Jump to content

Dismember


Guest Radojka Gotičarka

Recommended Posts

Bassist Tobias Cristiansson of Swedish death metal veterans DISMEMBER has released the following statement to BLABBERMOUTH.NET:

 

"After 23 years, DISMEMBER have now decided to quit. We wish to thank all our fans for your support."

 

 

 

Mrs u kurac, kada ce neki los bend da se raspadne za promenu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Apsolutno, prvih pet su im istorijski, a čak bih mogao reći da je Like an ever flowing stream naj evropski DM album. A i poslednja 3 albuma su sasvim dobra izdanja.

 

Nego sad se setih da su 2x otkazali koncert u Srbiji... fffffffffffuuuuuuuuuuuuuuu

 

Inače sad vidim neku priču da je bubnjar iz Dismembera navodno u Ghostu. Polako ih sklapamo, za sada imamo pevača i bubnjara :haha:

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh sećam se davno,kada je izašao prvi Entombed koji je za mene ostao i do dan danas najbolji švedski death metal album ikad,je otvorio novo poglavlje u death metalu kao muzičkom žanru.Počeli su da niču mnogobrojni bendovi,prvi je bio Cadaver (Norveska),pa potom Carnage,Grave,Dismember,Unleashed, itd koji su od Švedske napravili vodeću zemlju u tom žanru.Ubrzo je usledila velika turneja,Napalm death,Obituary i Dismember,na kojoj sam sa velikim zadovoljstvom prisustvovao uživo,još negde čuvam slike i tur majicu Dismembera sa koncerta na otvorenom u Budimpešti.Sve je krenulo u pozitivnom smeru ali kao što to obično biva,čim ima nečega previše,nestaje kvaliteta,tako da po meni Entombed već na drugom albumu nisu ni senka od onog benda koji je oduvao na Left hand path.Ipak,Dismember nije eksperimentisao,već su nastavili da kolju i prže,tako da njihovi potonji albumi predstavljaju posebnu priču svaki za sebe.Meni lično,najomiljeniji je Indecent and Obscene.I tako polako,dok su mnogi nestajali ili su se stilski menjali,Dismember se manje više svih ovih godina držao oprobanog recepta,sve u meso sa dobro prepoznatljivom produkcijom,kako se ono bese zvao studio u Stokholmu ,koji je bio pandan Moris sound studiju na Floridi,gde su mahom svi bendovi radili svoje produkcije,tako da su doživeli 23 godine svog neprekidnog rada,bez mrlje u muzičkom opusu.Sa prestankom rada ovog benda,definitivno se može sa zaljenjem zakljuciti,kraj jedne ere u evropskom death metalu,koji je imao svoje poklonike i sledbenike na mnogim kontinentima.RIP Dismember!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

carnage je stariji bend od dismembera,sve je pocelo sa nihilistom i carnage-om i grotesque-om odakle su se svi razmiljeli po ostalih bendova.

sunlight studio je studio o kojem pricas,i dismember posle death metala nije snimao tamo.dismember je koristio malo drugaciji zvuk od skogsberga,dakle HM2 u otpanjenog marsala,ne hm2 u ds1 pa sve u malog pivija koji je cist.kljuc je u el34 saturaciji u powerampu.

 

nista licno,o ovakvim kultovima mora tacno da se prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak je to sve davna proslost za mene ali jako lepa,jer je moja malenkost i donela i otkrila mnoge te bendove bar ekipi iz Beograda!Sve sam to pisao iz glave i sa posla!Ne mogu tacno da tvrdim ali mislim da je prvo izasao prvi Entombed pa tek onda nakon nekoliko meseci Carnage!Naravno Nihilist,ali su oni bili samo demo bend,tako da racunam pocetak od zvanicnih albuma!Just for the record!Sad sam setio,bila je zima kad sam u Parizu kupio Carnage,a na leto te godine prvi Entombed!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki bend, bend koji je raskinuo ugovor sa Nuclear Blast-om zato sto su im ovi rekli da se modernizuju, bend koji je uvek bio svoj, negovao svoj zvuk, bend koji je, jednostavno DISMEMBER! Casno, poput Emperor-a, taman na vreme, kada iza sebe nemaju nijedan los album, a iza sebe dva legendarna, enciklopedijska, albuma-Like an Ever Flowing Stream i Indecent & Obscene. Steta sto nisam imao priliku da ih vidim uzivo...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki bend, bend koji je raskinuo ugovor sa Nuclear Blast-om zato sto su im ovi rekli da se modernizuju, bend koji je uvek bio svoj, negovao svoj zvuk, bend koji je, jednostavno DISMEMBER! Casno, poput Emperor-a, taman na vreme, kada iza sebe nemaju nijedan los album, a iza sebe dva legendarna, enciklopedijska, albuma-Like an Ever Flowing Stream i Indecent & Obscene. Steta sto nisam imao priliku da ih vidim uzivo...

Genijalno sroceno.Svaka ti je na mestu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...