Jump to content

Hypocrisy


XOLOX Enthroned

Recommended Posts

Do sinoć sam, bio ubeđen da je Judas Priest iz 2004. godine najbolji koncert kojem sam prisustvovao. Ali drago mi je da više nije tako, što zbog toga da je to Hypocrisy, jedan od, za mene, top5 bendova, što zbog toga da je koncert opravdao epitet kao najbolji na njihovoj turneji, što je i sam Peter izjavio. U ostalom, sve je dokumentovano, biće prilike za ponovno uživanje.

Erm, koncert je počeo sa kašnjenjem od 20ak minuta, što je samo podgrejalo moju nestrpljivost, a verujem i drugih ljudi koji su sinoć bili u Blue Box-u. Koliko sam uspeo da "saznam", bilo je pušteno 800 karata za koncert, međutim, mislim da je bilo više ljudi, možda se i varam. Klub je odličan, osvetljenje i sam zvuk su bili na zaista zavidnom nivou. Mišljenja sam da je zvuk bio upravo onakav kakav Peter uspešno uspeva da prezentuje na Hypo albumima i verujem da će u (post)produkciji za DVD, to biti još upečatljivije.

Nakon intra, kreće "Valley of the Damned", i nesumnjivo mnogo žešće zvuči uživo. Koje je ono uzbuđenje, nemam reči da opišem. Došlo mi da počnem da vrištim (zajedno sa dekoliranom Bugarkom koja bila iza mene, al' nisam smeo da se usudim zbog kosatog Bugarina :haha: ). Nakon "Valley of the Damned", nastavljaju sa "Hang Him High". Horgh - živa mašina.

"Fractured Millenium", meni najomiljenija pesma, nemam reči prosto. Nakon nje "Adjusting the Sun", sasvim neočekivano. Moram priznati da sam se nadao da će biti više pesama "iz drugog plana", pre koncerta sam imao opkladu s ortakom. Navalio bio da će svirati "Unold the Sorrow", što po meni bilo nemoguće, i stvarno se obistinilo kao phail :haha:

Onda su isprašili "Eraser", još uvek mi pred očima slika svog onog osvetljenja kad krene "There is no time, no time to regret..." :rockdevil:

Nakon toga medley "Pleasure of Molestation - Osculum Obscenum - Penetralia" i "Apocalypse - The Fourth Dimension" i onda kreće skandiranje "Pešo, Pešo", što meni, moram priznati bilo smešno, haha. Mislim da bi se čovek uvredio da smo mi ovde u Srbiji počeli da skandiramo tako :haha:

Slede "Killing Art" i "A Coming Race", Peter zajebant kaže "Time for a love song", nakon čega kreće "Let the Knife Do the Talking". Peter najavljuje "Fire in the Sky", kao poslednju stvar, no verujem da su svi znali da još nije kraj :D

"The Final Chapter", "War-Path" i kao šlag, naravno "Roswell 47", kakav završetak :rockdevil: Nesumnjivo, ako za bilo šta mogu reći da je "dream comes true" situacija, onda je to sinićni koncert. Na kraju, ono što se meni mota po glavi, iako nisam zainteresovan za politiku i svo to sranje... Ukoliko je Bugarska tim famoznim učlanjenjm u EU, dobila i na tome da takve "veličine" nastupaju kod njih, onda bih dao glas podrške Tadićima, Đelićima, Dinkićima i ostalima. Za sve ostalo tuje mastercard.

