Jump to content

Xasthur


Grobodan

Recommended Posts

Bila tema,ali je nestala,pa hajdemo ponovo...

 

One man projekat Malefica,jedan od najpoznatijih predstavnika suicidal BM pravca koji je podosta u usponu ovih godina,a i podosta omrznut od nekih,bogami.Minimalisticki lo-fi zvuk,suicidna tematika,procesovani i neljudski vokali...Meni se ovo svidja,sta cu icon_wink.gif Inace,poslednji album je izasao za kucu Hydra Head,ciji je vlasnik Aaron iz Isis,sto mi je dosta zanimljivo i cudno,mada su tu verovatno neke Sun)))cane veze radile,posto je malefic gostovao na Black one albumu.

 

Diskografija:

Nocturnal Poisoning Full-length, 2002

Suicide In Dark Serenity EP, 2003

The Funeral of Being Full-length, 2003

Telepathic With The Deceased Full-length, 2004

To Violate the Oblivious Full-length, 2004

Subliminal Genocide Full-length, 2006

I bilo je tu jos izdanja,od kojih bi izdvojio fine splitove sa odlicnim bendovima Nachtmystium,Nortt i Leviathan.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto najvise volim je onaj split s Nortt.om. O_O Uvijek me sjebe, al to i jeste najbolji dio. Jako tesko i ekstaticno, pogotovo ona pjesma 'Glemt'.

 

Uglavnom od americkih black/doom.era, najvise volim Lurker of Chalice, steta pa je samo jedan album i, da, neizostavni Leviathan.

 

 

 

edit: Nisam znala da imaju split i sa Nachtom. :?

Edited by ~Abigail~

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Uglavnom od americkih black/doom.era, najvise volim Lurker of Chalice, steta pa je samo jedan album i, da, neizostavni Leviathan.

 

 

 

edit: Nisam znala da imaju split i sa Nachtom. :?

A meni je Xasthur ipak bolji od Leviathana.

 

Taj split sa Nachtmystium nije nista narocito,po 1 pesma i intro od oba benda,mnogo je bolji taj split sa Nortt,a split sa Leviathan-om nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da ga nabavim u toku nedelje,pa ocekuj moj komentar,ali koliko citam recenzije,kazu ljudi - nema puno razlike od proslih.

 

A to sto se tice produkcije,jebiga,sve zavisi od osobe do osobe,i meni produkcija bas lezi,jos jedan dodatak u stvaranju atmosfere,kad slusam Xasthur,zvucnici idu na maksimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

U svom hiperproduktivnom maniru Malefic je nedavno izbacio novi album Defective Epitaph. Novina je da je ovaj put uposlio zivi bubanj, sto je sasvim lepo, ali osim toga, nista novo. Isto kao i sva Xasthur izdanja, produkcija je stvarno ogavna, kao da slusate muziku ispod nivoa vode, i sto se mene tice, ovaj covek je definitivno zapao u ralje hiperprodukcije. Ne znam zasto ne iskulira malo i izbaci jedan jak album, ovako, sto se mene tice, samo izdanja do Telephatic i nista dalje, ovo sam jednom preslusao i ko zna kad opet. Verovatno i nikad.

 

Inace, nasao sam negde finu recenziju, ne mogu sad da je iskopam ali hajlajt je bila recenica “Malefic je davno prosao stadijum kada bi mu prijateljski zagrljaj pomogao”, hahahahah

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam preterao u svom gnevu gore, vec sam drugi put preslusao album veceras, ali me je nadrkalo to izbacivanje muzike na svakih nekoliko meseci. U pocetku Malefic nije radio tako i dobijali smo stvari kao Nocturnal Poisoning, a vidi sad – korektno, ali prosto osecam da moze bolje.

 

Shub, imam ja album, prvom prilikom kad budem svracao do Sove, cu ti ostavim.

Ne odgovori mi na SMS...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Ti si pravi mali veseljak. Mislim da je lakse ako izbacis listu omiljenih bendova u profilu, umjesto da ides od teme do teme i copy/paste-ujes prvi post.

 

Da,jesam pravi mali veseljak.Mislila sam da je poenta da prokomentarishesh bend koji ti se svidja ili koji ti se ne svidja.A sad sam ugrabila priliku da komentarishem,ne znam hotju li to motji kasnije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...