Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

Ljudi su razbili!I mi smo bili super publika kolko sam primjetila.Bas su bili pravo osvjezenje te veceri i nekako su probudili najvise emocija medju publikom nego predhodni bendovi.

Daniel je liiik!Ko neki tinejdzer :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo ih je posle svirke dobro napiti i reci im, kad dodju k sebi, da su u medjuvremenu isplaceni i opljackani... :) :) :)

Ozbiljno, apel: ORGANIZATORI, ISPLATITE PoS DA BI NAM DOSLI OPET! Mislim, nekim ljudima jednostavno nije odgovarao datum festivala... A tek onaj Zamak festival sto mi vremenski ne odgovara - haos! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao ! ! !

 

kako moze neko ovo da napise !

 

Progressive ima svoj koren pre svega u progresivnom rocku `70 ih..i to verovao ili ne od albuma The Beatles-Sgt.Pepper Lonely Hearts bend iz 1967....tek onda Floydi,Yes-ovci,King Crimson..Rush(kraljevi),Focus(koji su tek ovo likovi)

Progressivni metal je pre svega veza svega nabrojanog sa tada popularnim NWOBHM koji je 80-ih bio takoreci mainstreem.

To ti je rana faza Fates Warninga,Queensryche-a pa i pocetaka DT-a...Sve sto se kasnije desavalo u progu(bio on vise rock,ili metal) iscezavao je taj NWOBHM momenat.TAko da je POS ako krenemo od Entropije bend koji toga skoro da i nema...Zato je i Prog !

jeste sad mi jos najbolje reci da je u sustini progressive metal uopste nema nista zajednickog sa heavy-jem

 

zna se kad i kako je nastao metal i da su se pravci razvijali odatle uz delovanje drugih muzickih pravaca

 

to sto ti ne znas da postoji razlika izmedju heavy metala i NWOBHM-a to je druga stvar jer heavy metal pochinje takodje u sedamdesetima (za takve kao sto si ti sam i stavio signature, ali podjednako sam mogao da umesto priest napisem sabbath ili cak i rainbow, a umesto metalike sam ladno mogao da napisem i megadeth ili slayer - sve su to bendovi koje ja postujem i volim da slusam)

 

nemoj da bulaznis molim te

 

jasno je da je prog rock postojao pre heavy metala, ali ovo nije diskusija o prog rock-u nego o prog. metalu...

 

kako je to zalosno cuti ljude koji jednostavno ne mogu da shvate da neko ima drugaciji muzicki ukus i koji zna da navede sta mu se konkretno ne svidja u muzici

da je neko od vas dosao na temu sinner ili saxon i da je reko "ne znam kako mozete da svarite taj heavy" rec mu ne bih reko, to je njegovo dobro pravo

 

ali uvek se nadje neko ko je sreman reci kojesta ne bi li se dokazao...

ја не верујем шта читам!! :):):):):):)

еј, лик...ти Трупер!

бежи одавде... ај...

зашто си уопште и започињао расправу?? хахахахаа!! :):):):)

не дирај ми ПОС да ти не разбијем њушку!

и ко је та будала која је теби дала оригинале, јаоо, маајко моја!!??

што мени нико није дао!?

nisam ja zapocinjao raspravu, ja sam samo video temu i dao svoj komentar... a sta da ti radim sto ti ne mozes da shvatis da je !!meni!! PoS krajnje suvisna pojava na kompletnoj muzickoj sceni, to nije moj problem

 

a originale sam dao nekome ko je znao vise da ih ceni od mene

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

to Sinner: sam si krenuo đonom počevši rečima "ja ne znam kako vama ljudima moze da se svidja band gde otprilike svako svira za sebe, pogotovu one paljevine sa omotima, fetusima i ostalim sranjima...". Znači odmah nas koji to slušamo tretiraš na neki drugačiji način, verujem nešto što je niže od sebe.

