Jump to content

Gorguts


Џрк

Recommended Posts

Vidim sad da nema ni o njima teme. Dakle, Kanadjani, iza sebe imaju 4 izdanja, IMO odlicna, sa Obsucra-om kao neprevazidjenim Metal eksperimentom, koji se zavrsio uspesno icon_smile.gif.

 

Dakle

 

And Then Comes Lividity (Demo - 1990)

 

Considered Dead, 1990 Roadrunner

 

The Erosion of Sanity, 1993 Roadrunner

 

Obscura, 1998 Olympic

 

From Wisdom to Hate, 2001 Olympic,/SOM

 

.And Then Comes Lividity / Demo Anthology, 2003 Galy

 

Nazalost, bubnjar Steve MacDonald se samoubio 2002, sto je prvo dovelo do perioda mirovanja kada su delatnosti benda u pitanju, a zatim i konacnog rasformiranja 2005. Takoreci mastermind benda Luc Lemay je trenutno u bendu Negativa, sa bivsim Gorguts gitaristom Steeve Hurdle-om, a namera im je da nastave stil zapocet na Obsura albumu.

 

NEGATIVA je inace, upravo zavrsila snimanje MCD prvenca, koji se sastoji od 3 pesme "Chaos in Motion" , "Taedium Vitae" i "Rebellion" , tiraz je ogranicen na 1000 primeraka. Clanovi benda su osim dvojice pomenutih Steeve Hurdle (guitar, vocals) and Luc Lemay (guitar, vocals), i Etienne Gallo (drums, ex-AUGURY) and Miguel Valade (bass, ex-ION DISSONANCE).

 

Jedva cekam da ovo cujem.

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gif

 

Meni je najomiljenija Obcura, mada su svi albumi zanimljivi, recimo Considered Dead je konceptualan, bavi se bolescu...ne znam kako se zove, znam samo da se covek pri njoj ponasa kao da je mrtav, iako je ziv ali nema moc nijedan pokret da napravi. Do jaja ideja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...

bend se reformirao :o

 

kako sam citao, rekli su da Negativa ide u neki novi pravac pa bi bilo bolje da Luc koristi Gorguts-like riffove za nove gorguts pesme i reformirao bend u nekom obliku jelda.

 

a ekipa je suluda.

 

Luc Lemay - Vocals, Guitar (Negativa)

Kevin Hufnagel - Guitar (Dysrhythmia, While Heaven Wept, Byla, Euclid Street, The Fifth Season, Grey Division Blue)

Colin Marston - Bass (Dysrhythmia, Behold... The Arctopus, Byla, Krallice, Indricothere)

John Longstreth - Drums (Dim Mak, Origin (US), The Red Chord, Skinless (US), Possession (US), Angelcorpse)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm....jebem li ga nisam ni odusevljen ni razocaran... sve u svemu oni su jebeni kvlt. Ali opet okle znam, matorih majstora nikad dosta... mozda im je sada omugecno da prezentuju sirokim narodnim masama nesto sto pre nisu mogli , ko ce ga znati... ne verujem da je u ovom slucaju okupljanje zbog kinte .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I doziveo sam jedan od najboljih dana svog zivota :pivopije:

 

Gorguts su previse Avantgardni uvek bili da bih ocekivao nesto lose od njih. Bas mi pre par dana stigao na originalu "From Wisdom To Hate", auuuuu...nikad dosta.

 

Vreme ce pokazati, a u umetnost Luc Lemay-a ne sumnjam ni malo, e sad samo da ne postanu sterilni (snimak). Ma kakve crne pare, taj bend nikad nije uzeo neku lovu, a sigurno u Top 5 "D.M." bendova svih vremena, bar po meni.

 

Zivi bili i culi/videli !!! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakve crne pare, taj bend nikad nije uzeo neku lovu, a sigurno u Top 5 "D.M." bendova svih vremena, bar po meni.

 

 

slazem se bane, nikad nisu - al su zato carevi!

nepostoji bend koji toliko utice na mene kad pisem kao oni...

jednostavno, taj stepen slobode u komponovanju smatram ono kao poslednjim pomakom u death metalu, makar na toj strani...

 

KULT, sta reci.....omot za Considered Dead, je jedan od naj naj omota koji su se tada pojavili... :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se bane, nikad nisu - al su zato carevi!

nepostoji bend koji toliko utice na mene kad pisem kao oni...

jednostavno, taj stepen slobode u komponovanju smatram ono kao poslednjim pomakom u death metalu, makar na toj strani...

 

Znaci, ukrao si mi reci iz glave! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cete me verovatno lincovati :o ,jeste ovo legendarno i kultno ali mislim da ovi momci narocito na obscuri preteruju,pesme mi nit imaju ravnoteze, nit kontrasta apsoultno sve sto je moglo preteralo se.Meni je najbolji erosion album jebem li ga..

p.s budite nezni

Share this post


Link to post
Share on other sites

produkcija sigurno nece biti sterilna, narocito sa ovom ekipom.

 

Ovi iz Behold...the Artcopus! imaju svoj studio gde sve snimaji i BTA i Dysrhythmia i Krallice, itd...i ti snimci su sve samo ne sterilni.

 

nije moga da nadje bolju ekipu sto se meni tice, meni su Behold i Dysrhythmia jedini, ali stvarno jedini, mozda jos i Ulcerate, novi tech bendovi koji mogu da se stave u istu klasu sa starim poput Cynic, Atheist, Watchtower, Spiral Architect, Gorguts.

Share this post


Link to post
Share on other sites

slazem se. oba benda(dyshrythmia i behold) su fenomanalni bendovi. jebenu dyshrythmiu sam jurio jos od izlaska pretest-a da cujem, tri godine mi je trebalo da ih nabavim, ali se isplatilo, bend je stvarno fantastican.

odakle ti da je Spiral stari bend, oni su A sceptic universe izdali nesto oko 2000t valjda? mada mislim da su jos negde sredinom 90-ih postojali, ali prvi album im je tek tad izasao(ako se ne varam)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...