Jump to content

Mađarska metal scena


Divlji Tigar

Recommended Posts

Rotor - Odlican Heavy bend slican Pokolgepu imaju tri albuma, ja sam samo cuo prvi "Tépj szét minden láncot"koji je fenomenlan. Ne bih izdvajao pesme posto su sve dobre.

Da nabavis drugi album 'Semmi nem elég', to je onako dobar heavy metal/hard rock. Nisam samo siguran da li je izdat na disku, posto mi je lik koji je uradio vinil rekao da je to ekskluzivno vinilno izdanje. Ne znam koliko mu je za verovati, posto je isto mislio i za Bombarderov album "Ledena krv".

 

Nije stvar u tome da mislimo da je to tržište interesantnije. Stvar je u tome da je posle raspada Nevergreen nama bila ponuđena opcija da snimimo album za to tržište. Studio su platili, i jedini zahtev im je bio da tekstovi nastave Nevergreen tradiciju, što nam nije bilo teško, jer je čovek koji je pisao tekstove za NG sada u Amok. Zašto bismo odbili?

U krajnjoj liniji, zasto da ne? U Madjarskoj imate reputaciju nasledjenu od Nevergreen-a i uredjeno tziste na kome mozete nesto da uradite.

Sta bi Srbija u tom smislu mogla da vam ponudi? Snimanje o sopstvenom trosku i 100 besplatnih diskova (daj boze ne CD-R-ova).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nabavis drugi album 'Semmi nem elég', to je onako dobar heavy metal/hard rock. Nisam samo siguran da li je izdat na disku, posto mi je lik koji je uradio vinil rekao da je to ekskluzivno vinilno izdanje. Ne znam koliko mu je za verovati, posto je isto mislio i za Bombarderov album "Ledena krv"

 

Lik u Finskoj je izdao vinil ledenu krv limitirano izdanje u 100 primeraka.

 

A za rotor sam negde čitao da su napravili reizdanje na diskovima .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nabavis drugi album 'Semmi nem elég', to je onako dobar heavy metal/hard rock. Nisam samo siguran da li je izdat na disku, posto mi je lik koji je uradio vinil rekao da je to ekskluzivno vinilno izdanje. Ne znam koliko mu je za verovati, posto je isto mislio i za Bombarderov album "Ledena krv".

Taj album jeste izdat samo na ploci, bar tako pise na metal archives, a imaju i jos jedan album iz 2004.

A za 'Semmi nem elég' se nisam imao kasetu da ti dam pa da mi i to snimis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaka scena u picku materinu

Ti si jedan od onih sto misle "Sta Madjari znaju sta je metal?", a verovatno ti i madjarski jezik smeta, ima i bendova koji pevaju na engleskom jeziku, ali to je sacuvaj boze, imaju mnogo jak akcenat,bar vecina.

Moj savet ti je da prvo cujes neki bend, pa onda ostavi novi komentar.

Ja bih ti preporucio "Pokolgép", "Omen", "Ossian", "Moby Dick", "Kalapács"

Edited by Wild_Tigar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto rekoh, ko bi ih slusao, kad malo ljudi zna za njih?

Jebi ga,oni na Exitu nakamaraju svakakvih bendova,a da ne pozovu njih iz Subotice je malo cudno.Ako mogu na Szigetu svirati,mogu valjda i kod nas.Kao da vise ljudi slusa Ashes You Leave ili Noctiferiu,pa su opet nastupili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas to. ja sam se cimao da ih dovedem, jos dok su zajedno bili nevergreen, ali to je malo otislo do djavola, posto nema ko to da slusa. ne znaju ljudi.

 

Ako se dobro sećam Nevergreen su svirali u Beogradu pre par godina na nekom festivalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde, pre nego što pretpostavke odu totalno pogrešnim tokom da vam pružim malo informacija iz prve ruke.

 

Neki ljudi iz EXITa su čuli Amok, i sviđa im se. Čak je i ovaj naš Metal Hammer dok je izlazio uradio veoma pozitivnu recenziju albuma "Szent vér".

Da skratim priču:

Recimo da je od strane EXIT-a postojala želja da se Amok dovede da sviraju. Možda još uvek postoji. Ja nisam hteo da uđem u celu tu varijantu dok god Amok ne bude održao svoju prvu probu sa celim repertoarom na engleskom jeziku.

