Jump to content

Mađarska metal scena


Divlji Tigar

Recommended Posts

Evo jedne male zanimljivosti u vidu kurčenja:

 

Na slici su József Kalapács i Bill Deák, prilikom zajedničkog izvođenja pesme "A Zöld, a bíbor és a fekete".

(Ono jedva vidljivo u pozadini za bass gitarom je moja malenkost.) :D

 

IPB Image

 

:pivopije:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedne male zanimljivosti u vidu kurčenja:

 

Na slici su József Kalapács i Bill Deák, prilikom zajedničkog izvođenja pesme "A Zöld, a bíbor és a fekete".

(Ono jedva vidljivo u pozadini za bass gitarom je moja malenkost.) :D

 

IPB Image

 

:pivopije:

 

Bandi ,Bandi nećemo te za ovo hvaliti jer dosta hvališ sebe (šalim se)

 

Svaka ti čast ,Nego kako vam je bilo na gothica festu u Pešti sa ÁMOK?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabavio sam 7 albuma od grupe "Lord", odlican 80's Hard Rock.

Samo mi nije jasna jedna stvar na njihov sajtu, kao i na metal-archives pise da je prvi album izdat 1985. godine, a bend postoji od 1972. godine, cak ima i neka kompilacija 1972-1980. A na metal archives jos pise da je bend osnovan 1986.godine, a 1. album "Big City Lights" je izdat 1985.

Moji favoriti su "KISFIÚ", "SZÁZ ÉV", "ÉJSZAKÁK", "VIRÁGDAL",

"ÉREZZÉL ENGEM", "RAGADOZÓK", "SZÓLJON A ROCK", "AZ UTCA KÖVÉN", "ROSSZ LÁNYOK", "RONDÓ", "NEM KELL, HOGY ÚJRAKEZD", "EGY SZÓ KELL", "SZABADSÁGMADÁR", "LÁZADÓ LELKIISMERET", "KÖNYÖRGÉS", "EGYEDÜL".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, to bi izazvalo pozitivnu reakciju jedino kod tebe i možda kod još dvoje ljudi, ali bi takođe rezultovalo i eksplozijom nacionalističkih dobacivanja i gluposti od strane gotovo svih ostalih.

 

Ajde da je pevao na norveškom, cool, ali pobogu, MAGYARUL?

 

Dobar model takve situacije je i ovaj topic... :da:

 

:pivopije:

To bi se desilo, zbog onih koji se napiju ili ne vole madjarski jezik.

Mnogima kojima sam prosledio madjarske bendove, madjarski jezik uopste ne smeta,cak i oni koji bas nisu odusevljeni jezikom, muzika im se mnogo svidja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Pitbull14

 

Ne znam koliko zaista poznajes madjarsku metal scenu, ali kod njih je rok muzika, u globalu, mnogo popularnija i cenjenija nego na primer kod nas. U Madjarskoj ima neuporedivo vise metalaca nego ovde, ima vise bendova sa izdatim albumima, imaju mnogo bolje uslove sto se studija, opreme i instrumenata tice. Postoji izdavacka kuca, koja je, i pored svojih negativnih strana (monopol), neuporedivo ozbiljnija i organizovanija od bilo kog "pokusaja" izdavacke kuce kod nas. Takodje se konstantno povecava broj madjarskih bendova koji potpisuju ugovore sa inostranim (da ne kazem zapadnim) izdavacima. Imaju "Hammer World" heavy metal/hard rock magazin, koji vec 20 godina konstantno izlazi, i pruza podrsku njihovoj domacoj sceni (naravno imaju i oni svoje negativne strane). Ista ta Hammer Wolrd kompanija ima bar u 6 (ako ne i vise) vecih gradova lanac prodavnica sa diskovima, majicama i svim mogucim metal rekvizitima! U svakom vecem gradu postoji bar jedan ozbiljan klub gde se moze organizovati normalna svirka. Stalno se povecava broj metal festivala, na Szigetu vec par godina pstoji Hammer Stage...

Pa sad ti uporedi sve ovo sa domacom metal scenom...

Ja bih bio presrecan kad bi i kod nas situacija bila bar ovakva!

:pivopije:

Edited by Newcomer

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja od madjarskih bendova znam za Ektomorf i Bridge to Solace [oni su metalcore] www.myspace.com/bridgetosolace

 

a sto se tice ove polemike oko jezika, sasvim me ne zanima na kojem je jeziku, meni je muzika bitna i da to sve zvuci kako treba, moze i na swahilliju da bude samo da dobro zvuci ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma oni su meni kilavi, gledao sam u Pesti Slayer, Napalm Death, Panteru, Kreator, totalno su mrtvi, kakav je to koncert kad 95% ljudi stoji kao da su mrtvi ili da ce ih strefiti srcka ako se pomere :no:

ne pricamo o publici, nego o izvodjacima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja od madjarskih bendova znam za Ektomorf i Bridge to Solace [oni su metalcore] www.myspace.com/bridgetosolace

Ove prve organski ne mogu da smislim. Fino oni sviraju, ali originalnost 0. Tacnije, totalna Soulfly kopija, od stila sviranja, stila pevanja, pa sve do upotrebe identicnih gitara. Mislim, cemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...