Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

pa dobro to je tvoje misljenje..moje misljenje je da je pain of salvation sranje i da ma koliko god oni svirali nikada to metal nece biti(mozhete me pljuvati kolko ocete,govoriti da sam klinac koji slusha 5-6 meseci bm shta god da su vasha "napushavanja")..a odsvirano je samo 7 pesama jer je drchni pevach pos-a oduzhio 4-5 pesama i vishe nego shto je trebalo..ja sam svoje rekao vishe se necu raspravljati(bezazleno je raspravljati se oko ovoga kad ocigledno imamo razlichita misljenja) ako cete me ispljuvati,ispljujte,ako necete poshtujte moje misljenje i dovidjenja :cool:

 

dovidjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bend koji u svakom stihu izgovori "satan" je zabarikadiran u mozak. DF je dno dna Black Metal scene. To je underground u undergroundu...groundu...groundu... Ne postoji ništa vredno u njihovoj muzici, realno. Ahriman može svirati gitaru još 30 godina, neće se pomaći od onoga što je sad. "Pravog" BM-a u Funeralu nema, postali su maskote i izigravaju samo gomilu idiota svojom pojavom.

potpisujem od reci do reci.. mislim slusam i ja black i to poprilicno ali DF je dno dna black metal-a..

 

edit:

dobro mozda ne dno dna, ali sigurno po meni ne zasluzuju slavu koju imaju..

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej od ovoga dobijam zesci drks! Imam 16 god pa sta! Jel mora to da znaci da slusam metal manje od godinu dana! Jesam ja vredjao! NE! Izbrisao sam taj post! Ako ti se ne svidja sta volim, drzi to za sebe! A sta fali blacku! Poslusaj Ihsahna i neki projekat Vintersorga, deda, pa mi reci sta mislis!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej od ovoga dobijam zesci drks! Imam 16 god pa sta! Jel mora to da znaci da slusam metal manje od godinu dana! Jesam ja vredjao! NE! Izbrisao sam taj post! Ako ti se ne svidja sta volim, drzi to za sebe! A sta fali blacku! Poslusaj Ihsahna i neki projekat Vintersorga, deda, pa mi reci sta mislis!

Nemoj ti govoriti o IHSAHN-u!!! :violent:

Mislim da bi se i čovjeku smučilo kad bi znao ko ga pominje.

Genijalnost ove vrste ne zaslužuje da se provlači u redovima gdje je i Dark FunForAll...

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da nista ne fali blacku, ukusi su jbno razliciti, sve dok se ne pljuje itd. dobro je, a to radi ovaj dimmu.. imas pravo na svoje misljenje, a druga je stvar da li ce to neko ceniti ili ne, ja tvoje cenim, tj. cenim tvoje u bm-u, ali o pos-u ne...

sve u svemu, moze malo i da se raspravlja i bez psovki :pivopije: (i na normalan nacin)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej od ovoga dobijam zesci drks! Imam 16 god pa sta! Jel mora to da znaci da slusam metal manje od godinu dana! Jesam ja vredjao! NE! Izbrisao sam taj post! Ako ti se ne svidja sta volim, drzi to za sebe! A sta fali blacku! Poslusaj Ihsahna i neki projekat Vintersorga, deda, pa mi reci sta mislis!

 

Protiv black-a nemam nista...

Hvala na preporuci,a sad lepo napustaj temu POS-a i nauci da postujes starije od sebe.....

Edited by Spastic Ink

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ovo je tema o Pain of Salvation na kojoj mi pisemo, jer taj bend volimo i cenimo, ako taj bend ne podnosite jednostavno ga nemojte slusati i nemojte citati temu o tom bendu, kamoli da postujete na istoj. Zar bi i mi sada trebali da idemo po temama bendova koje smo culi na Legacy festu i zabolela nas je glava od njih i da pljujemo te bendove? Sumnjam da iko normalan ima vremena za takve idiotizme.

Stoga kloni se onoga sto ne volis, ne kontam zasto jos privlacis paznju drugih ljudi ka ovom bendu ako ga ne podnosis.

