Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

prog. rock mozda, jedva... prog. metal nikako

 

produkciji fale sreda i krajevi... samo poslusaj neki raniji album.. ne razlikuje se bubanj od gitare... mislim katastrofa.. sve zvuchi homogeno ko da svira samo jedna gitara, neko udara u lonac i neki (majmun) zavija... (mislim sto se produkcije ticha)

 

na kasnijim albumima je produkcija znatno bolja i tu se barem razaznaju stvari... tu stvarno nemam zamerki... na novijim albumima je vise stvar ukusa,...

 

to sto je meni vokal smesan to je moja stvar, neki to vola... sta ja znam

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covjece, da si ih slusao ne bi tako pricao, a i znaj da su Progressive Metal.

 

Valjda jos nesto u muzici valja i pored Iron Maiden-a koje i sam obozavam.

pa preslusao sam ih nekoliko puta i znam sta pricham... to sto neki vole sve sto im se dâ to je druga stvar

 

Da imas 14 godina pa ovako da pricas....al cini mi se da imas malko vise...;)

 

postoje bendovi koji mogu da se slusaju od 7 - 77 godina, a postoje neki bendovi koji ne idu dalje od 7-15..

 

razumeo bih da neko sa 14 godina slusa pain of salvation, kao neki alternative, ili neku paljevinu sa slikama embriona na omotu koje uzgred nemaju mnogo veze sa textovima(textovima koji sami po sebi ne daju mnogo smisla)

 

A sto se tice produkicije jos jednom

The Perfect Element P1 je znatno losiji od scarsick...

 

jedini text koji ima smisao je america... to i jeste relativno dobra pesma... postovacu jos kritika.. kad budem preslusao jos jednput(ipak ima par nedelja od kako se sleglo)

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja da se nekome ne svidjaju ovi genijalci, ima toliko komplexnih bendova koje ne mogu da svarim, ali njihov kvalitet i umjetničku kreativnost nikad neću osporavati. Mislim da neko ko sam po sebi nema smisla, može da kaže da textovi ne valjaju. Ono za glas je posebna priča. Daniel ima predivan glas, i zaista je, meni, abnormalno da neko kaže suprotno, kao i svim poznavaocima i ljubiteljima, kako PoS-a, tako i ostale kvalitetne muzike.

To što "The Trooper" ne može da ih skonta, to je do njega, ne prijaju njegovom mentalnom sklopu, to nije njegov muzički ukus, i ja to poštujem. Ponavljam, ima toliko dobrih bendova, ja ih ne slušam, jer nemaju "ono nešto" što mi odgovara, i "ono nešto" za što bih se vezala za taj bend, jer nije dovoljno slušati i kapirati muziku (bendove), tu se gaji nešto jače, razvijaju se emocije, te se stvara, ne samo poštovanje prema tom bendu, bend se zavoli, i onda se gleda očima jednog fana.

Ne želim da se svadjam, to mi je na kraju pameti, samo sam reagovala ne nešto gdje ne postoje nikakvi argumenti...a i reagovala sam kao fan ovog benda. ;)

Edited by Mistress Of Night

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaaaaaaaaaa, stevoo, lud siiiiiiiiiiiiiiiiiiii... si u kg ti ili? ako jesi, sviracemo za dan grada, ne znam tacno da li 7 ili 8, fanovi ce biti obavesteni...

nisam u kg-u ali radi bih doso da jesam :D

 

nek vam je sa srecom... obavesti bre sve preko myspace-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne dirajte vi meni bend koji je snimio:

 

"Entropia"

"One Hour by the Concrete Lake"

"The Perfect Element, part I"

"Remedy Lane"

"BE"

"Scarsick".

:muzicar::muzicar::muzicar:

Btw, Filipe, neka ti kaže CrnoŽeljko ko ga je uputio ka ovim genijalcima. ;)

Hmmm...ko li me je uputio, ne mogu da se setim trenutno... :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

PAIN OF SALVATION Drummer Quits To Focus On Family Life

 

Sweden's PAIN OF SALVATION has issued the following update:

 

"We are sad to announce that Johan Langell [drums] has decided to leave the band, to focus on family. This is not a sudden decision, but something that has been pending for several years. As the band now rapidly continues to grow for each year, the time and commitment needed for being in studio and on tours increase. Not really wanting this, Johan chose to include the whole band in his doubts regarding this directly from the start, and now when the time has finally come.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I tebi su ostavili tu poruku? Sad sam videla i krenula da je okacim ovde...

Smrc...

A tako su dobra ekipa.

Sta je i pravio porodicu i dobar bend?!

Sram ga bilo!

Pravi metalac ne moze biti i porodican covek!

:bigblue:

Al ozbiljno bas sam se sad skenjala. Nista sad nece biti isto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam..mislim nije sigurno Daniel govorio Johanu kako treba da svira bubnjeve ali ne treba ni biti pesimistichan po pitanju novog bubnjara..kog god da izaberu Johan je istripovao da ce mu pomagati da se ubaci u PoS fazon a i kapiram da ce biti unesheno josh noviteta shto mozda i nije loshe..ionako su vec krenuli tim putem..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...