Jump to content

Monstrosity


RNA

Recommended Posts

Evo vrtim album već par dana i, mislim, šta da kažem kada omiljeni bend, posle više od deset godina pauze, ćutanja, izda ovakvo remek delo? Pokopali su svu ovu tech-death klinčadiju i objasnili kako se pravi kvalitetan album tog (specifičnog) podžanra, a mogu reći i generalno, zasigurno jedan od najboljih DM albuma u poslednjih desetak godina.

 

Moram priznati, bio sam malo skeptičan kada su se pojavile prve dve stvari, koje su ujedno i prve dve pesme na albumu, pa pomislih, ako je to ono najbolje, šta li me očekuje u nastavku.. ali, srećom, grdno se zajebah. Album tek u nastavku pokazuje pravo lice, i smatram da ga treba odslušati u celosti, jer svaka pesma obiluje, kako brutalnim rifovima, tako i više nego sjajnim solažama, kojih ima na pretek, da nisam upućen, rekao bih da je Toni Norman ponovo odgovoran za iste, i u tom smislu me album jako podseća na inzvanredni In Dark Purity, e sad da li je novi u njegovom rangu, ili pak bolji, vreme će pokazati, ipak je reč o apsolutnom remek delu! Takodje, album je odlično izbalansiran, tako da se smenjuju brže i sporije stvari, kao i unutar samih pesama, gde se svašta dešava, podižući tako i dinamiku samog albuma, koji ni u jednom momentu ne smara. Ako bih tražio neku manu, to bi se pre svega odnosilo na vokal, generalno gledano, nije toliko grdan, ali na momente ume baš da nervira (pri skrimu i preteranim naglašavanjem), daleko bolji posao za ovaj bend je odradjivao Džejson, prava šteta što je napustio bend. Takodje, kao što rekoh, nijedna pesma se ne izdvaja preterano, što bi rekli, nema hita :haha: ali to se od tehničkog death metal benda ni neočekuje preterano, na stranu što je Monstrositi, u prošlosti, i to umeo!

 

Sve u svemu, ja sam albumom poprilično zadovoljan, vrteće se još dugo, tako da ne bih davao neku konačnu ocenu, ali definitivno nije ispod osmice. I da, nadam se da na sledeći album nećemo čekati narednih deset + godina :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakim narednim slušanjem album sve bolji i bolji. Vidim i lepe recenzije dobija, svugde.. DM godine, nema šta. Čak i cover, koji mi nije bio baš nešto kad sam ga prvi put video, na vinilu izgleda fantastično!

 

kd0492.jpg

 

Ima i verzija sa posterom, nice..

 

2z8x1df.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
On 9/16/2018 at 8:17 PM, HUMAN said:

Svakim narednim slušanjem album sve bolji i bolji. Vidim i lepe recenzije dobija, svugde.. DM godine, nema šta. Čak i cover, koji mi nije bio baš nešto kad sam ga prvi put video, na vinilu izgleda fantastično!

 

kd0492.jpg

 

Ima i verzija sa posterom, nice..

 

2z8x1df.jpg

U deželu kreni:

http://www.metalstorm.net/events/news_comments.php?news_id=35524

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Yep, lično smatram da je Fernandez ubedljivo najpotcenjeniji gitaroš u DM, ako ne i u metalu generalno, isto mogu reći i za sam bend (Brutality). Jedino mi ovaj poslednji ostavio baš blag utisak, ali i na njemu ima zanimljivih momenata. Onaj EP koji je predhodio albumu mi i bolji nego sam album, poslušaj samo ovu stvar i solo od polovine, def. jedna od najboljih, nowadays naravno, solaža..

https://youtu.be/gDb9jkhiuqo

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je naslovna pesma sa tog EP-a uz Race Defects najbolja koju su ikad snimili. Album onako, nije loš, ali posle takve pesme očekivao sam bolje. Od tih matorih bendova jedino me oni i Immolation zanimaju i dan danas. I ponekad pustim i Suffocation.

Edited by Miilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čudi me da ti noviji Incantation ne paše, stilski se nisu menjali, i dalje imaju taj njihov prepoznatljiv DM wall of sound, koji su mnogi današnji bendovi prihvatili, jedino što im je produkcija daleko bolja nego devedesetih, tako da sve deluje upeglanije, ali makar možeš mnogo preciznije da čuješ instrumente, tj. svaku notu.. Ok kontam da ti je manje zanimljivo, tj. kreativnost benda je sigurno bila jača ranije, ali ništa mnogo lošije od ovih bendova što si naveo..

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Irreversibly Broken sam kačio bar pet puta ovde, to je epski udarac iz tamnog vilajeta pakla. Bolja stvar nego kompletan kasniji album, a to nije najgori album na svetu. Incantation je maj dobar drugar decenijama, a ko kaže da novi nije dobar, evo dokaza u rangu pomenute Brutality numere:

 

p.s. Ne bih znao zašto je Kajl ustupio mesto ovom kvalitetnom mladuncu na snimku koji je pred nama.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 hours ago, HUMAN said:

Čudi me da ti noviji Incantation ne paše... Ok kontam da ti je manje zanimljivo, tj. kreativnost benda je sigurno bila jača ranije, ali ništa mnogo lošije od ovih bendova što si naveo.. 

Odgovorio si sam sebi manje-više. Prosto, pesme su im dosadne. Johnov glas bolje da ne komentarišem.

4 hours ago, HUMAN said:

...ali ništa mnogo lošije od ovih bendova što si naveo.. 

Ovi ostali se drže nekako, mada nisam nešto ni za njima lud ne znam ni ja koliko.

4 hours ago, HUMAN said:

jedino što im je produkcija daleko bolja nego devedesetih, tako da sve deluje upeglanije, ali makar možeš mnogo preciznije da čuješ instrumente, tj. svaku notu.

Mortal Throne of Nazarene ima najbolju produkciju na svetu. Meni nije bitno da li čujem svaku notu ili ne (mada se sve čuje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...