Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

Offtopic: Ako ste spremni da cujete jedan jako dobar bend koji strahovito podseca na PoS (ali je jedinstven na svoj nacin) potrazite SUN CAGED iz Holandije. Izdali su do sada dva albuma a ovaj poslednji Artemisia (2007) je fenomenalan. Zanimljivo je da je ovaj bend osnovao Marcel Coenen gitarista benda Lemur Voice koji se raspao 2000. godine.

 

 

Bolje potrazite Lemur Voice..Doduse, poslednji Sun Caged nisam slusao, ali Lemur je ispred definitivno..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteh slucajno na netu na njihov unplugged koncert u Italiji. Ako neko nije gledao - ovo treba videti.

 

:opusteno:

 

Pain Of Salvation - Unplugged - Spirits Of The Land - Live in Italy (2005)

 

http://www.gigasize.com/get.php/318384/Pain_Of_SalvationUnpluggedM4E.net.avi

 

700MB!

Share this post


Link to post
Share on other sites

negde sam čitao da će pre il' kasnije da ga snime...čini mi se da su malo ostali bez ideja...kad ne znaš šta ćeš,

ti udri po Americi...nemam ništa protiv, ali ima i drugih načina da iskažeš svoje političke stavove...zna se čemu

služi muzika...any way...bilo bi lepo da snime Perfect Element Pt II.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

negde sam čitao da će pre il' kasnije da ga snime...čini mi se da su malo ostali bez ideja...kad ne znaš šta ćeš,

ti udri po Americi...nemam ništa protiv, ali ima i drugih načina da iskažeš svoje političke stavove...zna se čemu

služi muzika...any way...bilo bi lepo da snime Perfect Element Pt II.

 

Meni je zadnji album sasvim ok,u vecini slucajeva je vise nego realan,mozda je Daniel malo pretjerao u nekim pjesmama ali i to mora neko da radi hehe :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko jel ima šanse za Perfect Element pt II....album...možda pesma?

 

"According to Daniel Gildenlöw, "Scarsick is much more band oriented and down to the core. Threatening and disturbing".

The liner notes reveal that Scarsick is actually The Perfect Element, part II."

 

Eto ti odgovora, mada ne znam od kakve ti je to pomoći. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

"According to Daniel Gildenlöw, "Scarsick is much more band oriented and down to the core. Threatening and disturbing".

The liner notes reveal that Scarsick is actually The Perfect Element, part II."

 

Eto ti odgovora, mada ne znam od kakve ti je to pomoći. :pivopije:

ako ti tako kažeš.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

slushao sam ih, dao mi komsija diskove

ono nije progressive a kamo li power,

 

cak nije ni metal, ne znam sta ce ovde,

 

imaju par dobrih rifova, vokal je nekoordinisan, a pratnja nije bash losh al nije ni neka ...

 

nista za mene, al ko voli nek izvoli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

slushao sam ih, dao mi komsija diskove

ono nije progressive a kamo li power,

 

cak nije ni metal, ne znam sta ce ovde,

 

imaju par dobrih rifova, vokal je nekoordinisan, a pratnja nije bash losh al nije ni neka ...

 

nista za mene, al ko voli nek izvoli..

par dobrih rifova? vokal je nekoordinisan? pratnja nije neka? :lol:

samo da im se svaki rif ne sastoji od hiljadu triola.... :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

slushao sam ih, dao mi komsija diskove

ono nije progressive a kamo li power,

 

cak nije ni metal, ne znam sta ce ovde,

 

imaju par dobrih rifova, vokal je nekoordinisan, a pratnja nije bash losh al nije ni neka ...

 

nista za mene, al ko voli nek izvoli..

Jaoj, pa ovo je grijeh reći! :no: Daniel ima predivan glas, a muzika je maximalno komlexna, to što ne možeš da skapiraš ovaj bend - to je do tebe. Svaki album im je remek - djelo, ne kažem to samo kao fan, već kao muzički stručnjak. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaoj, pa ovo je grijeh reći! :no: Daniel ima predivan glas, a muzika je maximalno komlexna, to što ne možeš da skapiraš ovaj bend - to je do tebe. Svaki album im je remek - djelo, ne kažem to samo kao fan, već kao muzički stručnjak. ;)

predivan glas? hmm da za promenu peva mozda bi i moglo da se odredi...

postoje daleko bolji glasovi i daleko bolji tehnicari...

 

toliko komplexna da delom gubi smisao mislim vokal i pratnja su u tolikom kontrastu da je to neverovatno...

 

uzgred produkcija je skrnava

 

izgleda jeste do mene to sto ne mogu da skapiram zasto njihove pesme zvuche kao da su sela cetri muzicara i svako pocheo da svira svoje... stvarno je do mene lol

 

jel power? nije power!

jel metal? nije metal!

 

Sta ce onda ovde?

 

skroz osrednji bend

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

predivan glas? hmm da za promenu peva mozda bi i moglo da se odredi...

postoje daleko bolji glasovi i daleko bolji tehnicari...

 

toliko komplexna da delom gubi smisao mislim vokal i pratnja su u tolikom kontrastu da je to neverovatno...

 

uzgred produkcija je skrnava

 

izgleda jeste do mene to sto ne mogu da skapiram zasto njihove pesme zvuche kao da su sela cetri muzicara i svako pocheo da svira svoje... stvarno je do mene lol

 

jel power? nije power!

jel metal? nije metal!

 

Sta ce onda ovde?

 

skroz osrednji bend

Velim ja da nije za svakog PoS... I ti ih malo bolje preslušaj. Kakav Power, Progressive totalni.

Ali ovo da Daniel nema dobar glas je vrhunac odvale. Što sad fali produkciji?

OK, neću da se svadjam, ali imaj argumente, ili bar reci da ne voliš PoS, ali ovako skrnaviti jedan vrhunski bend... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

predivan glas? hmm da za promenu peva mozda bi i moglo da se odredi...

postoje daleko bolji glasovi i daleko bolji tehnicari...

 

toliko komplexna da delom gubi smisao mislim vokal i pratnja su u tolikom kontrastu da je to neverovatno...

 

uzgred produkcija je skrnava

 

izgleda jeste do mene to sto ne mogu da skapiram zasto njihove pesme zvuche kao da su sela cetri muzicara i svako pocheo da svira svoje... stvarno je do mene lol

 

jel power? nije power!

jel metal? nije metal!

 

Sta ce onda ovde?

 

skroz osrednji bend

Da imas 14 godina pa ovako da pricas....al cini mi se da imas malko vise...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pain of Salvation je Progressive rock/metal pravac,band od strane Daniela Gildenlowa velikog muzichara/tekstopisaca [pjedan od mojih omiljenih tekstopisaca ;)] i ujedno obozavaoca ovakve vrste muzike,prelistajte malo njegove intervjue pa cete vidjeti, uostalom lik je intelegentan na kvadrat...alo covjek je svirao [gitaru] sa Roine Stolt-om na albumu ADAM&EVE trenutno najjache progressive rock grupe The Flower Kings,pa je i radio na projektu od strane Neal Mors-a Transatlantic....Njegova muzika jeste komplexna a gubi smisao samo za one koji na svojoj playlist-i imaju imaju neki malo tvrdji power/thrash/death/heavy metal i onda im ne odgovara,treba vremena da se naviknete na ovakavu vrstu zvuka i da osjetite taj muzicki feeling i uzivate :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...