Jump to content

Vaš prvi javni nastup


petrucci

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

29.8.2008 u Somboru u pitanju je bio FeelGood III Fest..Kako sam ustao tog dana sranje za sranjem je iskrsavalo prvo pevach nije mogao doci,pa je nekako jedva uspeo da stigne i nakraju nije bilo sigurno,tonske naravno nije bilo jer je ozvuchenje kasnilo,al' ae dzaba nam tonska bez pevacha..tu se mi izdogovarasmo ko ce kad da sviramo mi trebasmo prvi,vec sam se malo zasrao gde ja da pevam sve te pesme i sviram nemozhe to tako i odlucheno je bilo svirace pre nas toxic trace,sva sreca pa su oni prvi svirali..pochinje svirka u 22h i pevach nam je nekako uspeo doci u 10 do 10 :) zavrshishe trejsovci,dodjosmo mi na red.ushtekam se ja u onog lenija 200 i neshta vati(prvi put sam probao takvo neko pojachalo) i sva sreca dolazi decko koji je pozajmio ta pojachala i nameshta mi sasvim ok zvuk,pocheli smo verovali ili ne posle 2 minuta nameshtanja(malo su nas pozhurivali :) )krenusmo mi da sviramo vidim ja bogte ovo nije ni tolko loshe(mislio sam da ce nam ili bojkotovati svirku ili totalno isqlirati),odsviramo tu neke 3-4 pesme,sasvim solidno moglo je i bolje i tu dodje od sepulture-arise..haha majko moja ala smo se raspali u jednom delu pesme samo gledamo jedni u druge,zavrshismo mi to a ovi u publici se deru oce josh :D i tako odsvirali smo 7-8 pesama,moglo je to mnogo bolje,al' dobro za prvi nastup sasvim ok,publika se popalila maximalno,a i naravno bilo je onih koji su stajali sa strane i pratili svaki rif,i kasnije govorili haha bubnjar je omashio jednom chinelu bio je bash onaj rad baci pet gitarista je ispao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

filozof,demo masters 7. januar 2001.-bend hegemonija tribute to deep purple...

ja za klavijaturom i za mikrofonom!!!!

noge su mi se tresle,pre nastupa sam jedno 10 puta pisao,i pored svega toga malo mi je falilo da se upiskim i na bini,ali fala bogu nisam!!!!!!

ODVRATNO,ALI NEVEROVATNO ODVRATNO SMO SVIRALI!!!!

prosek nam je vadio bubnjar koji je inace nosio fantomku da se ne bi blamirao covek!!!!

 

Hhahahahahaha!!! \m/

 

 

Josh uvek nisam imao prvu svikru, ali serem se da ako budem imao tremu izgubim koncentraciju i izgreshim!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
Siguran sam da sam imao jednu od najcudnijih oprvih svirki ikada. Moja prva svirka je bila totalni debakl, ali ujedno i zacetak super prijateljstva i svirke u bendu za sledecih par godina.

 