 

Dalje, priča o fetusima i "ostalim sranjima" ... momak, znaš li ti uopšte šta je na omotima bendova koje voliš? Kako neko ko voli Maiden i Judase uopšte može da komentariše o kvalitetu omota jbt! Nemoj sad da se pališ, Maiden slušam oko 15 godina (skoro koliko ti imaš ukupno godina života), znam svaku reč njihovih pesama, znao sam nekad i da odsviram svaku pesmu pomenutog benda ... ali ako je neko bio kralj neukusa, onda su to Maiden, Judas, Saxon i ceo taj NWOBHM. Sve te helanke, hulakopke, nitne .... o lord!

 

A to što Daniel ima hraborsti da govori o teškim stavrima koje je proživeo znači da je samo emocionalno zrela i vrlo stabilna osoba, za razliku od neinventivnih izvođača koji kad nemaju šta da pričaju udare po zmajevima, hororima, strahu i koječemu ostalom. Ne treba biti genije da ksontaš šta je tu komercijala ... treba ti pomoć? Hajde, koliko bendova danas peva o zmajevima i o tome kako je in biti trOO, a koliko o gubitku deteta, čudnom spletu događaja koji je sledio pre i posle toga ...??? Odgovor je jasan, a sad mi reci ko je tu onda komercijala.

 

Opet napominjem da sam u tom Heavy-ju mnooogo više od tebe bio, veruj mi i da sam sa naslušao mnogo toga, posebno u vreme kada to nije bilo kao sada kliknuti na MySpace pa čuti. Možda zato i imam respekt za mnoge stvari koje ti nemaš.

 

Kao osoba koja je metalac, rocker, šta god morao bi da imaš malo šire vidike, da uključiš malo kritičku stranu mozga i naposletku, da shvatiš da moraš biti iskren prema svojim osećanjima i komunicirati sa njima ... e vidiš to nije ono čemu te uče sve te face i kurčeviti čvrsti momci iz trOO metal bendova ...

 

Dakle, lekcija prva: nije sramota plakati, nije to komercijala, to je način da izrazimo svoje osećanje ...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja se iskreno nadam da ce doci ponovo ovde, ako ne . ide se u pestu.. recimo dok sam pricao sa danielom bio je sasvim opusten i ja sam mu se izvinio kao fan i rekao kako se glupo osecam zbog toga sto nisu placeni itd. a on "pa i nije tvoja krivica, i nema veze".. plus sto mi je licno rekao da bi voleo da dodje, e sad mozda je lagao, mada ne verujem, a drugi problem je to sto manje-vise ne odlucuje on gde ce svirati, sve u svemu nadajmo se :)

 

 

 

 

e muka mi je vise od ovih likova koji seru o nekom bendu za koji se nisu ni ljudski potrudili da odslusaju album, a kamoli diskografiju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

e bas o tome govorim...

 

dok jedni obradjuju delom fiktivne teme i zaradjuju pare na temama koje su verovatno bezazlene

priest nema neke teme koje su vezane za desavanja u svetu

maiden... narocito dickinson ima daleko jace teme

 

pos iskoristi smrt jednog, smrt SVOG deteta kao marketinski trik da bi se prodavao album, gde je tu iskra zrelosti... gde je tu moral? zasto album nije samostalno izdao za 5 evra, zasto nije dao slobodan pristum toj muzici ako mu nije stalo do tiraza?

 

jer gde god da se nalazimo MUZIKA JESTE SHOW BIZNIS i svuda se RADI o TIRAZIMA

 

jasno je da je maiden upotrebljava eddija u marketinske svrhe, a da li si se za svih 15 godina koje si slusao mejdene zapitao sta predstavlja taj eddie? razmisli o tome

 

tacno je i da klinci vole eddija da bi bili tr00, ali i to je deo odrastanja i bunta iza koga stoji ceo rock n roll, a ne samo metal

 

ali ako si meni nesto nasao da prichas o tome kako je to biti troo, nasao si pogresnog coveka, jer ja volim da obucem i kozne lone sa pertlama zasto da ne, ali podjednako volim da se obucem skroz decentno, bez kurcenja i bez neke cvrstoce

 

dakle lekcija broj jedan je zapitati se sta stoji iza te muzike...

