Jump to content

Stratovarius


Angelystor

Recommended Posts

Svidja mi se novi album, ima dosta dobrih pesama. Produkcija je OK a Kotipelto zvuci isto kao i uvek, like it or not. Meni se svidja kako zvuci na albumima, al' je live los. Za sad mi se od pesama najvise svidjaju Deep Unknown, Winter Skies i Forever Is Today. Jos je rano da dam neku ocenu...

Edited by Night Prowler...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ex-Stratovarius member Timo Tolkki's has blogged on his Myspace page about a new project, titled 'Project Strato: Return To Dreamspace' with a link to a music page for the group of the same name.

 

This Myspace page shed's more light on the project:

 

"After Tolkki's departure from Stratovarius in the late 2007 an idea was born to get the classic Dreamspace line up together for an album. As a result the summer 2009 will be spent writing and demoing songs for a late 2009 release tentatively titled as: "PROJECT STRATO:RETURN TO DREAMSPACE". This album will see Timo Tolkki handling the vocals again and the fans of the Twilight Time/Dreamspace era will surely not be disappointed."

 

The reunited group is confirmed on Project Strato's Myspace ( http://www.myspace.com/projectstrato ) as:

 

Timo Tolkki - Vocals & Guitar

Tuomo Lassila - Drums

Antti Ikonen - Keyboards

Jari Kainulainen - Bass

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album može da prodje - nije Infinite ali je sasvim solidan za novi početak, pogotovu Jensov deo rada ;)

 

@Zoll: zašto ti je čudno što prvobitni članovi benda hoće svoj projekat da nazovu Strato kad već nemaju prava na staro ime zbog petorice od kojih niko nije iz prvobitne postave? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zoll: zašto ti je čudno što prvobitni članovi benda hoće svoj projekat da nazovu Strato kad već nemaju prava na staro ime zbog petorice od kojih niko nije iz prvobitne postave? ;)

Moguće je da ja imam pogrešnu informaciju, ali kad sam čitao o tome da Tolki više nije u bendu, pisalo je, između ostalog, i da je on svojevoljno otišao kao i da je dao "blagoslov" ostatku benda da nastave rad pod imenom Stratovarius. Ako je zaista bilo tako i ako je to sve bila njegova odluka, ovo sad deluje kao da se popišmanio i/ili da mu je krivo što su ovi nastavili sa radom, pa je morao i taj novi bend tj. originalnu postavu Stratovariusa da prilikom, da kažemo reunion-a, nazove Project Strato. Meni je to bzvz, ako je već otišao iz benda i odrekao se tog imena, što novi bend (bez obzira šta će da se svira i ko će da svira tu) nije nazvao drugačije? Mogli su biti samo Dreamspace, recimo... :zeleni:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće je da ja imam pogrešnu informaciju, ali kad sam čitao o tome da Tolki više nije u bendu, pisalo je, između ostalog, i da je on svojevoljno otišao kao i da je dao "blagoslov" ostatku benda da nastave rad pod imenom Stratovarius. Ako je zaista bilo tako i ako je to sve bila njegova odluka, ovo sad deluje kao da se popišmanio i/ili da mu je krivo što su ovi nastavili sa radom, pa je morao i taj novi bend tj. originalnu postavu Stratovariusa da prilikom, da kažemo reunion-a, nazove Project Strato. Meni je to bzvz, ako je već otišao iz benda i odrekao se tog imena, što novi bend (bez obzira šta će da se svira i ko će da svira tu) nije nazvao drugačije? Mogli su biti samo Dreamspace, recimo... :zeleni:

Ma Tolkki to namerno radi zbog publiciteta, voli da se prica o njemu i da bude u centru paznje, da bi bio aktuelan i on i bend. To barem u onoj fazi kad ne odlepi. Ne znam jel se secate pre par godina ona price da je ona neka riba trebala da peva umesto Kotipelta. E pa to je bila samo medijska fora da se skrene paznja na Stratovarius (iako u tom periodu su ovi stvarno bili otisli iz benda ... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Tolkki to namerno radi zbog publiciteta, voli da se prica o njemu i da bude u centru paznje, da bi bio aktuelan i on i bend. To barem u onoj fazi kad ne odlepi. Ne znam jel se secate pre par godina ona price da je ona neka riba trebala da peva umesto Kotipelta. E pa to je bila samo medijska fora da se skrene paznja na Stratovarius (iako u tom periodu su ovi stvarno bili otisli iz benda ... )

Jel istina da su mu tad neki fanovi Stratovariusa uleteli u kuću i isprebijali ga što je oterao ceo bend? I to sam takođe pročitao negde... :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslušah i ja ovaj novi album. Čim sam čuo početne taktove i "svemirski" zvuk klavijatura, sve mi je bilo jasno. Nije ovo više bend koji mene može da oduševi. Tek poneka pesma sadrži u sebi pravi power metal, dok se za ostale postavlja pitanje jesu li uopšte metal. Nije ovo Stratovarius koji je pravio rokačine poput Future Shock, Will the Sun Rise, The Kiss of Judas... sa Tolkki-jem, ili bez njega.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel istina da su mu tad neki fanovi Stratovariusa uleteli u kuću i isprebijali ga što je oterao ceo bend? I to sam takođe pročitao negde... :mrgreen:

Nemam pojma za to, mislim znam za pricu, ali ne znam da li je istina, pitacu ortakinju kad je cujem :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Polaris" mi za sada spada u najprijatnija iznenadjenja godine. Nista nisam ocekivao od benda, odavno izgubih interesovanje, nikad bio neki Kotipelto fan, a oni su uspeli da izbace probably najbolji materijal jos od "Infinite"a. Mozda i pre. Holy fucking crap.

