Jump to content

Esoteric


Anоnymous

Recommended Posts

Iskreno dvoumio sam se dal' da stavim temu na Avatgarde ili ovde. Ako smatrate da joj nije mesto ovde, moderatori će srediti nešto, valjda.

 

Esoteric potiču iz Velike Britanije i sviraju, pa, Doom. Neki bi rekli da imaju dosta sličnosti sa Khanate ili Sunn O))) ali se ne bih složio sa time jer za razliku od ova dva benda imaju neku strukturu u pesmama. Ono što me je privklo kod ovog benda je čista napetost koju sam osećao dok sam slušao pesmu Dissident sa albuma Metamorphogenesis. Iskreno, tako nešto nisam nikada čuo, prvenstveno jer sam n00b u Doom Metal-u. ^^

 

Thoughts?

Share this post


Link to post
Share on other sites

bila je tema davno, ali je izbrisana..

 

po meni je Metamorphogenesis [2000] njihovo najbolje ostvarenje..

 

Subconscious Dissolution je dobio neke odlicne kritike npr., (u britanskom Terrorizer bio medju top 10 godine), ali je meni Metamorphogenesis i dalje najbolji biggrin.gif

 

secam se da je pevac At The Gates-a pricao u jednom intervjuu kako je gitarista Esoteric-a imao obicaj da se naguta nekih pecurki i sranja i u kabrioletu se vozi po gradu sa odvrnutim Esoteric-om do daske icon_smile.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

secam se da je pevac At The Gates-a pricao u jednom intervjuu kako je gitarista Esoteric-a imao obicaj da se naguta nekih pecurki i sranja i u kabrioletu se vozi po gradu sa odvrnutim Esoteric-om do daske icon_smile.gif

To sam i ja isto negde procitao, ali mislim da je to negde pricao Shane Embury (NAPALM DEATH), jer je on sa njim bio cimer.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Ah, Esoteric je ubedljivo najmracniji, najtezi, najbolesniji doom bend koji sam cuo u zivotu, a naslusao sam ih se dosta, iz raznijeh poppravaca. Vidim da vecina vas pominje samo poslednja dva albuma koji pokazuju odredjeni zaokret ka atmosferi melodije, za razliku od prva dva, a narocito prvog albuma "Epistemological Despodency" koji dobar deo svoje atmosfericnosti utemeljuje na noise zvuku itekako pakosno isproducirano. Prosto je neverovatno kakav nemir unosi u slusaloca, slusanje tog albuma preko slusalica. Esoteric su takodje specificni po tome sto u intervjuima dosta isticu svoju ideolosku komponentu sacinjenu od satanistickih (LaVey-evog porekla i usmerenja) i mizantropskih stavova kojima prozimaju svoje tekstove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Uh, The Maniacal Vale je odlican, mozda ne najbolji album Esoteric-a, ali sigurno album sa najboljom produkcijom do sada. Interesantno da su sada poceli da ubacuju vise brzih deonica, naravno ne previse, jer stara teska doomcina ostaje prisutna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Koji tripovi :) Nisam ih zadao ima godina i veceras pustim prva dva. Ebo sve Beherite, Blasfemije, Thergothone svijeta. Sposobnost ovih ljudi da se provlace kroz kontekste, ono kao vakuum, izgubis se, totalna ezoterija, attack na cula.

 

Trenutno najbolji bend na planeti, ujedno i muzicari.

Edited by Sadomator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji tripovi :) Nisam ih zadao ima godina i veceras pustim prva dva. Ebo sve Beherite, Blasfemije, Thergothone svijeta. Sposobnost ovih ljudi da se provlace kroz kontekste, ono kao vakuum, izgubis se, totalna ezoterija, attack na cula.

 

Trenutno najbolji bend na planeti, ujedno i muzicari.

Za ovo ces platit na BM forumu :)

 

Esoteric je bend ubica, nemam dovoljno rijeci da opisem njihovu muziku. Poslusao sam kompletnu diskografiju, i jednostavno ne mogu izdvojiti favorita. Mozda im je prva faza bila malo bolja, ali opet ne znam. Zadnji album je monumentalan, zahtjeva vrijeme, paznju, noc, (slusalice???). Ovo je avantgardna muzika, bez prepotentnosti i pretencioznosti, svojevrsani sadisticki akt, koji slusaoca vodi kroz tunele audio terora i tjera ga na jos, tjera ga na cisti mazohizam. Ovo je samo za strpljive i ne bas potpuno ciste osobe, u koje skromno ubrajam sebe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas kak je najbolje, kad zapocnes sa travom i pustis Electric Wizard na ploci, kad Dopethrone ucini svoje, okrenes na Metamorphogenesis uz obaveznu kolicinu ELESDIJA :mrgreen: I onda ti uleti stara u sobu, ebe ti sve nadrogirano i baci plocu :twisted:

 

Ali ukucani ne znaju da pored Metamorphogenesisa postoji i Epistemological Despondency primjerak, i onda padnes u trans, audio droga dokrajci um :)

 

I da, kak bi volio naletiti na zadnja dva LPa, ebo ih CD formati, da oce neko povuci pametan potez i uraditi reizdanja svih na ploci, da se upotpuni kolekcija :)

Edited by Sadomator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...