Jump to content

Perunko


knight

Recommended Posts

ajoj strasno... cime se vi bavite. Ne znam ukusi jesu razliciti i ovo je definitivno pocetak i bice bolje. Muziku sam krenuo onako bezveze sebe da snimam na komp,pa dao nekom da cuje,pa to krenulo da se malo siri,neki ljudi bili zainteresovani,pa naucili reci svega toga. Pa je dosao sajt,pa MC Hammer napravio myspace.Spot je sniman kao zajebancija,tj pozvao me je lik jedno vece i rekao hajde da snimamo spot pojavi se tamo i tamo u toliko i toliko,dosli oni s kolima i sa nekom amaterskom kamerom i snimali smo. Preslusajte par puta i navicicete se na neke lose odradjene stvari,a nesto shvatite kao avangardu(napisah art rock,tu je sve dozvoljeno).Kako cete da slusate,da li sa rakijom ili bez nije bitno,bitno da vi slusate. :meshuggah:

Edited by knight

Share this post


Link to post
Share on other sites

bubnjevi su aut :pivopije:

aut, aut-aut-aut

aut, aut-aut

 

ona hoda sama kroz grad

misli sve, sve što misli da zna

to je samo down

to je ono što se zove aut

 

aut, aut-aut-aut

aut, aut-aut

 

ona hoda sama kroz grad

misli sve, sve što misli da zna

to je samo down

to je ono što se zove aut

 

aut, aut-aut-aut

aut, aut-aut

:ph34r:

 

Ma, :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate koje je godiste je ovaj lik? ("autor")

 

Ja ne znam sta da kazem... ako uopste treba nesto reci

 

Brate, barem sredi one bubnjeve da ti sve bude u ritmu.

 

A i ti mentolu sta ga lozis

 

PS: Brate nemoj da se tripujes, probaj da se bavis slikarstvom, nisi ti za muziku, stvarno ti ne mislim nista lose ili ako nisi sve ovo namerno napravio da nas zafrkavas mislim lakse mi je u to da poverujem nego da si ozbiljan :no:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

86 sam godiste i necu da se oprobam u slikartsvu to smara...probaj ti. Imas pravo da ti se ne svidja. Neke stvari su napravljene namerno neke ispale tako slucajno. Da sam hteo da napravim muziku koja bi licila na neki tamo band tipa dream theater ili slicno,verovatno bih to i uradio,ali nisam.Uglavnom napravljeno je nesto,recimo novo. Pa i sa pojavom rock'n'roll-a ljudi su ga odbacivali,a sad gde je i sta je. Zbog takvih kao ti umetnost stagnira. I kao sto sam rekao postoje ljudi kojima se svidja i sve dok njih ima (i mnogo im hvala) pravicu neku muziku i uvek ce biti nesto nekonvencijalno.

Edited by knight

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate nije poenta u da li se meni svidja ili ne nego moras poci od cinjenice da muzika ima svoja pravila i kao takva ona se moraju poastovati. Ne mozes da sviras tonove koji se ne poklapaju sa pratnjom, ne treba ti tu neko veliko znanje dovoljno je da imas sluh i da procenis sta prija uhu a sta ne, a ako ne mozes tako onda nabavi neku literaturu tipa muzicka teorija pa prelistaj, gledaj da su ti instrumenti uvek nastimovani, ako ni tako ne mozes onda jednostavno moras da se suocis da nemas talenat za muziku i to nije u opste strasno verovatno si talenat za nesto drugo, moras da nadjes sebe jebi ga. Ovo zvuci kao da je neko dete tipa 3 razred pravilo i "odsviralo" naucilo 3-4 akorda (i dzaba ti nauceni akordi ako ne znas pravilno da ih poslazes) i misli da ima muziku u malom prstu ej bre covece muzika se studira godinama na muzickim akademijama i univerzitetima. Brate ja sam ti iskreno rekao, a ovi sto im se svidja i sto te podrzavaju posle ti se smeju iza ledja 100 posto i loze te jer ni oni sami ne mogu da veruju u ovo sto si snjimao i da si imao muda da izbacis za download, izvini brate ali to je tako. Ponavljam da ti stvarno ne mislim nista lose, probaj da napravis pesmu ma i sa 2 akorda i da pevanje bude u okviru ta 2 akorda e onda ti mogu reci da li mi se svidja ili ne za ovo ti ne mogu reci nista jel ne razumem totalno je van harmonije sve