Ocigledno trazite kaznu moderatora, a ne znate pametniji nacin da je dobijete :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej od ovoga dobijam zesci drks! Imam 16 god pa sta! Jel mora to da znaci da slusam metal manje od godinu dana! Jesam ja vredjao! NE! Izbrisao sam taj post! Ako ti se ne svidja sta volim, drzi to za sebe! A sta fali blacku! Poslusaj Ihsahna i neki projekat Vintersorga, deda, pa mi reci sta mislis!

Тек, тек

Тек ти је 16 година

Тек, тек

 

Да си женско па да наставим лирике... Ма нема везе..

 

А ти би у диско ишла

тек, тек

А ти би се шминкала

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih da dobijem snimke nastupa Pain Of Salvation-a i jos nekoliko bendova, pa ono... :bigblue:

 

bilo bi lepo kad bi nasao nacin da prosledis to, nekako.. ako ne preko poste ili neta, onda na nekim od sl. koncerata! :)

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah dobih jednu dojavu! Izgleda da izvlacenje iz govana id dobro! Bice koncerata ljudi, bice! Posalji i meni snimke dacu ti adresu na pm! Da vidim bas kako je bilo iz te perspektive! A ono ko misli stavljam Ihsahna u isti kov sa Dark Funeralom ne razmislja dobro! Ja samo govorim da je Ihsahn besprekorni genije za muziku. Bilo kakvu. On je na svom albumu tako dobro spojio sve da je to SAVRSENSTVO!!!! Moj top album ove godine. Nego ono ja sam pos ispostovao, sto neki bas i nisu. Nisam dobacivao kao neki! Sedeo sam na sanku i gledao! Eto! Malo sam mozda bio veseliji na Disco queen ali jebiga! :D

Nego devojko ja slusam dugo ovu vrstu muzike. Ihsahn mi je idol i ja smem da ga pominjem zato sto ga slusam i upoznat sam u njegov zivotni rad! A to sto slusam Dark Funeral ne mora da znaci da furam samo po najcrnjem blacku! To sto si napisala, napisala si u stanju afekta! Siguran sam! Slusam ja svasta i svasta sam od muzike okusio. Ali nemojmo se svadjati ljudi. To je najbolje. JA ne vredjam, samo umerene postove cu slati na ovu temu, imate moju rec. A sto se tice muzickih genija imamo prilike da vidimo Mikea Pattona! ISto muzicki genije!

 

Odo ja offtopic al' morao sam. Nego neka mi neko preporuci nesto od posa, kada svi pricaju da je tako dobro, pa i ja da poslusam! Ja sam podigao belu zastavicu. Da li cete je vi prihvatiti o stoji na vama!

Aj ziveli 100 godina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah dobih jednu dojavu! Izgleda da izvlacenje iz govana id dobro! Bice koncerata ljudi, bice! Posalji i meni snimke dacu ti adresu na pm! Da vidim bas kako je bilo iz te perspektive! A ono ko misli stavljam Ihsahna u isti kov sa Dark Funeralom ne razmislja dobro! Ja samo govorim da je Ihsahn besprekorni genije za muziku. Bilo kakvu. On je na svom albumu tako dobro spojio sve da je to SAVRSENSTVO!!!! Moj top album ove godine. Nego ono ja sam pos ispostovao, sto neki bas i nisu. Nisam dobacivao kao neki! Sedeo sam na sanku i gledao! Eto! Malo sam mozda bio veseliji na Disco queen ali jebiga! :D

Nego devojko ja slusam dugo ovu vrstu muzike. Ihsahn mi je idol i ja smem da ga pominjem zato sto ga slusam i upoznat sam u njegov zivotni rad! A to sto slusam Dark Funeral ne mora da znaci da furam samo po najcrnjem blacku! To sto si napisala, napisala si u stanju afekta! Siguran sam! Slusam ja svasta i svasta sam od muzike okusio. Ali nemojmo se svadjati ljudi. To je najbolje. JA ne vredjam, samo umerene postove cu slati na ovu temu, imate moju rec. A sto se tice muzickih genija imamo prilike da vidimo Mikea Pattona! ISto muzicki genije!

 

Odo ja offtopic al' morao sam. Nego neka mi neko preporuci nesto od posa, kada svi pricaju da je tako dobro, pa i ja da poslusam! Ja sam podigao belu zastavicu. Da li cete je vi prihvatiti o stoji na vama!

Aj ziveli 100 godina!