 

i ne nije sramota plakati, nadziveti sopstveno dete je verovatno najteze sto coveku moze da se desi, ali daj najbolje da pravimo show business od toga... to je za takodje za plakanje

 

@Angrist. a meni je muka od toga sto sam nekoliko albuma preslusao vise od jedanput i to sto ljudi ne shvataju da ne stojim iza toga, tih albuma i da mi se ne svidjaju... i da je sve sto sam ovde hteo ostaviti je jebeni komentar

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Trooper !

Ti nisi izgleda nista ukapirao,sto sam napisao.Moram onda ponovo:

Ja kapiram tvoj stav,sve je na pocetku bio HM tek kasnije su nastali razni podzanrovi.

To je netacno kad je prog u pitanju.Za razliku od svih ostalih metal zanrova gde se uzima Black Sabbath kao osnova.Kod proga je osnova Floyd,Yes,Rush,Focus,KIng Crimson....

 

The Trooper sam svirao `94, uzivo sa bendom u svom malenom gradicu.....

Kao i Run To the Hills,Running Free.....tada su bili popularni GNR,naravno Mettallica,Cult,Ac/DC,Whitesnake(njih sigurno gotivis) .Od kojih smo takodje skidali po koju stvar.

Cak i Painkiller smo skinuli, :rockdevil: ali nije mogao niko da ga otpeva iz dobro poznatih razloga...

Ni tad nisam bio tr00 kao ni sad....

Ja pretpostavljam da si mlad decko pa ti unapred oprastam !

Kapiram da ti POS nije bas najjasniji,to sto ti trazis u muzici ne nalazi se u ovom delu foruma.

imas na drugom mestu koze,lance,bodeze isl.

 

 

Edited by Spastic Ink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zbog njih najzalije sto nisam bio na festu. Posto cuh da su Destruction uprskali stvar, a ni da Obituaty nisu bas zasijali.

Evo dovescu ih ja u Srbiju za koju god, ako ne odem u Madjarku da ih gledam u medjuvremenu.:) Vidim da su se svideli velikom broju ljudi koji ih do sada nisu slusali tako da mislim da ne bi bilo tako lose dovesti ih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a meni je muka od toga sto sam nekoliko albuma preslusao vise od jedanput i to sto ljudi ne shvataju da ne stojim iza toga, tih albuma i da mi se ne svidjaju... i da je sve sto sam ovde hteo ostaviti je jebeni komentar

 

A ja sam u svom komentaru,koji si nonshalanto zanemario,pokusao da ti objasnim da nije ni mjesto,a pogotovo ni vrijeme da tako nesto komentarises.Zato sad lijepo odsetaj na drugu temu i batali vise sa tom pricom.Shvatili smo da ih ne volis,sad se izgubeljaj.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pos iskoristi smrt jednog, smrt SVOG deteta kao marketinski trik da bi se prodavao album, gde je tu iskra zrelosti...

 

jer gde god da se nalazimo MUZIKA JESTE SHOW BIZNIS i svuda se RADI o TIRAZIMA

 

e1137987bf47d03e25c46691ccc2ced9713823e3_m.jpg

 

 

OK, jeste svet jedno surovo mesto, al' ne mora sve biti truli kapitalizam, jebem mu mater...

Pogotovu kad je umetnost u pitanju.

Razmisli jos jednom...

Na nekoj drugoj temi...

GTFO!

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Trooper !

Ti nisi izgleda nista ukapirao,sto sam napisao.

Moram onda ponovo:

The Trooper sam svirao `94, uzivo sa bendom u svom malenom gradicu.....

Kao i Run To the Hills,Running Free.....tada su bili popularni GNR,naravno Mettallica,Cult,Ac/DC,Whitesnake(njih sigurno gotivis) .Od kojih smo takodje skidali po koju stvar.

Cak i Painkiller smo skinuli, :rockdevil: ali nije mogao niko da ga otpeva iz dobro poznatih razloga...

Ni tad nisam bio tr00 kao ni sad....

Ja pretpostavljam da si mlad decko pa ti unapred oprastam !

