Jump to content

Stratovarius


Angelystor

Recommended Posts

  • 3 months later...

STRATOVARIUS: 'Polaris' To Be Reissued With Live CD - Apr. 30, 2010

 

"Polaris", the 2009 comeback album from Finnish melodic metallers STRATOVARIUS, will be reissued as a two-CD digipack on May 21 via earMUSIC/Edel. In addition to the original album, the package will include a bonus disc containing 75 minutes of live material recorded during the "Polaris" tour and spanning the band's entire history.

 

The track listing for the set is as follows:

 

CD1

 

01. Deep Unknown

02. King Of Nothing

03. Winter Skies

04. Higher We Go

05. Emancipation Suite: I Dusk

06. When Mountains Fall

07. Falling Star

08. Blind

09. Forever Is Today

10. Somehow Precious

11. Emancipation Suite: II Dawn

 

CD2

 

01. Destiny (live)

02. Hunting High And Low (live)

03. Speed of Light (live)

04. Kiss Of Judas (live)

05. Deep Unknown (live)

06. A Million Light Years Away (live)

07. Bach: Air Suite (live)

08. Winter Skies (live)

09. Phoenix (live)

10. SOS (live)

11. Forever Is Today (live)

12. King Of Nothing (live)

13. Father Time (live)

14. Higher We Go (live)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam primetio da sam ja jednim torentom bio skinuo i Visions i Infinite, tako da cu Infinite sledeci, a posle cu ostale albume, pa redom da slusam, ali to ima da ceka duuuugoooo... :smile:

Mnogo muzike ceka da bude odslusano!

 

A jesu li i ostali albumi (bar neki) dobri kao Visions? Nadam se da nije prevelika razlika...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Episode je po meni rame uz rame sa Visions, a 3 albuma pre njega su mi isto neprevazidjeni (Fourth Dimension, Dreamspace i Twilight Time). Infinite je takodje mnooogo dobar, slobodno ga preslusaj sledeceg, neces se razocarati! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Visions album ocene pesama:

 

1. The Kiss Of Judas - Odlican mid tempo rocker, veoma neoubicajen nacin da se pocne power metal album. 8/10

 

2. Black Diamond - Power metal fan nema sta moze da pozeli pored ove fenomenalne pesme, sjajne melodije i odlicno odsvirano (klavirature plus gitara :muzicar:) 9.5/10

 

3. Forever Free - Ovo je njihov Eagle Fly, himnicna, pevljiva, sjajno otpevana, pravi veseli Euro Power Metal. 8.5/10

 

4. Before The Winter - Divna balada, Kotipelto ovde pokazuje da nije samo jednodimenzionalan i monoton pevac kao sto se to cini na pocetku, meke strofe i zaista mocan refren. 9/10

 

5. Legions - Prva malo slabija pesma, koja je pomalo dosadna kad se uporedi sa prve cetiri, ali nije losa pesma i totalno je slusljiva... 7/10

 

6. The Abyss Of Your Eyes - Slicno kao i prosla pesma, mada je ova za nijasnu bolja... 7.5/10

 

7. Holy Light - Instrumental u power metalu? Ne, hvala, ja ovu muziku slusam zbog sjajnih vokalnih melodija. Nije lose odsvirano, ali nema sta da trazi na ovakvom albumu... 5.5/10

 

8. Paradise - Album se sada vraca i podize na kvalitet prve 4 pesme. Paradise je mesavine hair metal i power metal pesme! :D Najzarazniji refren na albumu, Kotipelto je odlican ovde! 9/10

 

9. Coming Home - Druga balada, ne tako dobra kao prva, ali isto odlicna! Kotipelto opet sija! 8.5/10

 

10. Visions - Epic pesma ne mora uvek da bude najbolja pesma albuma. Ovo je dobra pesma, ali je predugacka, neki delovi bi mogli lagano da se izbace i tako da se poboljsa kvalitet pesme. 8/10

  • Upvote 3
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je Legions najslabija pesma (s vokalom), a Visions mi je daleko predugacka. Stratovarius je najbolji kad je happy i catchy, a Paradise je upravo to. Before The Winter je prelepa pesma...

 

Zasto epic pesma od 10+ min mora uvek da bude najbolja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas zato sto je epic, a i dobra je, zar treba bolji razlog?!

 

Pa sta sad, neko pravi album i kaze, ajde da nabudzimo ovu pesmu da bude 10min i to ce automatski da bude najbolja pesma na albumu?

Slazem se ja da su dobre epic pesme zakon, ali nije svaki epic neophodno masterpiece i najbolja pesma na albumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...