 

Nije taj EXIT baš toliko crn. Tamo je glavni problem Kebra iz Obojenog Programa, koji je oličenje svega lošeg što je snašlo domaću rock scenu (u širem smislu) zadnjih 15 godina, i koji je nekim čudom u komisiji.

 

Nevergreen se bio raspao ubrzo nakon onog nastupa u Beogradu. Taman su krenuli sa svirkama i kod nas, pa su se popičkali. Inače oni su svoj poslednji album (šesti po redu studijski) uradili i na engleskom, i u toj verziji se zove "New Religion". Izdat je 2004.

Imali su i neke ranije snimke na engleskom, a ceo drugi album iz 1996 su i na srpskom uradili. To malo ko zna inače...

Ovde nikome to nije bilo interesantno od izdavača, pa je ta srpska verzija ostala samo kao snimak na policama članova benda (i njihovih dobrih drugara, he he...)

Originalnu verziju je inače izdao Polygram. Tek od sledećeg albuma su prešli kod Hammer Records, gde su i danas.

 

Hammer Records je ovih dana uspeo da odvajanjem veće količine novca u tu svrhu "pomiri" Bobana Macuru i Mikloša Matlarija, dvojicu ključnih članova Nevergreen, i da izdejstvuje ponovno oformljavanje tog benda. Ne zna se još ko će biti novi bubnjar i gitarista.

Novi album Nevergreen treba da izađe na proleće, i sad se u tom taboru sve vrti oko toga.

Ne znam da li će Green Division uopšte nastavljeti sa radom. Amok hoće.

 

Eto, valjda sam uspeo da razjasnim...

 

Cheerz! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hard And Heavy 2, i bili su jebeno najbolji bend druge veceri. Znam da sam tad privu put cuo za njih, a svirali su iskljucivo prepeve na engleski i par na srpskom. Tad sam kritikovao pevaca posle koncerta sto nisu svirali neke pesme na madjarskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, to bi izazvalo pozitivnu reakciju jedino kod tebe i možda kod još dvoje ljudi, ali bi takođe rezultovalo i eksplozijom nacionalističkih dobacivanja i gluposti od strane gotovo svih ostalih.

 

Ajde da je pevao na norveškom, cool, ali pobogu, MAGYARUL?

 

Dobar model takve situacije je i ovaj topic... :da:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam podnosio pesme na madjarskom, ali sam onda shvatio da sam slusao lose pesme na tom jeziku. Posle je poceo da mi zvuci simpaticno, ali je do zla boga tezak za ucenje. One glagole nikako ne mogu da pohvatam. Oni nastavci -unk, -juk, -enek, -enak, -om, -em... KUKU!

Uzgred, ne mislim ni da je to pitanje nacionalizma, jednostavno ljudima mnogo cudno zvuci, a nema svetski popularnih bendova koji pevaju na madjarskom, za razliku od norveskog.

Edited by RNA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas je cudno da ih ovi sa Exita nijednom nisu zvali...

jeste, bilo je nekih dogovora oko toga da nevergreen svira na exitu, ali to je bilo one godine kada su dvojica iz organizacije exita zavrsili u cuzi, pa je dobar deo programa poremecen... inace, nevergreen je imao svirku u beogradu u okviru nekog hard 'n' heavy festa, mislim 2003. i nije bilo lose.

 

 

Imali su i neke ranije snimke na engleskom, a ceo drugi album iz 1996 su i na srpskom uradili. To malo ko zna inače...

Ovde nikome to nije bilo interesantno od izdavača, pa je ta srpska verzija ostala samo kao snimak na policama članova benda (i njihovih dobrih drugara, he he...)

Originalnu verziju je inače izdao Polygram. Tek od sledećeg albuma su prešli kod Hammer Records, gde su i danas.

 

Hammer Records je ovih dana uspeo da odvajanjem veće količine novca u tu svrhu "pomiri" Bobana Macuru i Mikloša Matlarija, dvojicu ključnih članova Nevergreen, i da izdejstvuje ponovno oformljavanje tog benda. Ne zna se još ko će biti novi bubnjar i gitarista.

Novi album Nevergreen treba da izađe na proleće, i sad se u tom taboru sve vrti oko toga.

Ne znam da li će Green Division uopšte nastavljeti sa radom. Amok hoće.

 

Eto, valjda sam uspeo da razjasnim...

 

Cheerz! :pivopije:

 

otkud onda meni ta srpska verzija? stigla mi na nekoj komplikaciji muzike... savrseno.

 

inace, prilicno mi je drago za reunion nevergreena...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...