Kapiram da ti POS nije bas najjasniji,to sto ti trazis u muzici ne nalazi se u ovom delu foruma.

imas na drugom mestu koze,lance,bodeze isl.

kao prvo procitaj ono sta sam napisao gore, i shvati da mi je sa 15 ili 16 godina bio da budem troo zato sto je to jednostavno bilo cool

ja ne slusam samo metal i doveo sam sebe u kontakt i sa drugim stvarima i citiracu post od danas popodne

 

pritom hocu da kazem moguce je sad reci "PoS je samo abstraktan i previse progresivan i zato ga The Trooper kao glupi roker ne moze shvatiti", ali to jednostavno ne pije vodu

 

procitao sam i ja dva ti slova u zivotu... stvari koje na prvi pogled zvuchi vrlo nisko, a u sustini ima mnogo veliko znacenje[samo procitaj na running wild od priesta, taxt vrlo niske jezicke sposobnosti, ali ogromnih emocija]

takodje sam citao i slusao stvari koje su mnogo haoticnije od PoS i koje na prvo citanje daju utisak zestokog bulaznjenja , ali ipak imaju vrlo ostrouman facit [npr delovi "Kritike cistog uma"]

 

stoga ne mozes da mi prodas tu foru, da ne mogu da razlikujem komplikovanost kao posledicu intelektualne moci i komplikovanost usled zelje za prodajom necega sto treba u konzumentu da izazove osecaj vise vrednosti...

 

to ti je potemkinovo selo

 

i cao djaci upravu je davidian... pogresan trenutak... ali mesto je pravo

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis covece, sve tvoje stavove mogu da citam iako se ne slazem sa njima. Ali da citam kako je Daniel iskoristio smrt svog deteta u marketinske svrhe!?!?!? Da li si ti lud jebote, da li si nekada pogledao neku sliku, procitao neku autobiografsku knjigu. Ljudi se izrazavaju kroz umetnost. On tu pesmu ne izvodi uzivo, ali je kroz stvaranje tog cd-a i te pesme lakse prosao kroz teske trenutke u zivotu. Da li si ti normalan. Koliko ljudi je samo pisalo o smrti najblizih, zar ti mislis da su svi oni mislili o parama dok su pisali. O Boze!!!

Odavno me nije ovako nesto iznerviralo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opusteno Vlado, likovi sa takvim razmisljanjem nisu vredni sekunde tvoje paznje, kamoli trosenja zivaca...

 

I da ljudi naravno da cemo se okupiti opet onako, nadam se da ce nas sledeceg puta biti i vise, jer nisu svi dolazili sada na festival, kontam da bi na solo koncertu bilo jos mnogo vise divnih ljudi :da:

 

I naravno da PCO zivi :pivopije:

 

Oni koji su mi trazili dvd-eve pre festivala mogu ocekivati posiljke ovih dana, poslala sam danas ;)

(samo javite da li su stigli da znam ako nisu da saljem ponovo :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis covece, sve tvoje stavove mogu da citam iako se ne slazem sa njima. Ali da citam kako je Daniel iskoristio smrt svog deteta u marketinske svrhe!?!?!? Da li si ti lud jebote, da li si nekada pogledao neku sliku, procitao neku autobiografsku knjigu. Ljudi se izrazavaju kroz umetnost. On tu pesmu ne izvodi uzivo, ali je kroz stvaranje tog cd-a i te pesme lakse prosao kroz teske trenutke u zivotu. Da li si ti normalan. Koliko ljudi je samo pisalo o smrti najblizih, zar ti mislis da su svi oni mislili o parama dok su pisali. O Boze!!!

Odavno me nije ovako nesto iznerviralo...

 

Apsolutno se slažem.

 

"Open minded" populacija je ugrožena vrsta. Šteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima nas raznih... Mislim, ne volim kad neko kenja, kao ON zna da je ONAJ GADNI CIKA IZ PoS-a hteo da kapitalizuje smrt svog nerodjenog deteta... Mislim, budalastina... I sta onda dodje mrtva beba?! Investicija?! DA LI SI TI NORMALAN?! Ne mogu da verujem da neko moze da pomisli tako nesto ruzno o nekom, ma ko bio taj neko... A jos ga ni ne zna... I ajde da pomisli, ali da napise to kao cinjenicu i da nam to saopstava kao neku veliku istinu do koje je on dosao, a svi mi ostali, mucenici, sa nasim malim uskim mozgovima to nismo mogli da dokucimo... DEBIL... Mislim, moze da mu se ne svidja PoS, da ne voli njihovu muziku, da misli da su najgori bend na svetu, da nemaju dve veze sa umetnoscu, al' ovo sto je napisao za smrt deteta je stvarno jako jako neumesno. Kreten!