Pre nekih deset-jedanaest godina, u parku kod SKCa, pijem pivo jer sam odbego iz gimnazije sa drugarima i naletim na drugara Davora, momka kojeg sam poznavao iz beogradskih metal ekipica. Nismo se znali nesto temeljno, ali dovoljno da se super povrsno zgotivimo, i covek me tog dana potpuno neplanirano sreo i upitao: "De si Dule, care, jel' ti ono bese sviras gitaru... da li znas svirati The Four Horsemen, Whiplash, Symphony of Destruction, For Whom The Bells Toll itd"... ja, iskreno, pa kao skidao sam kod kuce neke rifove, znam da brljnem po koji solo, ali nikad probao sa bendom ove stvari. Naravno, imao sam dva benda u zivotu do tada, vrlo neozbiljna ali super pozitivna i drugarska... svirali smo ne sve to sto smo toliko voleli od metala i roka vec ono sto smo realno mogli da iole priblizno skinemo... (umesto Pantere Nirvanu, a umesto Floyda Therapy?... itd) svirali smo, naravno, u najvecoj rupi u BGu tada i danas, u Zozonu... Znaci, pita mene Davor da li kao znam te stvari, a ja vise zeljan svirke i druzenja nego sto sam savrseno usviran pozitivno odgovorim, da bi mi Davor rekao sledece i sasekao me bukvalno na pola: "Ajde dodji onda sutra uvece u 20h u SKC, imamo koncert. Ne brini se, sve je raspad, bice supper". Sutra uvece dosao na cert, upoznao se sa pevacem (danas moj stari drugar Srle, sada Prorock), gitaristom i nasminkanim likom sa cupavom zurkom i ludim pogledom (Mare punkos, takodje moj dragi prijatelj)... pijuckamo pivo i kao pricamo sta cemo i kako za cert, a meni se muda u grlo povukla, ruke mi se znoje, oci peku, ne znam gde udaram.... ufff, a dole u SKCu ima dosta ljudi, znam ih pola sigurno, svi me nesto kao ohrabruju i guraju, a jebote, ja svestan da sam neuvezban duduk, i da smo mi kao bend barem isto toliko losi... ustvari, kakav crni bend, jedva da se i poznajemo... "inace, basista je sa nama imao jednu probu i jednu svirku", rekao mi je Davor. Hehehehe, nisam verovao. Jebote, sta se dalje desavalo - ne smem ni da opisujem... skripa, vriska, ludnica, raspadi, nisam znao ni sta ni kako sviram, ni ja ni ostali, ludilo, brijanje, mikrofonije, gitara mi je bila gomilja blata u pojacalu, vokal se ne cuje nigde i nista, bubanj se raspada, nista nije povezano, ma ludilo.... na svu srecu zvuk na bini je bio toliko ocajan da je bar donekle pokrivao nasa brljanja..... naravno, aplauzi su usledili, jbg, raspolozena pijana braca i sestre metalci bi uvek jos zajebancije ma koliko crna ona bila, i izmuljasmo jos jednu stvar i cao... jebote, zaledio sam se bio na bini... ali kad sam video da ostale boli dupe, hehehe, i meni je lakse bilo... na kraju krajeva, doslo vreme da jurim bus i prilazi mi Davor, super je bilo zezanje, evo tvog dela - i ladno za nikad goru svirku, za prvu svirku u mom zivotu sa bendom za koji do te veceri nisam ni cuo, zaradio sam neke bende parice i odmah odveo mladjeg buraza (koji me je to vece pratio u avanturu) na po kiflu i jogurt i najurismo jedva poslednji bus.

 

Brat me je zajebavao... kakvi ste vi padavicari raspadi, pojma nemate, uzas, nista nije kao na kaseti... ali vidim da je bio uzbudjen kao i ja, on je sa 15 godina isao na prvi cert starijeg brata...... hehe... bez obzira na sve, meni je te veceri srce bilo puno kao kamen i disao sam dublje nego ranije do tada. Naravno, sa tom ekipom iz benda sam se cuo sutra, poceli smo da vredno sviramo, redovno smo vezbali i svirali, i proveli godine u predivnom druzenju i "nesto uspesnijim" brojnim HM svirkama po BGu.

 

To je bila moja inicijacija u zive nastupe i hevi metal bendove. Tako sam ja usao u ekipu koja se nazivala Orion... i tamo proveo mnogo lepog vremena.

 

Jebite, smorio sam... iskenjao se... ali, puko me fles, pa ako je koga ugusilo.... trebao je ceo post da preskoci.

Nista, ako barem ICON vidi ovaj topik, covek ce se sit nasmejati....

:pivopije:

 

