Jump to content

Xasthur


Grobodan

Recommended Posts

  • 3 months later...

Posle ove navale Amerikanaca na moju playlistu morao sam malo da se podsetio ovog kvlta. Subliminal Genocide je fenomenalan album, nema sta cim je pocheo da izbacuje za Hydra Head to nemoze da omane. :D Dok je onaj sledeci bash onako slab , slabashan prosto da nepoverujesh.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda se i obesio kao sto je tolko puno zeleo. :D

 

Inache neznam meni je SG vrhunac njegovog postojanja, odlichan album za svaku pohvalu (The Prison of Mirrors ,Trauma Will Always Linger :rockdevil: ). Da neshvatish pogreshno Funeral of Being je isto dobar ali ga SG sije samo tako. Jedino sto je album zbog svoje povelike RAWnosti malo tezak da se ceo preslusha odjednom ali mu treba definitivno dati puno obrtaja , ali kada vas minimalnost i low-fy uhvate u tu vizijonarsku Maleficijovy mashinu, nece vas tako lako pustiti.

 

Inache ovaj bend i josh razni slichni Americhki bendovi su suhi dokaz onoga sto sam ja prichao ranije da su Ameri vishe nasledili Burzumom duh nego sami Norvezani ili bilo koji drugi Skandinavci. Inache odakle su Behriti, ako su oni iz Amerike onda je to to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Behriti su bend iz Albanije, samo ne znam kakve veze imaju sa duhom Burzuma :)

edit: uostalom, kakve veze uopste ima taj suicidalni black metal sa duhom Burzuma? Vargovi tripovi sigurno nisu bili samosakacenje, samoubistvo isl. Bilo je kod njega svega, al toga sa prefiksom SAMO bas i ne. Jedino sto imamo muzickih slicnosti, ali meni je skroz drugaciji trip kad slusam Filozofem, i sa druge strane kad pustim nesto poput Xasthur.

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Behriti su bend iz Albanije, samo ne znam kakve veze imaju sa duhom Burzuma :)

edit: uostalom, kakve veze uopste ima taj suicidalni black metal sa duhom Burzuma? Vargovi tripovi sigurno nisu bili samosakacenje, samoubistvo isl. Bilo je kod njega svega, al toga sa prefiksom SAMO bas i ne. Jedino sto imamo muzickih slicnosti, ali meni je skroz drugaciji trip kad slusam Filozofem, i sa druge strane kad pustim nesto poput Xasthur.

 

Nisam video ovaj edit uopshte..... Sada svaki album ima razlichiti vajb koji ostavlja na choveka i trip kroz koji ga vodi kroz ceo album. Ali ta atmosfera i muzichki odnos su veoma slicni oko ta dva izvodjacha.

 

E Grobe ureko si ga, evo skida se. XD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xasthur je postao veoma popularan u "intelektualnim" krugovima. Ako nekoga zanima kojim slucajem na sledecim blogovima moze procitati sta se o doticnom pise iz te perspektive:

 

http://codepoetics.com/poetix/?p=355

 

http://surrealdocuments.blogspot.com/2007/...ve-epitaph.html

 

http://www.o-books.com/product_info.php?products_id=612

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ma znam jebote šta je Sunn, gotivim ih nenormalno, ali mora da se održi nivo kulta na ovom podforumu :)

 

Pa Sunn je kult, gde ćeš veći :rockdevil:

O'Malley je radio i Primordial, In the woods... njemu treba zahvaliti što je iskopao Striborg :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...