Jump to content

Mago De Oz


The Alchemist

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poslušaj i Dragon Lord i Dragonfly...nema tol'ko folk motiva, al' tu su...Mago de OZ, deluju zanimljivo...Izdali su live DVD ove godine, samo kako stvari stoje, ne verujem da će oni mnogo značiti na evropskoj sceni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci, skroz slucajno sam videla temu i skroz slucajno sam i za njih cula... mhihi.gif

 

ok su batice.. videla sam njihov album u barseloni, pre godinu dana (mislim da je bio Molinos de Viento ili Gaia), i posle prvog napada smeha zbog slicice i odusevljenja posle slusanja svideli su mi se onako.. fino.. mada, licno ne mogu takvu muziku da slusam duze od tri sata. ali skroz su ok..

 

imam njihov Gaia II - La Vos Dormida .. (dupli disk prebacen u mp3)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Pa ne bi trebalo jer su Madridjani...Ej, znas li da sam ih cesto pustala kada sam na MTS-u vodila onu emisiju Toplomer (posvecen spanskoj muzici) pre par godina? Imala sam neki njihov live nastup snimljen, au kako je to bilo dobro. A taj termin...pa to ti je kao neki keltski katalonski folk, pa jos i metal...ma briga nas za klasifikacije, ali ako otvore forum za folk metal, ja HOCU ovaj bend tamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

А ја сам баш био убеђен да су они у рангу Dark Moor, тј. жанровски.

Ni blizu :meshuggah:

 

OK je to bend, samo ne bas od prve do poslednje pesme na albumima, vise onako da ima nekoliko bas dobrih, dok su ostale osrednje.

 

Obrade su ono sto najvise gotivim kod njih. Evo recimo Strage World od Maidena, Man on the Silver Mountain (gostuje Doro), ili kao najbolju da izdvojim Kansas cover Dust in the Wind. Vrhunski zvuci, i jos je na spanskom (mnogo su bolji kad pevaju na spanskom, jer vokal bas i ne zna engleski najbolje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Чак и да знају енглески, остане им одвратан нагласак, као кад Мађари певају енгелски. То је да се смрзнеш.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj, sad nemoj da uporedjujes Spance i Madjare...Pogledaj neke bendove sto sam p-redlozila na podforumu power i progressive.

У праву си, Мађари имају боље бендове. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Nece niko vise da se oglasi, pa 'ajde da ja malo smaram. Carobnjak iz Voza je prvi spanski metal band koji sam cuo (ne racunajuci one koji pevaju na engleszkom). Vid'o ja njih davno na kablovskoj, neki spanski kanal, sviraju nekim klincama i klincezama, otkaceni, kostimirani, mlogo folk motiva i reko' simpaticni ovi cirkuzanti...Kasnije nabasam na par stvari i odusevim se. Pravi bre metal bre! Recimo da sad imam sve od njih i kad god ih cujem bas se razveselim. Veliki broj coversa (uglavnom Rainbow, ali i Led Zeppelin, Kansas, Uriah Heep, Whitesnake, Boney M :cool: , Prince :da:, Maiden, ako me pamcenje sluzi Toy Dolls... i uglavnom na espanjolskom) Bas se iznenadih kad sam u koncertnom izvodjenju cuo obradu za Glory To The Brave od Hammerfall, opet na Magovom maternjem...

 

 

Super mjuza, dosta keltskih/galicijskih uticaja...

 

 

Da sam bar malo vise gled'o te spanske serije pa da bolje razumem tekstove :) I njihove a i od npr. : Saurom Lamderth (majstori folk metala-ceo dupli LP iz 2002 posvecen Gospodaru Prstenova), Red Wine (zvuce kao Angra na spanskom...), Darna (zenski vokal), Saratoga (Siento que no estás - AaaaaaaaaaaA !!!), Introspeccion (oni uglavnom pevaju na engleskom)...Od nekog gothic-medieval-statigajaznam zvuka poznati su mi Narsilion i Trobar de Morte.

 

 

Dobro jutro-laka noc :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ja te potpuno razumem. Mislim, nema smisla da sama sa sobom razgovaram na ovoj temi. Ako imas celokupnu diskografiju, molila bih te za razmenu, a ja ti narezujem po meni nekih 10tak bendova na spanskom, koji su zaista dobri. Poseti i temu o bendu Landevir.

 

Sto se telenovela tice, po meni, one su visestruko korisne. Najpre zbog ucenja novih stanih jezika, a potom sto mozes mnogo da naucis i o mentalitetu ljudi..heheh...a bogami i da saznas kako je najlakse smuvati tipa ili zensku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, ja te potpuno razumem. Mislim, nema smisla da sama sa sobom razgovaram na ovoj temi. Ako imas celokupnu diskografiju, molila bih te za razmenu, a ja ti narezujem po meni nekih 10tak bendova na spanskom, koji su zaista dobri. Poseti i temu o bendu Landevir.

 

Sto se telenovela tice, po meni, one su visestruko korisne. Najpre zbog ucenja novih stanih jezika, a potom sto mozes mnogo da naucis i o mentalitetu ljudi..heheh...a bogami i da saznas kako je najlakse smuvati tipa ili zensku.

 

 

 

Jao...to za muvanje nisam znao...moram pogledati nesto od sirokog spektra tih tele..! Da me sad cuje devojka :violent:

 

 

Saljem ti kasnije poruku na private, sad sam u nekom zeitnot-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@EnKi- stigla mi je poruka i sve je u redu. Ajde dajte linkove spotova, ja vam pustam ovo sto je na jednom od mojih omiljenih sajtova: http://www.metalfolk.net/index.php?section=5

Snacicete se vec tu sami.

Sto se telenovela tice, one nekada su bile troo, a sada su valjda zbog jeftinije produkcije spansko govorno podrucje zamenile domace i hrvatske koje nicemu ne vrede.

Ali, ako hocete nesto korisno da naucite, pogledajte obavezno argentinske, mada je njihov jezik malo cudan za one sto uce kastiljanski i meksicke, koji govore razumljivo, kao na srpskom da pricaju.

Inace Mago de Oz su Madridjani, a ipak sviraju celta folk metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...