 

kreni sa remedy lane-om, preslusaj desetak puta album pre nego sto iskomentarises :) nadam se da ce ti se i pos svideti, posto volis ihsahn-a.. ajde pozdrav i bez vredjanja vise :pivopije:

 

 

 

Edited by Angrist.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevidim svrhu raspravljanja ko je "otvoreniji" PoS ili Dark Funeral . Mali broj BM bendova ima stvarno dobar lyric( DeathSpell Omega , Emperor , Burzum), medju kojima nije Dark Funeral.

 

Sad kad citam kako vma je bilo lepo , uhvatime jeza i tuga, zato sto sam izabrao Castle umesto Legasija i nisam prisustvovao njihovm koncertu. Sad me to jede iznutra, iskreno zabole me za pare, da sam znao da nece biti Castlea kupio bi karte za Legacy. Ali dobro da nekenjam o tome nije ovo mesto za to.

 

Vrhunac PoS-a je za mene Remedy Lane, album je prelep i stvarno su momci gurnuli neke grnaice sto se tice raznolikosti i umetnosti zvuka. Na tom albumu promena tempa, raspolozenja, dinamike je savrsen i ima kako koncept price tece jedan savrsen dinamicki tok. I kako se da primetiti sto vishe puta obrnete ovaj album sto vishe otkrijete. Mozda odma posle ide ScarSick :) . Inace Mike Patton im je jedna od uzora. :)

 

Vec neko vreme mi smeta sto novi prog bendovi vishe manje svi pice na istoj formuli i mislie we are prog, our music got to be intelligent? Wrong. Mozete da picite i Grindecore pa da vam muzika bude inteligentna sve je to vezano za tekstopisca i lika koji smislja muziku. Bendovi ko da nemaju zelju da dalje istrazuju, neznam sta da kazem. A tek da nepricma o Prog-Death u , svi se trude da budu novi Opeth a nesvataju da je Ake talentovan pevach i to sto on peva klin je to sto on ume to veoam dobro neznaci da to oznacava prog ili nesto slicno , prog kod opetha je kod muzicke strukture. :/

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mislis na onaj iz 2005-te (folkstorms of the azure nights), slusao sam i definitivno njihovo najbolje izdanje do sad! uu watch the falcons fly, arkona, vranakrik, ma ceo album je dobar!!

 

nego ja sam se zaneo, ovo nije ni vreme ni mesto za to, ima temnozor tema (valjda)..

 

 

sve u svemu da se mi vratimo dragom nam PoS-u! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre bih rekao da je "Remedy Lane" album - odakle je sve ovo "počelo". Naravno, počelo je mnogo ranije, samo stavljam akcenat na "Remedy Lane" kao album koji je PoS izbacio u orbitu nepojmljivom brzinom i time postavio "kamen-temeljac" izdanjima koja su usledila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez obzira koliko cenio i voleo "Remedy Lane", ipak su mi druga izdanja nešto iznad pomenutog albuma. "Perfect Element", "Scarsick"/"Be", "Remedy Lane", "Entropia", "One Hour By The Concrete Lake"... Otprilike tako nekako, iako je nezahvalno raditi ovo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao bih da dobijem snimke nastupa Pain Of Salvation-a i jos nekoliko bendova, pa ono... :bigblue:

khm, ako je to ono za sta ja znam, u pitanju su PoS, Rage i Testament :mrgreen: btw, na PoSu Disco Queen nije cela :D

Entropia mi se najvise svidja kada se gleda samo muzika, ako se gledaju i tekstovi onda Remedy Lane.

Steta je sto im sa godinama pesme postaju sve jednostavnije ...

realno, lepota je u jednostavnosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Entropia mi se najvise svidja kada se gleda samo muzika, ako se gledaju i tekstovi onda Remedy Lane.

Steta je sto im sa godinama pesme postaju sve jednostavnije ...

 

ЕнтропиЈа је и мени најдражи албум налази се у мај топ 10 метал албумс :bigblue:

 

Али када се гледа ради о Гилденловим остварењима онда албум "BE" остаје и даље за мене нешто врло комплексно са текстуалне стране... ЈАК,ПРЕЈАК албум са музичке стране о вокалним интерпретацијама нећу трошити ријечи. :-)

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...