Jump to content

Cradle Of Filth


All_Destroyer

Recommended Posts

Sto brate, pa dobri su albumi ;)

 

Ma super su, za obici :da: ni jedan, posle Midiana mi se nije svideo, pogotovo taj Tornography....

 

A sto se novog albuma tice, odlican je. Zaista, odlican, jeste da malo fali te "spooky" atmosfere, ali utisak koji je ostavio na mene je dobar. Za razliku od mase starih bendova, ovo i te kako ima dodira sa starim COFom... Dakle, odlicno!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Godspeed najbokji iz ove re-black faze.

A Thornography je hrabriji album od svih tih, kako ne razumete da 95% fanova i zeli zvuk kao na novom albumu ergo to je komercijalnije od Thornography koji svi zivi mrze.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu je poenta u motivaciji, odnosno zasto si odlucio da promenis fazon, a ne da li je projekat uspeo. Retko kad bendovima iz ekstremnog miljea prolaze ti manevri - populacija kojoj zele da se obrate "spustajuci loptu" po pravilu ih ne jebe 2 posto, dozivljavajuci ih i dalje kao neke divljake, a ona stara raja koja te je i dovela u poziciju da pomislis da si neko i nesto te precrta - tako da je to sve osim win-win situacije. A Cradle su definitivno imali problem sa prodajom od Midiana pa na ovamo, svaki album izlazio na drugoj etiketi, nikako da se skrase negde. Ja sam uveren da je Dani sa pesmama tipa Nymphetamine fix i onim HIM varijantama sa Thornography hteo da mazne neki procenat Ribeirovih goticarkica, da malo osvezi i poveca fan bazu, s tim da je naravno fejlovao. I onda, kad je shvatio da je bend blizu da dodirne dno, vadi brzo kestenje iz vatre, snimaj Godspeed. Sto je najgore proslo mu je, vole ih ljudi pa su im oprostili.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni se sviđao i kada je izašao i godinama kasnije. Nesam ga odavno pustio, ali nešto se ne sećam da mi je "Nemesis" bila među omiljenima... svojevremeno sam vrteo "Absinthe With Faust" k'o nenormalan.

 

I da, bolja mi je "Nymphetamine" sa Sarom nego sa Liv, cela liga razlike.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Ovo je uz intervjue sa Fenrizom verovatno najbolji/meni najbitniji razgovor koji sam odradio: iskopali smo Damien Gregorija, klavijaturistu sa Dusk i V Empire koji posle CoF vise nigde nije zasvirao, za jedan istorijski chat, covek je u detalje pricao o tim CoF godinama koje su kao sto znamo najjaca era benda:

 

http://www.metal-sound.net/cradle-of-filth-damien-through-the-looking-glass/

 

Uzivajte!

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Prvo - ko je opet zatvorio temu o ovom bendu? icon_mad.gif Ako vam se zatvaraju teme,zatvorite CoF temu,a teme o ovakvim bendovima ne dirajte,nek se deca obrazuju malo!

 

jeste,bolje da slusam Cradle of Pimps,oni su barem originalni,imaju svoj zvuk.

 

 

:mhihi:

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, i Thornography mi je bio sranje kad je izasao, legao mi je zestoko godinu dana posle izlaska. Jesu mi u tom Nymph/Thorn periodu bili zesce iritantni a sad bi dupe dao za jos jedan takav album.

 

Btw meni se cesto desava da promenim misljenje o albumu, covek koji se nikad ne menja je budala. Ne govorim bas o kompletnoj promeni muzickog ukusa na svakih par godina ali varijacije unutar glavnog ukusa su mi ceste i pozeljne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Meni bar 30% magije originalnog Dusk-a lezi u layout-u, promo fotkama, inlay slici i onoj cici na back cover-u, tako da sam ekstremno iziritiran ovim digitalizovanim govnetom od slike koja toliko kvari ukupan utisak da je to strasno. Da su imali malo mozga da namunje pakovanje i naprave jedan dobar vintage, from the vaults prozivod, koji disciplinovano prati retro (1995) estetiku i zvukom i vizuelno, potpisujem da ne bi znali de udaraju od prodaje. Ovako, treba da se nadaju dobrom odzivu die hard fanova Slobinog profila. Jebote, vadis neki 20 godina stan master sa tavana, okovan prasinom i paucinom, sa toliko istorije upletene u njega, i onda od toga napravis najsterilniji moguci cyber proizvod. Mnogo sam se iznervirao! :D

 

P.S. I novi Cacophonous logo je bruka los.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ne, i Thornography mi je bio sranje kad je izasao, legao mi je zestoko godinu dana posle izlaska. Jesu mi u tom Nymph/Thorn periodu bili zesce iritantni a sad bi dupe dao za jos jedan takav album.

 

Btw meni se cesto desava da promenim misljenje o albumu, covek koji se nikad ne menja je budala. Ne govorim bas o kompletnoj promeni muzickog ukusa na svakih par godina ali varijacije unutar glavnog ukusa su mi ceste i pozeljne ;)

 

Nymph mi je bio brutalan i kad je izasao, a realno mi je mozda i najbolji album, da ne poredim sad sa Dusk i Cruelty, to sam slusao pa i u osnovnoj skoli ima neku drugu vrednost u odnosu na ostale, ali Nymph gitarski je odlican, Thorn nisam slusao do pre godinu dana (mozda jednom, dvaput kad je izasao), znaci dobrih 9 god od izlaska i odlican mi je takodje, Darkly i Manticore sam preskocio kao i Devilthunder, preslusacu kad se smislim a Hammer sam dobio na poklon orginal izdanje pre par dana i na prvih par slusanja deluje sasvim pristojno :) Cradle kolko god kenjali retko kad razocara, ne znam sta ljudi ocekuju da snimaju jedan te isti album kao Dusk od pre 20 godina, ko bi to bre slusao xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...