Jump to content

Anacrusis


Angelystor

Recommended Posts

"Suffering Hour" je strashno dobar, precizan tehnichko-speedashki thrash album, sa produkcijom i zvukom koji je jebeno nemoguc da je iz 1988! Pored ovog albuma izdali su josh 3 i 4 demoa.

 

U njihovom thrashu se moze naci snaga Testamenta(kao i melodika dodushe),Present Tense je kao Into the Pit od 6 minuta, znachi ima i bogami i death metal riffova ali u thrash svrhe, nesto slichno inache radi i Testament danas..dalje , brzina Agent Steela, "A W orld to gain" ima bastard child riffove Mad Locusta!! ,dok je "Butcher's Block" je zanimljiva Heathenasta pesma.

 

Anyway, preporuka, a ja cu i ostale albume sigurno pojuriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Pa ne racunajuci prvi album svi ostali su Progressive/Thrash.Fenomenalan bend nikada mi nije bilo jasno zashto se toliko slabo slusha.Vec pochinju da me nerviraju metalci u ovoj jebenoj zemlji.Svi slushaju 10 napoznatijih bendova a fenomenalni albumi nekih nazalost manje poznatih bendova padaju u zaborav.Zalosno je da bend sa ovakvom diskografijom ima 4 posta na temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro razumem shta hocesh da mi kazesh.Svuda se beskompromisno prate trendovi bez bilo kakvog osvrtanja na nekadashnje dobre bendove.Znash li koliki broj metalaca danas nije chuo Heller,Bombarder,Pergament,Bloodbath....Pa evo chak i ja nisam chuo Demoniac a preslushao sam toliko stranih bendova od 1 do 6 lige.Svi ti bendovi padaju u zaborav i to je chinjenica,klinci sigurno nece za 5 godina slushati stare dobre domace bendove,nego ce slushati neshto novo.Trendovi se menjaju a bendovi ostaju,tako da ima zaista istine u tome shto si rekao za Anacrusis ali ipak mislim da nisu toliko nepoznati u svojoj zemlji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da je covek morao da kupuje Agent Steel album izdat za Metal Blade na njihovom koncertu, jer u prodavnicama ih nije bilo. On rece da od metala u prodavnicama ne mozes da nadjes nista sto nije Metallica, Iron Maiden, Ozzy ili Slayer. I kakve onda sanse bend kao Anacrusis ima?

Kad sam pomenuo ona dva dobra benda u feniksu, jedan je bio njegov, Exiled, a drugi Ballistic Toma Gatisa. Tom nikad nije cuo za Exiled kad sam ga pitao u intervjuu, a Erol je za Ballistic saznao preko mene. Toliko o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam Suffering Hour, super je album, vokal mi se mnogo svidja.

 

Prva, Present Tense (Future Tense od Sanctuary-a mi uvek pada na pamet kad chujem Present Tense, i obrnuto :D ) mi je omiljena stvar na albumu, na toj pesmi pevach izvodi neke kul kvazi skrimove, ono haj pich ludilo.

 

Vredi kopati za ostalim stvarima?

Edited by MREzAsTI_MEn

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Nabavio sam i ostala 3 albuma, mogu reci da sam samo ovaj zadnji, iz 93 ako se ne varam, poshteno poslushao, album je super, sve pesme su mi uhvatile paznju, pogotovo Sound The Alarm, koja ima jako dobar refrenchic, malo mi vuche na gotenburshku shkolu riffovanja... ne znam, pogotovo u toj, Sound The Alarm, pesmi.

 

Sad cu i ostala 2 da preslusham, mada nije mi se svideo Reason...

 

Pevach "zavija" za medalju

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo, i ja zahvaljujuci Angelistoru pribavih Suffering Hour :pivopije:

Veoma dobar album, ja bih ga mozda cak opisao i kao mesavinu Testamenta koji svi pominjete i Death angela, mozda mi tu asocijaciju bude ovi vriskovi pevaca (kao u Kill as Oooooooneeeeeeee...). Mada, ima svega sto je valjalo u Bay Area zvuku. Jos jedan od zaboravljenioh bisera thrasha.

I sta kazete, ostali albumi... nisu nesto upotrebljivi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Сад сам га и ја мало боље преслушао након дуже времена и морам да повучем оно што сам рекао. Добар је албум, чудан али добар! И није нимало тежак, можда само неки моменти.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tezak je zbog shtima mozda, il ti je tezak za "svariti"?

 

Meni se super sto se taj shtim provlachi kroz njihove albume, pogotovo na prvom koji je bio prava... avangarda (?) thrash-a.

 

Pevach jezivo dobro peva/vristi, za sve glasne zice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...