Jump to content

Stratovarius


Angelystor

Recommended Posts

ovo je jos jacha stvar :)

 

Large portion of the money 'Saana' generates will go to a foundation I will establish later this year that will be dealing with spiritual and environmental issues of our times.

 

znaci strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je jos jacha stvar :)

 

Large portion of the money 'Saana' generates will go to a foundation I will establish later this year that will be dealing with spiritual and environmental issues of our times.

 

znaci strasno :)

 

Pa čini mi se da je još bilo reči o Tolkkijevom mentalnom prolupavanju jos u vreme albuma Infinite. Znaci nema znaka jenjavanja tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da će ovo biti post koji će i najiskusnije vukove iznenaditi:

 

Timo Tolkki je snimio GOVNO od albuma!

 

Kada bi trebao ovo poslati kao demo nekome ko treba da mi odsvira gitaru i bubanj preko ovoga bio bi me blam.

 

Nije problem ni što nije power metal (to nisam ni očekivao) - problem je u jebenom demo-mixingu, aranžimanima kao i u produkciji za koju ne znam da li je jeftinija mogla da bude i problem je u idejama/konceptu ako ga je uopšte i bilo. Poslušajte one ogavne nakaradne muške deonice (#4) bez ikakvog kompresora koliko su u prvom planu i koliko paraju uši. Ima i u #5 onaj deo kada upadaju fanfare onako nebulozno i preglasno - prvi put kad sam čuo umalo nisam pao sa stolice koliko su me presekle.

 

Iskreno se nadam da je u pitanju neka nedovršena verzija koja je "izašla" iz studija. Ne vidim drugi osnov da ovako nešto nedovršeno izadje u prodaju. Jedino ako nije pukao kao kokica.

 

A, ironije li, ubacite na većinu vokalnih deonica tu-pa-tu-tu-pa i dugu-dagu i dobijate top-class Stratovarius hitove. Šta li će biti sa novim Stratoom bojim se i da pomislim...

 

edit: I da, jebala ga Enigma sa onom njihovom flautom :udri:

Edited by Lordring

Share this post


Link to post
Share on other sites

O BOZE

 

Timo Tolkki - Forms New Band

 

In the latest issue of Finland's Soundi magazine, Stratovarius mainman Timo Tolkki reveals that he has formed a new band called Revolution Renaissance, which is believed to have been the working title of the now apparently aborted new Stratovarius album. The group's debut CD — which will feature guest appearances by Michael Kiske (vocals; Helloween), Pasi Rantanen (vocals; Thunderstone), Mirka Rantanen (drums; Thunderstone), Pasi Heikkilä (bass; 45 Degree Woman) and Tobias Sammet (vocals; Edguy) — is tentatively due this summer via Frontiers Records.

 

Michael Kiske indeed confirmed his participation on this CD saying that the songs and the lyrics are quite good. Michi recorded his lead-vocals for five complete songs, including the title-track "Revolution Renaissance".

 

Says Tolkki: "The [Revolution Renaissance album] contains more or less "Visions"-style [stratovarius' acclaimed 1997 release] power metal. It will come out pretty soon, maybe already in June. Michael Kiske, Pasi Rantanen, Mirka Rantanen, Pasi Heikkilä and Tobias Sammet have recorded their parts. But if there are any live performances, the lineup won't be the same. I have been thinking of asking Jens [Johansson, Stratovarius keyboardist] and Lauri [Porra, Stratovarius bassist] to join me for this."

 

Regarding the band's name, Timo said, "On the album, there's one song with this title, and Frontiers suggested it to be the band's name too. I thought it was good idea."

 

When asked if he will perform any Stratovarius songs with Revolution Renaissance, Tolkki replied, "Well, what do you think? Of course. I can play my songs with whomever I want."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da će ovo biti post koji će i najiskusnije vukove iznenaditi:

 

Timo Tolkki je snimio GOVNO od albuma!

 

Kada bi trebao ovo poslati kao demo nekome ko treba da mi odsvira gitaru i bubanj preko ovoga bio bi me blam.

 

Nije problem ni što nije power metal (to nisam ni očekivao) - problem je u jebenom demo-mixingu, aranžimanima kao i u produkciji za koju ne znam da li je jeftinija mogla da bude i problem je u idejama/konceptu ako ga je uopšte i bilo. Poslušajte one ogavne nakaradne muške deonice (#4) bez ikakvog kompresora koliko su u prvom planu i koliko paraju uši. Ima i u #5 onaj deo kada upadaju fanfare onako nebulozno i preglasno - prvi put kad sam čuo umalo nisam pao sa stolice koliko su me presekle.

 

Iskreno se nadam da je u pitanju neka nedovršena verzija koja je "izašla" iz studija. Ne vidim drugi osnov da ovako nešto nedovršeno izadje u prodaju. Jedino ako nije pukao kao kokica.

 

A, ironije li, ubacite na većinu vokalnih deonica tu-pa-tu-tu-pa i dugu-dagu i dobijate top-class Stratovarius hitove. Šta li će biti sa novim Stratoom bojim se i da pomislim...

 

edit: I da, jebala ga Enigma sa onom njihovom flautom :udri:

 

Ju, a ja nisam imao muda da poserem isto to?!?!?!

 

TOOOOOOOOOOO!!!

 

Btw, nece biti novog Stratovariusa, otero ih Timo sve u kurac....

 

http://www.metalfromfinland.com/news/2008-...of_stratovarius

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm nisam uopste imao pojma da su ovakvi odnosi... Znao sam da je Timo imao nervni slom i da se tesko oporavio, ali posle toga su izdali novi album i ja mislio sve je ok... A oni se realno mrzeli :)

Pa onda je ovako u stvari i najbolje... Zao mi sto neke pesme necu nikada cuti uzivo al ajde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...