Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

da, kaze homies u cribcagedu :)

i meni je to skroz fenomenalno! kao i disco queen i to upravo iz razloga jer ih sve izvrce ruglu...e sad, i ja preskacem disco queen stalno jer mi je dovoljno bilo da skapiram poentu ali bas ne mogu da slusam te vokale :)

 

 

sve u svemu, meni je ovaj album odlican!

Share this post


Link to post
Share on other sites

e znate sta... nemojte molim vas da pricate o Pain Of Salvation-u vise kao o necemu sto je trebalo da vas pogodi... i o tome kako vas je razocarao... taj bend nije kao i ostali bendovi... ne moze niko da se poredi sa njima... ja stalno slusam novi album... alo ljudi, Daniel je umetnik... sve sto je on do sada uradio niko od nas ovde ne bi umeo ni da zamisli, a ne da komponuje i svira... covek jeste otisao malo vise u show ili macho fazon... ali covek je kralj... necu da kazem da sam razocaran jer je na BE-u sve receno... covek je taj album radio 6 godina! suludo bi bilo da on sad juri emociju Remedy Lane-a, ili Perfect Element-a... ili mozda ludilo Entropie... jer onda bolje da prestane da se bavi muzikom... ne mozemo mi od takvog umetnika da ocekujemo da se ponavlja... on sve ovo radi jer voli... a ne da bi zaradio toliko na svima nama! a i kad bi se ponavljao svi oni albumi bi izgubili vrednost koju imaju... sve bi bilo u istoj liniji... bilo bi sve previse emotivno i tesko, postalo bi monotono... zasto meni Pain nikada nije dosadio?!?! jer svaka pesma odskace... svaka ima nesto sto je dobro... oni koji znaju, priznace da nema ni jedne lose pesme od samog pocetka entropie do enter rain-a sa scarsick-a.

 

nikad ne znate... mozda bas sledeci album bude tezi i emotivniji od svih proslih zajedno... jer on je umetnik koji radi iz srca... radi po onome sto oseca... tako ce i biti sve dok ne prestane da se bavi muzikom... sto bi bilo steta!

 

album je odlican... to je Daniel... to je njegov mozak... i treba pustiti umetnika da stvara... ko hoce da slusa neka slusa... ali oni kojima se ne svidi bolje da ne pljuju, jer rekao sam vece da niko od nas nesto onako ne ume da napravi... neka se javi jedan covek koji moze da napravi pesmu koja ce da potuce bilo koju od kad postoji taj bend!

 

uzdravlje svima!

 

nije me bilo ovde dugo... ali kad sam ovo video morao sam da prokomentarisem! :D

 

hehe pozdrav :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

e znate sta... nemojte molim vas da pricate o Pain Of Salvation-u vise kao o necemu sto je trebalo da vas pogodi... i o tome kako vas je razocarao... taj bend nije kao i ostali bendovi... ne moze niko da se poredi sa njima... ja stalno slusam novi album... alo ljudi, Daniel je umetnik... sve sto je on do sada uradio niko od nas ovde ne bi umeo ni da zamisli, a ne da komponuje i svira... covek jeste otisao malo vise u show ili macho fazon... ali covek je kralj... necu da kazem da sam razocaran jer je na BE-u sve receno... covek je taj album radio 6 godina! suludo bi bilo da on sad juri emociju Remedy Lane-a, ili Perfect Element-a... ili mozda ludilo Entropie... jer onda bolje da prestane da se bavi muzikom... ne mozemo mi od takvog umetnika da ocekujemo da se ponavlja... on sve ovo radi jer voli... a ne da bi zaradio toliko na svima nama! a i kad bi se ponavljao svi oni albumi bi izgubili vrednost koju imaju... sve bi bilo u istoj liniji... bilo bi sve previse emotivno i tesko, postalo bi monotono... zasto meni Pain nikada nije dosadio?!?! jer svaka pesma odskace... svaka ima nesto sto je dobro... oni koji znaju, priznace da nema ni jedne lose pesme od samog pocetka entropie do enter rain-a sa scarsick-a.

 

nikad ne znate... mozda bas sledeci album bude tezi i emotivniji od svih proslih zajedno... jer on je umetnik koji radi iz srca... radi po onome sto oseca... tako ce i biti sve dok ne prestane da se bavi muzikom... sto bi bilo steta!

 

album je odlican... to je Daniel... to je njegov mozak... i treba pustiti umetnika da stvara... ko hoce da slusa neka slusa... ali oni kojima se ne svidi bolje da ne pljuju, jer rekao sam vece da niko od nas nesto onako ne ume da napravi... neka se javi jedan covek koji moze da napravi pesmu koja ce da potuce bilo koju od kad postoji taj bend!

 

uzdravlje svima!

