Jump to content

Cradle Of Filth


All_Destroyer

Recommended Posts

Gojko, jos jedan? Kad su oni izdali tako nesto? Nisam upoznat...

 

# The Principle of Evil Made Flesh (1994)

# Vempire or Dark Faerytales in Phallustein (1996)

# Dusk... and Her Embrace (1996)

# Cruelty and the Beast (1998)

# From the Cradle to Enslave (1999)

# Midian (2000)

# Bitter Suites to Succubi (2001)

# Lovecraft & Witch Hearts (2002)

# Live Bait for the Dead (2002)

# Damnation and a Day (2003)

# Nymphetamine (2004)

# Thornography (2006)

 

Take your pick :)

Edited by Gojko

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, želeo bih da istaknem činjenicu da je Grob lagao narod u Metal Sound specijalu o CoF-u, rekavši da se njihov prvi demo zove "Of Sexual Blood And Miasma", a zapravo se zove "A Pungent And Sexual Miasma". I treba ga nabiti na Danija zbog toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

# The Principle of Evil Made Flesh (1994)

# Vempire or Dark Faerytales in Phallustein (1996)

# Dusk... and Her Embrace (1996)

# Cruelty and the Beast (1998)

# From the Cradle to Enslave (1999)

# Midian (2000)

# Bitter Suites to Succubi (2001)

# Lovecraft & Witch Hearts (2002)

# Live Bait for the Dead (2002)

# Damnation and a Day (2003)

# Nymphetamine (2004)

# Thornography (2006)

 

Take your pick :)

Pocinjes da budes drzak!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Optimisticno mi je to pominjanje zenskog hora i muskog operskog vokala, decije naracije, zvuci jezivo :da:

 

Ako kombinacija scream-a i zhenskih vokala (uz puno klavijatura, k'o shto si i sam rek'o) bude zvuchala kao na V Empire/Dusk/Cruelty, mozhda su ovaj put uboli dobitnu kombinaciju. Dechije naracije su uspele nekim drugim bendovima, pa shto da ne probaju. Ali mushki operski vokal... Au, brate... Mrzeo sam, npr., par pesama Dimmu-a zbog Vortex-ovog clean vokala, delovalo mi je kao antiklimaks posle Barkerovih krljachina. Sad, gledajuci na Bitter i Thornography, a pogotovo na Damnation, sve se neshto bojim da dobijamo Therion look-alike, shto bi za mene bilo ravno katastrofi. Jebiga, znajuci za gomilu Dany-jevih mrtvorodjenih eksperimenata u poslednjih 10 godina, eto, s pravom se pribojavam. Kamo lepe srece da greshim.

 

A kada vec to pominjemo, brutal vs melodic, opet pogreshno chitate shta sam napisao...

Da hocu brutalu, pomenuh vec, OMC i Astaroth. Ali, CoF ima atmosferu koja je meni na pola puta izmedju morbidarije i krljachine. Ispravka, imao je. Nema od 1998. Zato sam zavoleo njih tada toliko, bili su jedinstveni, a sada su mediokritet. Mislim, secam se kada sam 1998. dobio prvi put u ruke V Empire (jebiga, Srbija, nema neta, itd., pa tek tada stiglo...), odushevio sam se kako mozhe neko onako da krlja po bubnjevima, scream koji je BIO neprevazidjen, i Sara na vokalima (pogotovo na Nocturnal Supremacy). Da, imalo je gaythic elemenata, ali daleko manje nego sad.

 

Da ne drvim dalje - ako repriziraju Cruelty, extra. Ako zaseru i ovaj, prestacu da ih pratim nakon izdavanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

OMC brutalan? Hm...

 

Pazi, necu da pretvorim ovo u OMC raspravu (imaju svoju temu, pa mozhemo tamo), ali, ne znam, sigurno nisu melodic iako koriste dosta klavijatura (recimo, Ill-Natured ili Revelation 666, pogotovo krljanje na Phantoms of Mortem Tales).

 

Dani nije bio budzhen ni na Live Bait-u, mada se tu povremeno primecivalo da ispada, ali je generalno odradio ok. Jebiga, ne mozhesh da vrishtish onako godinama a da prodje bez posledica... Zbog piva & pljuga, sada samo kad popijem dovoljno i kada je atmosfera ok mogu da izbacim bilo kakav scream. Uglavnom mogu samo da rokcem ko ovaj iz Dying Fetus-a :D. A ko zna chime se sve Dani trovao do sada :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...