 

Mislim..., nista revolucionarno(niti renesansno), ima "standardno-zvucecih" power metal traka tipa "Blind" i "Forever Is Today", ali ne mogu da se ne najezim i oraspolozim svaki put kada cujem "Forever Is Today". Good old fucking power metal. Dobri riffovi, refreni za koje se uhvatis i ne pustas ih dugo, krasne melodije. Jorg je tata bubnjar i lepo je cuti ga svog razuzdanog posle onogo "Stratovarius" mid-tempo faila. Novi lik me je naterao da maltene zaboravim na Tolkkija, posebno nakon sto chuh i novi RR.But the man of the hour je Porra, ne znam da li je pre pisao pesme za Strato (probably not), ali ovde njegove pesme upravo donose prevagu izmedju "solidnog" i "stvarno prokleto dobrog" albuma.

Favoriti, "Deep Unknown", "Forever Is Today" i "Emancipation Suite", dok su mi jedine slabije "King Of Nothing" i "When Mountains Fall", doduse na nju gle'm vise kao outro, hjah. Heck, chak mi se i balade bas svidjaju.

 

PS. Ko me pita za ocenu celava mu keva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je Polaris za sada u top 5 ove godine, svaki dan ga pustim i non stop mi je u mp3 plejeru...

Ali vidis meni su najbolje dve pesme Falling Star i King of Nothing. Emancipation mi je takodje odlicna, totalni Elements trip, u pozitivnom smislu...

Brze pesme poput Blind me malo smaraju, dosadno mi je to jbg :)

u svakom slucaju, mislim da su izbacili odlican album i da su se vratili iz mrtvih...

Bas bih voleo da dodju recimo na jesen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naleteo sam danas na torrent "Stratovarius - Live in Paris 1999", međutim bez ikakvih informacija o kvalitetu snimka.

Jel zna možda neko od vas nešto o ovom snimku?

Ako nekoga eventualno interesuje, u pitanju je bootleg snimak sa "Destiny" turneje, u trajanju od sat vremena, solidan audio zapis, loša slika (ripovan sa loše video kasete, loša rezolucija), ali su bar svi članovi podjednako snimani/prikazani. U suštini, ovo je isti kvalitet kao i većina koncertnih snimaka sa "Infinite Visions" izdanja. U svakom slučaju, ovo može biti interesantno onima koji preferiraju taj period benda.

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Former STRATOVARIUS mainman Timo Tolkki — who drew up and signed an official waiver on May 20, 2008 giving up all rights to the STRATOVARIUS name — has slammed the band's current lineup for "exploiting" the STRATOVARIUS name and "pissing on my music and art."

 

STRATOVARIUS' present formation includes four members from the most recent version of the Tolkki-led lineup — Timo Kotipelto (vocals), Jens Johansson (keyboards), Jörg Michael (drums) and Lauri Porra (bass) — along with new guitarist Matias Kupiainen.

 

"Polaris", the new album from STRATOVARIUS, entered the official chart in Finland at position No. 2. The CD also debuted on the German Media Control chart at No. 55.

 

In a June 14, 2009 online posting, Tolkki stated about his former bandmates, "These guys keep on both exploiting the name and pissing on my music and art. More than personal choice it comes down to morals that STRATOVARIUS was completely my vision. Both musically and ideologically. As there cannot be STRATOVARIUS without Kotipelto, Jörg Michael or Jens Johansson, there surely cannot be STRATOVARIUS without me. They are not even leaving in peace some of the most deepest feelings I have composed like 'Forever', which I composed to my dead father. I am not convinced about the 'sincerity' that 'more music is better.' It is the money talking here. Plus that everything is dumped to my neck blatantly ignoring that I shared every single euro with these guys while I was in the band. We are talking about lot of money here. I take my music and art very seriously and I don't make compromises. I don't take my music to 'choir wars' and prostitute myself with cheap acts like that. And I take my responsibility when I have done something wrong, like in the stunt." [Referring to the purported "publicity stunt" STRATOVARIUS concoted several years ago when singer Timo Kotipelto was fired and a female replacement, Miss K, was drafted in, as well as the stabbing that took place in Madrid, Spain. According to Timo, the whole publicity stunt was organized very meticulously and the entire band, management and even the record company was in on it.] "I don't hide. What there guys are doing in this moment by calling their band 'STRATOVARIUS' is disgusting. Truly disgusting."

 

 

Reci nisu potrebne :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...