Jump to content

Stratovarius


Angelystor

Recommended Posts

bas mi je lego novi album. zarazan je, hitican, odlicno isproduciran, malo sporiji od onog na sta smo navikli od njih, ali sve u svemu odlican. svidja mi se sto su opet uspeli da se ne ponove, a da ostanu nekako "svoji". vrtim ga vec treci put i jako mi je drago sto su uspeli da predju preko svih teskoca iz prethodnih godina i zvuce novo i sveze (Tolkki who?). definitivno ce da se nabavi na originalu, ja sam prezadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je već jasno da je Stratovarius postao bend Matiasa Kupiainena, i to jako dobar. Nadam se da je čovek srećan što su mu u bendu Kotipelto i Jens. Baš mi prija album, ima puno pamtljivih melodija i super ideja, pogotovo pri početku. Negde od Castles in the air prestaje nažalost da mi drži pažnju, ali zato je tu sjajna pesma da zatvori album, što je uvek važno.

 

Favoriti: Haclyon days, Out of the fog, Nemesis, Stand my ground, Abandon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kotipelto je uradio jako dobar posao sa Matiasom. Prethodna dva su bila dobra, Polaris mozda malo bolji od Elysium-a, ali dobra oba, uspeli su da ne upadnu u samorecikliranje. Kotipelto je potencijalni problem za njih... Jasno je da su najbolji dani prosli za njega, ali je tesko ocekivati da ce on jos dugo moci da gura turneje cak i na iole pristojnom nivou...

Edited by ..charlie..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada je već jasno da je Stratovarius postao bend Matiasa Kupiainena, i to jako dobar. Nadam se da je čovek srećan što su mu u bendu Kotipelto i Jens. Baš mi prija album, ima puno pamtljivih melodija i super ideja, pogotovo pri početku. Negde od Castles in the air prestaje nažalost da mi drži pažnju, ali zato je tu sjajna pesma da zatvori album, što je uvek važno.

 

Favoriti: Haclyon days, Out of the fog, Nemesis, Stand my ground, Abandon.

 

Meni se cini da i ovde ima Jensa dosta, ali sacekacu da vidim credits :] Slazem se za Castles, posle toga samo jos Nemesis dobra, mogla da se isece pesma-dve, pa da bude album dobrih 45-50 minuta, ovako lecka predugacak.

 

Ali super album, nastavili su sa slightly proggy touch-om sa poslednjeg, samo mnogo interesantnije. Evo sad sam pustio "Elysium" posle dugo vremena, jedva se tri pesme secam. Druga polovina albuma kao da je nema. Sa Polarisom nisam imao taj problem, a cini mi se da necu ni sa novim.

 

Zadovoljan.

 

PS. Favoriti za sada glavni Halcyon Days i Out Of The Fog.

Edited by Angelystor

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://en.wikipedia.org/wiki/Nemesis_%28Stratovarius_album%29

 

Evo credits, ako ćemo da verujemo wikipediji. :mrgreen: I kao što sam pretpostavio - sve pesme koje su mi najjače na albumu je pisao Kupiainen. Izuzev One must fall, ona mi je malčice dosadna. A ni ove dve Johanssonove pesme me nisu mnogo zabavile. Matias mastermind, hands down.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš mi je trebalo dosta vremena da se naviknem na ovaj "novi zvuk", ali evo posle nekog vremena mogu da kažem da su napravili fenomenalan potez sa ovim albumom :pivopije: Iako su mi se Halcyon days, Unbreakable i Out Of The Day izdvojili kao favoriti na albumu prilikom prvih preslušavanja, sada mi je definitivni favorit Castles in the Air :rockdevil: Jako lepa i moćna pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tolkki ne zna kada je dosta, a dosta je bilo pre 5 godina. 6 meseci nakon izlaska albuma cemo da citamo kako je ovaj put zaista kraj, jer ne postoji zainterenost organizatora sa njihove koncerte, kako je muzicka industrija surova, kako je muzika propala jer nema prodaje diskova i ...

 

Steta, srozao se maksimalno, ocekivanje od albuma jako niska, ali bih se jako obradovao ako bi album iznenadio i za promenu bio dobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...