу са Freeman. 12 година је ипак превелика дистанца да би они поновили онакво ремек дело. Има ту неке атмосфере, али опет није искључено да чујемо оно што прижељкујемо да чујемо пре него оно што бисмо чули да рецимо није ни постојао RTHD...

 

Узгред, нови Secret Sphere је доста хитичнији :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ови су само на Scent of human desire нешто претерано кокетирали с тим хард роком, па ваљда видели да им не иде. Сад само у обрисима, али углавном мелодични повер. Јесте, Роберто је доста бољи, али и овај Рамон је доста солидан за то поднебље, акценат и остало кад се узме у обзир.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Узгред, нови Secret Sphere је доста хитичнији :smile:

Slažem se. Iako mi se ovaj RTHD pt.2 dopada sve više svakim slušanjem, sa novog albuma Secert Sphere-a su mi se već izdvojile neke pesme koje prosto moram da vrtim, a sama naslovna pesma, Archetype, me zaludela potpuno! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Dobar je album. Naravno nije u rangu keca ali to se nije očekivalo... Jedino mi smeta što dok su radili Freemana usta bila puna progresije, a kad je karijera otišla u kurac opet duple pucaju na sve strane. No dobro, bolje i to nego 6 days to shit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni taj polu prog/polu power nesto najgore, mislim da je i evergrey propao zbog toga, mnogo su mi bolji bili kad su bili cist, mracni power.

 

kamelot isto, najbolje pesme su im strejt power, ono kad nesto palamude ispadne glupo uglavnom.

 

mada Symphony X uspe da iskombinuje.

 

takodje mi bolja kombinacija nekog melodicnog metala/AORa sa progom nego power, poput Elegy i Conception recimo, gde je melodicno i pamtljivo ali nema taj euro power prizvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Ево, после пола године сам узео поново да преслушавам "нови" албум, једном, двапут, трипут... Она почетна реакција да је албум тек ок је била престрога и нефер. Сада мислим да је албум одличан и не знам како ме није освојио тада на прво слушање. Да ли ми је она летња жега ударила у главу, не знам, тек двојка је препуна ствари које толико волим код овог бенда, нарочито из ранијих радова. Има јако много ствари које ме подсете на кеца, али можда на Sons of thunder еру још и више.

 

Углавном, супер албум. Роберто и цо, извин'те што сам сумњао у вас после 6 days.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...