ovo mi je bilo super! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi nastup je bio krajem ´96 godine - secam se da smo svirali "Raining blood" i najpametnije je bilo sto nam je prvi nastup bio daleeeeko od rodnih krajeva - i onda posle toga: Kako je bilo? - Ma superiska, boli glava, svirka do jaja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam gledao Rockumentary, film koji je jedan moj prijatelj snimio, a bavi se muzikom i muzičarima iz Valjeva i okoline, pa se prisetih i svog prvog nastupa... U to doba 89/90 su po baštama i u sali Doma omladine svirali lokalni bendovi Nova Zemlja (sada su to Milan i Neverne Zube), Divlji Kesten, Željko Joksimović sa svojim gimnazijskim bendom koji je znao i poneku rock pesmicu da otpraši i tako ti tezga bendići. Mi mladi metalci i pankeri (mali grad, pa bili svi zajedno) bez mnogo frke slušali metal, punk, pa i HC i rešimo da napravimo bend, naravno sviramo svoje pesme, nema zajebancije ozbiljno se radi, oćemo da sjebemo ove matorce i da im pokažemo kako se svira :rockdevil: . Bubnjeve smo napravili od pola seta pravog bubnja (još uvek imam u podrumu pedalu sa kožom zategnutom umesto lanca koji spaja deo koji udara u bubanj i deo na koji se gazi nogom), koji se sastojao od bas bubnja i doboša, i kartonskih i plastičnih gajbi preko kojih je bilo zalepljeno koješta (uglavnom selotejp). Probe smo pravili prvo u stanu kod ortaka koji je svirao bubanj, mi smo imali samo neke akustične gitare i on je morao da bude u drugoj sobi jer od bubnja niko nije čuo šta svira. Ja sam jako želio svirat bass tada al me zajebao drugar koji je kao išao na časove basa kod lokalnog iznajmljivača opreme za svirke, pa sam popušio za svirača i prvi put nastupio kao pjevač. Gitarista (panker) sveže završio nižu muzičku, bio je šef cele priče, te je pravio muziku za sve pesme, uglavnom „pozajmljene” rifove na naše debilne tekstove. Posle dužeg vijećanja odlučili smo i odviramo jednu tuđu pesmu Mucky Pup - Reagan Knew, nagovorio nas basista koji je istodobno postao drugi pjevač, jer smo našli basistu koji ima i bas i pojačalo, a bogami i bubanj normalan, Pearl „World” serije koji je u odnosu na naše karton drums na kome je umesto Tama pisalo Darkness bio instrument i po. Tako smo nastavili probe sa dva pjevača a bas i neku Jolanu koju je gitarista kupio uključivali u bas pojačalo (dva ulaza rulez). Snimili smo i demo, Valjevo, burn! a potom je usledio i prvi nastup, 23. 11. 1990. Koji dan pred sam nastup složili smo se da se bend nazove WC boys, odštampali plakate napravili zastavu od belog prekrivača za krevet i kupili litar kruškovca da ubijemo tremu... Nažalost (ili radost) imam i video snimak cele svirke, oko osam pesama + jedna obrada, mi odlepili od kruškovca, gitare raštimovane, glasovi mutiraju, bubnjar ponajbolji, usred pesme ustaje da podigne činelu koja se srušila od skakanja po bini podiže je, seda za bubanj i shvata da je zaboravio palice ispred bubnja, total disaster ali ortaci su se iskakali išutirali i hvalili nas kao da su gledali ne znam ni ja šta... To je bila ujedno i poslednja svirka WC boysa, ja sledeće ('91) godine kupio bas i pojačalo, i počeo da sviram u metal bendu originalnog naziva Hysteria i u proleće '92 imao prvu metal svirku u životu :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi da li bi mi neko mogao reci kome da se obratim da bi moj bend i ja konacno mogli da dobijemo sansu za javni nastup (u BG-u)?

Jel ima neka odredjena skupina ljudi koje treba da znam ili treba da saljem svima snimke pa ko pozove?

Inace nas stil muzike je Hard rock '80-ih.

 

Javite mi sto pre!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je bar lako, jos pogotovo sto si iz BG-a. Odes u klub u kojem se organizuju svirke, vidis koji su sulovi, ako ti odgovara, organizujes, ako ne, odes u drugi klub u koji daje bolje uslove. Bar u BG-u ima klubova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 years later...

Prosle godine,Prnjavorstock,na svu srecu to je festival gde su uglavnom bili ljudi koji sviraju,ne znam zasto jer je mesto do jaja,ono priroda,pljeske i pivo i gomila bendova,svirali u pola tri ujutro pred desetoro ljudi,od toga je pola bilo nasih drugara koji su isto svirali :haha: I ziv sam se usro,zaboravljao tekst a gitaristi je crkla pedala i na mikrofonu je rekao ,jebem ti kinesko sranje misleci na pedalu ali nema veze :haha: Posle svirke je dosao tonac i dao nam bonove za pljeske,pivo i kintu i realno bolju pljesku u zivotu nisam jeo samo zato sto sam je dobio zbog mjetala,mjetalna pljeskavica :rockdevil::haha::cool::red::D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...