Edited by SAVATAGE

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,da muzika ima svoja pravila koja bi trebala da se postuju,ali zasto moraju. Pravila postoje da bi se krsila. Tu recenicu nisam ja izmislio. Zamisli da se ni jedno pravilo nikad nije prekrsilo,covek bi ostao na nivou majmuna. Muzika se takodje razvijala krseci stare okvire i pravila. Na primer pre Baha je bilo nezamisivo svirati sa svih 5 prstiju. Mada Ok ovo je samo tehnika sviranja,ali posle nje je usledila ekspanzija koja je omogucila brze i kompleksnije stvari. Muzika je ziva stvar i teorija postoji za ljude koji nisu u stanju da smisle ista,pa da im pomogne,pa si tu hteo i mene da ubacis. Kao sto kazes vidis sta prija uhu. Ne znam sta si tacno cuo od onih pesama,ovde su ljudi zapeli za maga,pa verujem da si po inerciji skinuo njega. Mislim da nije najbolji,ali sta sad bio najbolji medju prve 4 pesme koje sam ikad snimio. Ne kazem da je ovo savrseno, i mozda nije sve slozeno kao sto treba teoretski da se slozi,al pa sta,ni ne mora,po meni i dalje to tvrdim.bubnjevi nisu u redu,ali sta sad,mozda nekad uzmem i da popravim, ali vise verujem da cu se zamajavam sa novim pesmama,koje cu da pokusam da slozim malo bolje .NA greskama se uci. Muzicka teorija se svakih nekoliko godina menja. Imam knjigu po imenu ,,razvoj klasicne harmonie'' u kojoj je opisano po epohama kako se harmonia menjala. Sve se menja,ne treba se voditi nekim starim zakonitostima,tj treba ih znati da bi znao sta da krsis (B.B.King). A sto se tice ljudi kojima se svidja,zasto bi mi se smejali iza ledja. Apsolutno ne vidim razlog. Dobijao sam i interesante mailove od raznih profesionalnih muzicara,koje naravno nikad nisam ni upoznao. Zasto bi me oni lozili?? I cekaj hoces da kazes da mi mozes reci da li ti se svidja ili ne pesma samo ako je u potpunom skladu sa teorijskom harmonijom,ili ja ne razumem tvoju poslednju recenicu.

Edited by knight

Share this post


Link to post
Share on other sites

PESME JESU MALO "DIVLJE", ALI JE TO TEK PRVI POKUSAJ. BUBNJEVI JESU OCAJNI I GITARE NISU BASH NAJNASHTIMOVANIJE- ALI NIJE U TOME POENTA. BITNA STVAR JE DA JE DOBRA IDEJA, DA SE COVEK TRUDI I DA SU TEXTOVI MNOGO BOLJI OD BILO KOJIH SRANJA NA NPR. DOMACOJ METAL SCENI. COVEK CE DA STEKNE JOS ISKUSTVA, OSECAJA I NADAM SE BOLJU OPREMU ALI VEC SADA IMA ONO STO NE MOZE DA SE NAUCI, KUPI, NAVEZBA- LJUBAV PREMA MUZICI, POSVECENOST, VOLJU ZA RAD I ORIGINALNE IDEJE.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pravila jesu tu da bi se krsila (to je rekao i moj bivsi bubnjar koji je isto bio u nekom svom tripu ali je uvek pravio pesme u harmoniji) al ne tako sto ces svirati i pevati van harmonije. Kapiram ja tebe zasitila te je muzika i hteo bi da izmislis nesto novo ali nemas dovoljno znanja za tako nesto pa ko veli ajde da nabacam sve i svasta u pesmu bas je fora sa rastimovanom gitarom i nebuloznim pevanjem. A i moram da te razocaram tesko da mozes da ponudis (bilo ko od nas) nesto novo.

Odnesi ovo sto si snjimio nekom profesoru na muzickoj akademiji i zamoli ga da preslusa i da ti kaze svoje misljenje ako nama ne verujes (ako bude izdrzao duze od 2 minuta) ali dzaba ti ja sve ovo pisem mislim da to kod tebe nema efekta :icon_ne:

 

ajd uzdravlje :mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da pravila jesu tu da bi se krsila (to je rekao i moj bivsi bubnjar koji je isto bio u nekom svom tripu ali je uvek pravio pesme u harmoniji) al ne tako sto ces svirati i pevati van harmonije. Kapiram ja tebe zasitila te je muzika i hteo bi da izmislis nesto novo ali nemas dovoljno znanja za tako nesto pa ko veli ajde da nabacam sve i svasta u pesmu bas je fora sa rastimovanom gitarom i nebuloznim pevanjem. A i moram da te razocaram tesko da mozes da ponudis (bilo ko od nas) nesto novo.

