Jump to content

Tibia


ba+a.

Recommended Posts

pa sta hoces??? grand nam je bas do jaja razvijen :) :) :) (sala mala)

 

 

nego, i ja mogu samo da pohvalim momke iz Tibia-e. odlicno muzicki potkovani i stvarno rade svoj "posao" bas kako treba. proslo je malo vise vremena od kad sam ih poslednji put slusao, ali moram da napomenem da im je legacy ODLICNA pesma. nje se najbolje secam, posto sam je najvise puta i cuo, a ove ostale nisam bas najbolje zapamtio... moracu ponovo da ih poslusam...

 

i naravno, ono sto po najvise (po mom misljenju) odrzava smek tibije je ODLICAN vokal.... veoma specifican (u dobrom smislu)...

 

keep up the good work!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

nabavio sam neki dek, pa sad slušam malo stare kasete, pa sam našao i Tibijin prvi album, "one in every second" beše, ne mogu da nadjem omot... kakav je hit bila ona prva pesma, sećam se kad sam je prvi put čuo na dvestadvojci :)... šta se dešava s ovim bendom? nešto ne čujem ništa novo o njima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

zivi , zivi mrdamo . hvala na pitanju .

 

dva stara clana nisu vise u bendu , na mesto basiste je dosao luki koji je svirao djitru u violent chapteru , a ostalo je prazno mesto druge gitare . tako da tibia trazi gitaristu ( ili gitaristkinju jos bolje :razz: ) . ukoliko znate nekog ko voli bend , a ko bi bio zainteresovan da nam se pridruzi zamolio bih vas da slobodno predlozite , date neku sugestiju , prenesete informaciju tom nekom potencijalnom . da sto se kaze prikupimo cv-jeve :bigblue: najbolje bi bilo da to bude neko ko vec nema ozbiljan autorski bend , mada nismo nista strogo zacrtali , ako neko ima kreativne energije i vremena za vise bendova i on je dobrodosao . najbitnije je da se skonta da tibija ne treba da bude ni moderan metal core ni moderan nu metal niti bilo kakav copy/paste fazona od preko , vec da treba da zadrzi tu neku autenticnost i specificnost . kada album bude gotov naravno da ce biti dat potencijalnom gitaristi da skine pesme i da vidi da li mu lezi taj fazon . ali ne u smislu - ovo je treci album i tako bend treba da zvuci i ide strogo u tom pravcu . mi smo potpuno spremni i za radikalniju promenu fazona samo da sve to uoblicimo i kao krajnji produkt dobijemo prepoznatljivu tibiju . voleli bi da malo pobegnemo od sporog pravljenja pesama tako da su nam sveze ideje , sveza krv , svezi rifovi preko potrebni . a od gitara i rifova sve pocinje . oni su inicijalna igla za pravljenje pesama , sve drugo dolazi lakse i samo po sebi . uvek se cekaju samo gitarske ideje i melodije . bubanj , bas , tekstovi i pevanje dolaze brzo i prirodno . barem je tako do sada kod tibije bilo . znaci - ukoliko ima zainteresovanih neka se slobodno jave , ne ujedamo , nece nikom pasti kruna sa glave i niko nema sta da izgubi . vidimo da li se neko javio , razmenimo informacije , upoznamo se , odradimo neku probu . opusteno , bez tenzije i obaveza . sto kaze nas gitarista mungos - proba je da se proba :razz:

 

nadamo se da cemo za dve , tri nedelje konacno moci da izbacimo jednu pesmicu na spejs . to mozda nece biti 100% finalna verzija , ali cisto da se cuje i da zagolica mastu . jos samo malo strpljenja , tu je negde kraj , nazire se :cool:

Edited by shield

Share this post


Link to post
Share on other sites

zivi , zivi mrdamo . hvala na pitanju .