 

Setlist:

01. Intro

02. Valley of the Damned

03. Hang Him High

04. Fractured Millenium

05. Adjusting the Sun

06. Eraser

07. Pleasure Of Molestation - Osculum Obscenum - Penetralia

08. Apocalypse - The Fourth Dimension

09. Killing Art

10. A Coming Race

11. Let the Knife Do the Talking

12. Weed Our The Weak

13. Fire in the Sky

 

Bis:

 

14. The Final Chapter

15. War-Path

16. Roswell 47

 

More to come :pivopije:

Edited by AstralliS
  • Upvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Plushchina ko zgrada, jbt choveche posle ovog opisa necu slushati hypo mesec dana zbog saznanja da nisam bio na najboljem koncertu u kosmosu. Setlista je odlichna, a to za eu, ma nemaju veze koncerti sa tim ko je u eu a ko nije, vec sam napomenuo da mi nije jasna ta bugarska i njihova zaludjenost sa metalom, ljudi imaju 10 puta vishe metalaca nego mi, i kod njih 90% tih ljudi idu na koncerte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Astralis:

Ukoliko je Bugarska tim famoznim učlanjenjm u EU, dobila i na tome da takve "veličine" nastupaju kod njih, onda bih dao glas podrške Tadićima, Đelićima, Dinkićima i ostalima.

 

vecu glupost odavno nisam procitao leba mi .... omfg ....

 

800+ karata , znaci rasprodato u fullu, pa da ovde ne bi ni 200 kare prodali kao sto sam i pricao manageru , a on mi ne veruje .... jbg.

 

Blago onom Ganiju sto moze da radi koncerte u Sofiji ... ( on je inace organizovao hypo , most of evil music , moj dobar prijatelj ) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemamo publiku, nemamo prostore, nemamo promotere i organizatore - stvar jasna.

 

Btw, evo delića atmosfere sa koncerta, okačili braća Bugari:

 

http://www.youtube.com/watch?v=8Z_sht7ry3I&feature=player_embedded

 

http://www.youtube.com/watch?v=c5D29Km7MrM&feature=player_embedded

 

Let the wife do the talking :lol:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ochekuje se zeljno dvd, nego tokom koje pesme je bila najbolja atmosfera?

 

Sveopšti utisak je da je atmosfera tokom celog koncerta bila "na vrhuncu", ali kao što se i moglo očekivati najbolja reakcija je na Roswell-u, Fractured Millenium-u (!!!), Eraser je bio odličan, naravno medley... Posle onoga, ne mogu da izdvojim ništa posebno kao najupečatljivije, s obzirom da mi ceo put, boravak pre i posle koncerta i sam koncert bilo nešto posebno i nesvakidašnje.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chek chek pregovarao si sa njihovim menadzerom?

bio dogovoren koncert za 24.feb cini mi se, al odustali od beograda i hrvatske u poslednjem momemntu i odlucili da zavrse tour u budimpesti ;).

navodno zbog horgovih obaveza prema immortalu morali da skrate turneju ... ( mada bice da je mala svota novca ponudjena sa nase strane pre nego horgh) ...

 

rekao manager da ce mozda na zimu biti nesto... jbg. ja sam racunao 150karata po 15 e i shodno tome ponudio manageru ( naravno oduzeo sve moje troskove prvo ;) ) ....

 

astralis:

prvo nemamo publike pa onda sve ostalo ...

Edited by Frubi_ZMIJA

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa na osnovu cega da ocekujem vise ? mozda do 200 max ... tako sam i rekao manageru ...

 

sinister- 150karata, suffocation 160, behemoth 250, cynic 250/180 , dismember bi imao max 150-200 , vader/marduk - 170(prvi put necu da racunam vader jer su tada dosli svi zivi koji ga nikad nisu ni culi pre... ) , krisiun/incantation -oko 150 ako se secam, itd.

 

na osnovu cega hypocrisy moze vise ? amon amarth bre prodao 200 karata, in flames ni 600 , aloo.... kakav crni hypocrisy ( kolko god oni dobar bend bili ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro ba ne morash odma da se izivljavash na tastaturi :bigblue:, jbg nishta nego da se nadamo da ce se do zime popraviti situacija.

situacia ce se popraviti kada ljudima bude 2000 ok da daju za koncert i kada im to ne bude prestavljalo finansijski problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...