Odnesi ovo sto si snjimio nekom profesoru na muzickoj akademiji i zamoli ga da preslusa i da ti kaze svoje misljenje ako nama ne verujes (ako bude izdrzao duze od 2 minuta) ali dzaba ti ja sve ovo pisem mislim da to kod tebe nema efekta :icon_ne:

 

ajd uzdravlje :mhihi:

Dobro ajde u pravu si da necu nista mnogo novo moci da ponudim koliko god se trudio,bilo je raznih ludaka pre mene koji su eksperimentisali sa svim i svacim. Ali recimo da ovakvo nesto jos ne postoji na domacoj sceni. Mozda postoje avangardisti koji rade nesto,ali u nekom drugom fazonu. Ovde je ipak to sve spojeno sa nekom vrstom rocka.I koliko god da je u suprotnosti sa harmonijom(a to je definitivno dosta,tj ima skretanja u jedno 5 stvari tipa slaganje akorda,pa akorda sa skalom...) ipak je slusljivo za ljude koji nisu bas toliki formalisti. U svakom slucaju ja nastavljam,a kome se ne svidja,niko ga ne tera da slusa.

uzdravlje :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D ajoj dobih napad smeha.

 

Htedoh da dodam jos jedan citat:ne mozemo ni slutiti koliko kreativnosti biva unisteno po ucionicama u kojima se insistira samo na ucenju. Nil

 

Recimo da je to komentar na ono odnesi profesoru akademije. Ti ljudi obicno nisu bas najkreativniji ali zato savrseno vladaju teorijom. Njegovo misljenje ce biti 1-1 preslikavanje sta misli teorija o mojoj muzici,mada sam se cuo i za profesore koji se bave avangardom tako da ko zna.

 

I na kraju u cemu je poenta u komponovanju ako pratis bijektivno teoriju? Mislim mozes da komponujes u fazonu aj sad da lupim slovo od a do h pa onda lupim mol ili dur i dobijem skalu,u toj skali najskladniji tonovi koji dolaze su terca kvarta i kvinta,akorde koristis onaj na prvom stepenu kao toniku,4. stepen kao subdominantu i 5. kao dominantu i tim redosledom ih redjas,ne iskaces iz skale i na kraju sta si dobio? Tip pesme koji si cuo i pre n puta(n tezi beskonacnosti) i pesma je vrlo ofrcana.Zar ne? I gde je tu krativnost?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,da muzika ima svoja pravila koja bi trebala da se postuju,ali zasto moraju. Pravila postoje da bi se krsila. Tu recenicu nisam ja izmislio. Zamisli da se ni jedno pravilo nikad nije prekrsilo,covek bi ostao na nivou majmuna. Muzika se takodje razvijala krseci stare okvire i pravila. Na primer pre Baha je bilo nezamisivo svirati sa svih 5 prstiju. Mada Ok ovo je samo tehnika sviranja,ali posle nje je usledila ekspanzija koja je omogucila brze i kompleksnije stvari. Muzika je ziva stvar i teorija postoji za ljude koji nisu u stanju da smisle ista,pa da im pomogne,pa si tu hteo i mene da ubacis. Kao sto kazes vidis sta prija uhu. Ne znam sta si tacno cuo od onih pesama,ovde su ljudi zapeli za maga,pa verujem da si po inerciji skinuo njega. Mislim da nije najbolji,ali sta sad bio najbolji medju prve 4 pesme koje sam ikad snimio. Ne kazem da je ovo savrseno, i mozda nije sve slozeno kao sto treba teoretski da se slozi,al pa sta,ni ne mora,po meni i dalje to tvrdim.bubnjevi nisu u redu,ali sta sad,mozda nekad uzmem i da popravim, ali vise verujem da cu se zamajavam sa novim pesmama,koje cu da pokusam da slozim malo bolje .NA greskama se uci. Muzicka teorija se svakih nekoliko godina menja. Imam knjigu po imenu ,,razvoj klasicne harmonie'' u kojoj je opisano po epohama kako se harmonia menjala. Sve se menja,ne treba se voditi nekim starim zakonitostima,tj treba ih znati da bi znao sta da krsis (B.B.King). A sto se tice ljudi kojima se svidja,zasto bi mi se smejali iza ledja. Apsolutno ne vidim razlog. Dobijao sam i interesante mailove od raznih profesionalnih muzicara,koje naravno nikad nisam ni upoznao. Zasto bi me oni lozili?? I cekaj hoces da kazes da mi mozes reci da li ti se svidja ili ne pesma samo ako je u potpunom skladu sa teorijskom harmonijom,ili ja ne razumem tvoju poslednju recenicu.

Ja i dalje ne mogu da verujem da si ti ozbiljan!!!

 

Ja i dalje ne mogu da verujem da si ti ozbiljan!!

 

Ja i dalje ne mogu da verujem da si ti ozbiljan!!

 

Ja i dalje ne mogu da verujem da si ti ozbiljan!!

:confused::mrtav:

Edited by Painkiller_JP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...