 

dva stara clana nisu vise u bendu , na mesto basiste je dosao luki koji je svirao djitru u violent chapteru , a ostalo je prazno mesto druge gitare . tako da tibia trazi gitaristu ( ili gitaristkinju jos bolje :razz: ) . ukoliko znate nekog ko voli bend , a ko bi bio zainteresovan da nam se pridruzi zamolio bih vas da slobodno predlozite , date neku sugestiju , prenesete informaciju tom nekom potencijalnom . da sto se kaze prikupimo cv-jeve :bigblue: najbolje bi bilo da to bude neko ko vec nema ozbiljan autorski bend , mada nismo nista strogo zacrtali , ako neko ima kreativne energije i vremena za vise bendova i on je dobrodosao . najbitnije je da se skonta da tibija ne treba da bude ni moderan metal core ni moderan nu metal niti bilo kakav copy/paste fazona od preko , vec da treba da zadrzi tu neku autenticnost i specificnost . kada album bude gotov naravno da ce biti dat potencijalnom gitaristi da skine pesme i da vidi da li mu lezi taj fazon . ali ne u smislu - ovo je treci album i tako bend treba da zvuci i ide strogo u tom pravcu . mi smo potpuno spremni i za radikalniju promenu fazona samo da sve to uoblicimo i kao krajnji produkt dobijemo prepoznatljivu tibiju . voleli bi da malo pobegnemo od sporog pravljenja pesama tako da su nam sveze ideje , sveza krv , svezi rifovi preko potrebni . a od gitara i rifova sve pocinje . oni su inicijalna igla za pravljenje pesama , sve drugo dolazi lakse i samo po sebi . uvek se cekaju samo gitarske ideje i melodije . bubanj , bas , tekstovi i pevanje dolaze brzo i prirodno . barem je tako do sada kod tibije bilo . znaci - ukoliko ima zainteresovanih neka se slobodno jave , ne ujedamo , nece nikom pasti kruna sa glave i niko nema sta da izgubi . vidimo da li se neko javio , razmenimo informacije , upoznamo se , odradimo neku probu . opusteno , bez tenzije i obaveza . sto kaze nas gitarista mungos - proba je da se proba :razz:

 

nadamo se da cemo za dve , tri nedelje konacno moci da izbacimo jednu pesmicu na spejs . to mozda nece biti 100% finalna verzija , ali cisto da se cuje i da zagolica mastu . jos samo malo strpljenja , tu je negde kraj , nazire se :cool:

 

Cao,

evo da se javim za :muzicar: ,hteo bih da radim ovako nesh,imam iskustva sa skoro svim zanrovima(trenutno imam 2 benda),sviram 9 godina,imam originalnost,uvek sam za saradnju,iz Zemuna sam,e sad

jedino sto bi vama moglo da smeta je sto sam 92 i obicno ljudi imaju predrasude al msm da bi se uklopio pa mi vi javite... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

e, super sto ti se djasvi :muzicar: ona je, kako mi kazemo, najsportskija tj. aranzmanski najjednostavnija, a mislim i najkraca na albumu. verujem da te ni ostalih 9 nece razocarati. moze da se desi da spejs plejer kao i tjub malo zamuljaju zvuk, tako da ce pravi ugodjaj biti tek kada se skine album kao kvalitetna mp3ojka. bice disk izdanje, a kada to zaista ne mogu tacno da ti kazem, ali sigurno ce ga biti. bitno je da album sto pre dospe do ljudi, pa kome se bas svidi i ko bas voli bend taj ce i kupiti disk. kome je dovoljan samo mp3 molim lepo, nema ljutnje. ja mislim da je tako i posteno. cujes prvo, ne kupujes macku u dzaku ;) zivimo u internet dobu i muzika se sve manje kupuje, a sve vise skida. mogucnosti stavljanja zike za download su velike ( forumi, blogovi ... ), a iskreno ne znam koji to domaci izdavac moze bolje da ispromovise i distribuira izdanje nego sto to sam bend moze da uradi na netu. klasicno disk izdanje je danas, takodje, lako uraditi u sopstvenoj reziji. manji tiraz 100 komada npr, pa ako to prodas ides na novih 100. do it yourself iliti use i u svoje kljuse. nema kukanja sto nema izdavaca i sto ce te oko necega zajebati, sve lepo uradi sam B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

potpuni hit. s obzirom koliko dugo se čekalo na novi materijal, nekako je prirodno da on bude dobar. bbtc je bio sjajan, pa verujem da će collision within biti još bolji :D za distribuciju albuma kapa dole. naravno, ima i nekih fanova koji bi hteli da imaju fizički primerak albuma, pa da se i tako doprinese daljem radu benda, bla bla :mrgreen:

 

videh na spejsu merch, cene majici i naručivanje? (kapiram da je shield neko iz benda. nadam se da ne grešim.)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...