 

Btw, ne idealizujem nikoga, iskreno me bas briga za privatne zivote ljudi iz PoS-a, ne znam nista o njima (ili znam jako malo) i ne zanimaju me u tom smislu. Ali ne dajem sebi za pravo da pomislim da je neko koga licno ne poznajem djubre koje radi svasta zbog tiraza i koje cega... Mislim, ne znam, mozda sam ja naivan, al' ne mogu da zamislim sledecu sliku: Umre nekom dete, taj istog casa (ili koji sat kasnije) baca pogled u daljinu, pogled mu se zaustavlja na horizontu i pomislja: "Bice para...". Znaci, ipak mislim da nesto nije u redu sa tobom kad mozes tako nesto da pomislis.

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gresis covece, sve tvoje stavove mogu da citam iako se ne slazem sa njima. Ali da citam kako je Daniel iskoristio smrt svog deteta u marketinske svrhe!?!?!? Da li si ti lud jebote, da li si nekada pogledao neku sliku, procitao neku autobiografsku knjigu. Ljudi se izrazavaju kroz umetnost. On tu pesmu ne izvodi uzivo, ali je kroz stvaranje tog cd-a i te pesme lakse prosao kroz teske trenutke u zivotu. Da li si ti normalan. Koliko ljudi je samo pisalo o smrti najblizih, zar ti mislis da su svi oni mislili o parama dok su pisali. O Boze!!!

Odavno me nije ovako nesto iznerviralo...

potpisujem, ovo me nervira isto koliko i sranje po danny-ju kad je molio da ce ucutimo za one last goodbye..

 

 

 

 

bilo bi lepo kad bi se i ja pridruzio tom vasem okupu, jes da nisam vase godiste al' nema veze, slusam prog :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@The Trooper

 

Procitao sam i prvi put haha

 

Pokusavam samo na jednu stvar da ti ukazem.Ali ti si cvrst i neumoljiv u svom stavu:

a to je otprilike da je sav danasnji metal vuce korene iz HM `70-ih(uzmemo recimo Black Sabbath,za primer.).Ja i dan danas ponekad poslusam spomenuti bend,kao i Rainbow(Rising sam bas gotivio),Maiden,JUdase dosta slabije ali i to ponekad.

Sve to pije vodu ,sem u slucaju progressive metala.Koliko ti god ovo zvucalo cudno.

Napisao sam sta je iz `70-ih godina uticaj na prog i dan danas.

 

Osnovne umetnicke potrebe prog-a

 

1. Koncept albuma(Ayreon,Syx bruka....i POS)

2. Raznolikost i sirina stilova/sub-stilova(DT jebe keve)

3. Zahtevnost izvodjenja kompozicije(opet DT)

4. Progresivnost, odnosno ideja i vizija(ovde je POS verovatno najaci,uz Arjena koji je opet na svoj nacin najbolji)

 

 

Evo kako na primer izgleda raspored riffova jednog prog metal glazbenog dela:

1. riff, 2. riff, 3. riff, 1. riff, 3. riff, 4. riff, 5. riff, 1. riff, 6. riff, 3. riff, 4. riff, 7. riff, 8. riff, 9. riff, 5. riff, 6. riff, 10. riff, 1. riff, kraj.

znaci nepredvidivost kompozicije,otprilike imas 2 riffa u minutu.Pa preracunaj koliko ih ima na albumu od 60,70 min.

 

U kojem zanru metala se snimaju slozene strukturalne kompozicije dugacke i preko 20-min.Gde je prisutna raznolikost metronomskih vrednosti,uscesce velikog broja instrumenata.....

Nadji mi molim te vezu sa ranim heavy-jem......ili ces ipak poslusati Tarkus-a ili Hocus Pocus.

 

Pazi napisao sam sve ovo,ako sad ne ukapiras e onda jbg.

Edited by Spastic Ink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...