Jump to content

Pain Of Salvation


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

6/10 od mene, mislio sam da ce da mi legne malo bolje, al' ispadose oni singlovi cak i najbolje pesme na albumu. Full Throttle Tribe je najbolja pesma i stvarno ima taj neki direktniji PoS feel, ali ostalo je sve tu kao na mestu, al' nit smrdi nit mirise. Prvih par slusanja mi je tako zvucalo okej, al sto sam duze slusao, sve mi je dosadnije bivalo na zalost ... Album mi zvuci nekako u fazonu pokusaj blendovanja nekog Leprous fazona sa nekim alt rock / post rock sta vec, nikako nije ispalo konkretno ni u jednom trenutku

Share this post


Link to post
Share on other sites

6/10 od mene, mislio sam da ce da mi legne malo bolje, al' ispadose oni singlovi cak i najbolje pesme na albumu. Full Throttle Tribe je najbolja pesma i stvarno ima taj neki direktniji PoS feel, ali ostalo je sve tu kao na mestu, al' nit smrdi nit mirise. Prvih par slusanja mi je tako zvucalo okej, al sto sam duze slusao, sve mi je dosadnije bivalo na zalost ... Album mi zvuci nekako u fazonu pokusaj blendovanja nekog Leprous fazona sa nekim alt rock / post rock sta vec, nikako nije ispalo konkretno ni u jednom trenutku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar post za kraj neke recenzije. Trebalo bi da se napišeš koju... oh wait.

 

Poliritmija i sinkope na svaku stranu, zarazni refreni, fenomenalne klavirske dionice, odlični tekstovi. SolažA ubija. Podsjeca malo na People Passing By emocijom. Leo Margarit je manijak.

Kad je emotivno- onda je da kidaš vene, kad je metal- metalnije je nego ikad.

Mnogo bolje od Road Salt-ova i Scarsick-a, možda i od BE. Ono sto mi kvari opšti utisak jeste što sam za kraj očekivao nekog The Perfect Element/Beyond The Pale monstruma. Daleko od toga, razvodnjena i dosadna pjesma. A ni If This Is The End nije mnogo bolja sa onim nu metal rifom.

 

8/10.

Share this post


Link to post
Share on other sites

in the flesh dobijo neku drugu verziju albuma direktno od benda :haha:

 

Vrlo mlak album.

 

Ima par "e vidite, sviramo prog metal opet" momenata, ali nista nije ni blizu onog sto su nekad bili.

 

Daniel idalje ima fin glas ali nema vise nekih zanimljivih deonica. ranije je stalno islo 2-3 melodije u isto vreme, uvek neki zanimljivi vokalni aranzmani, preklapanja, toga vise nema. Pevanje bez pirotehnike zbog koje smo svi zavoleli njegov glas i pevanje.

 

Meaningless ispada jedna od boljih pesama.

 

Prva mi dobra, tongue of god ok, mada ono crying in the shower bas douche chills

 

Full Throttle Tribe ima do jaja refren ali i onaj nebitan deo u sredini koji nicemu ne sluzi.

 

Drugo polovina album jedva slusljiva. baladice nebitne, neke hard rock pesme i onda ona pesma na kraju koja je mogla bez problema da traje 4 minuta.

 

6/10 od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...