 

nije me bilo ovde dugo... ali kad sam ovo video morao sam da prokomentarisem! :D

 

hehe pozdrav :D

 

AMIN!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam kako vama ali meni se ne dopada novi album. Od benda ocekujem da se krece uzlaznom a ne silaznom putanjom. Scarsick je mozda trebao da se pojavi pre svih prethodnih albuma ali sada kada se pojavio posle njih, zvuci mi bledo. Ima par stvari koju su dobre ali ostatak je dosadan.

Bilo kako bilo PoS je i dalje odlican bend! :da:

 

Fikuse nemoj da se ljutis! ;)

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

alo bre... sto se tice certa... treba vise da zavrsimo fandango fan klub i da se organizujemo da trazimo sve sto treba od pos-a and shit... koncert je uskoro... sto se tice puta

 

snadjite se preko fudexa... tica, prota, simke i ja idemo kolima...

a za ostalo cu vam reci sta i kako... kad vadite vizu trazice tacan datum i koliko ostajete... toliko ce i d vazi viza... ranije nije bilo tako al sta je tu je... sto se tice fandanga: sad ce se placati clanarina... ne nesto mnogo... ali to sve u cilju da bi nasa organizacija odlazaka na njihove koncerte bila bolje... a inace oni sviraju samo u zemljama gde postoji fan klub... tako da...

 

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

album je odlican... to je Daniel... to je njegov mozak... i treba pustiti umetnika da stvara... ko hoce da slusa neka slusa... ali oni kojima se ne svidi bolje da ne pljuju, jer rekao sam vece da niko od nas nesto onako ne ume da napravi... neka se javi jedan covek koji moze da napravi pesmu koja ce da potuce bilo koju od kad postoji taj bend!

 

Sustina umetnosti je da bude licna i kritikovana. Kada se niko ne bi bavio kritikom umetnosti niko ne bi shvatao sta je stvaraoc hteo da iskaze. To vazi i za velika i manja dostignuca. Scarsick je po mom misljenju manje dostignuce. Mene nije dotakao ni izbliza onoliko koliko ostali albumi. Daniel je genijalan i ja ga obozavam, ali necu da budem neiskren. Njegovo je da stvara, a na nama je da primamo, a ne da stvaramo kult. I to sto niko ovde ne moze da napravi pesmu kao on ne znaci da smo svi operisani od ukusa i mozga. Prihvati da svi imaju razlicita misljenja i da zbog toga nisu glupi. U suprotnom bi onda samo ti bio pametan, ili samo ja.

 

Nemoj da se vredjas. Meni je skroz ok sto se tebi svidja novi album, samo nemoj da ocekujes da delim tvoj izbor. Poz! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vec sam dvaput preslusao album (samo :cry: ).

Moram reci da je ispunio ocekivanja - ovakvo nesto niko nije ocekivao, a to je valjda sustina "umetnosti" eksperimentalnih prog bendova :)

Moram ponovo pokusavati da uvalim PoS ljudima koji ne slusaju prog metal (Disco Queen :rockdevil: )...

 

Ne znam kako samo mozete tako samouvereno pricati o tome kako je Daniel veliki umjetnik koji sve radi iz srca, i kako su sva njegova dela odrazi njegovih misli, osecanja i uverenja...

 

Vidimo se u Budimpesti, nadam se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako očekuješ neočekivano, onda to više nije neočekivano.

 

i ako očekuješ nešto neočekivano, pravo iznenađenje bi bilo da album ispadne skroz očekivan.. mada možda i ne bi, jer kako može da te iznenadi nešto što si očekivao?

 

ja sam očekivao dobar album, a ispalo je sranje.

nisam uopšte iznenađen, a trebalo bi da budem, jer je ispalo suprotno od mojih očekivanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

paz' vako... ja kapiram Dachu da je on sad dobio dete i da je pod tim utiskom kako sve shto radimo mi danas u sushtini radimo nashoj deci i yadda yadda yadda - i ceo njegov trip sa soup of the season (ili ti meshavina danashnjih odnosa medj' ljudima i izmedju ljudi i okoline) koja mu se vishe ogadila je super, al' priznajem da je malo, za moj ukus podbacio sa ovim albumom... don't get me wrong, album mi se dopada, i skapirao sam 80% priche (jedino mi se josh Enter Rain ne uklapa bash - mnogo mrljavi u pevanju pa mi je teshko da ga pokapiram) i vidim da mu je ideja bila da je prvi deo albuma neki build-up u glavi nekog lika koji u drugom delu (recimo od Kingdom of Loss) onda prelazi sa mishljenja na konkretna dela - al' opet mi tu neshto fali... neko je negde rekao da ovo treba posmatrati kao TPE 1.5 jer je po melodiji (Mr. Modern Mother Marry) povezan tu i tamo sa TPEom al' ovo def. nije TPE 2 za koji sam siguran da ce oduvati (@Whiteman) - ako ikad dodje...

 

al u svakom sluchaju josh 6 dana do izlaska albuma, pa kad dovatim cover valjda ce mi neke stvari biti jasnije :)

 

inache za sve neupucene Daniel reche da je Scarsick = scar + carsick ... :)

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...