Jump to content

Laibach


Recommended Posts

  • 2 months later...

Tesko da ces dobiti tacan odgovor na to pitanje. Neki ljudi misle da je album odlican kao ja na primer a neki da je losh.

Po mom misljenju album je remek delo (bez preterivanja). U kombinaciji sa video radovima, live verzija Volk-a izgleda zaista kao pravo umetnicko delo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

luciDream@: Ne znam koji period Laibacha vise volis. Meni je npr. drazi period iz osamdesetih, ne preterano zanimljiv onaj iz devedesetih ali volim album "Wat" i "Volk". Meni se na prvo slusanje albuma "Volk" ucinilo da je nekako previse njanjav i da je Laibach izgubio onu snagu koju je imao. Posle nekoliko dana slusanja melodije su pocele neverovatno da mi se uvlace pod kozu, posle jos nekog slusanja ovaj album je postao N01. album od Laibacha na mojoj lestvici. Ne znam zasto ali album ima tu neku odlicnu apokalipticnu viziju ovih zemalja o kojim peva, vokal je nekako tu sa tobom i kao da nije vise tako nedostupan i grub. Muzika je divna, prateci vokali su me potpuno odusevili. Definitivno album koji treba da skines sa neta i preslusas pazljivo. Jedino sto mi uz ovaj album ne ide su spotovi za "Slovania" i "Turkey" - e to potpuno degradira moj dozivljaj albuma. Spot za "Angliu" je ok, ali ova dva su sprdnja na ceo Laibach i umetnicki izraz na albumu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hwala na detaljnim analizama/ posle Wat-a sam ochekiwala neki drugi smer, ali oni uwek iznenenadjuju, zar ne :meshuggah:

 

seccam se da sam widela spot na Metropolisu, pesma sa Volka, nisam upamtila naziw..ali se seccam da je bilo poprilicno atmosferichno i da mi se swidelo.

 

kad skinem, utisci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEBOTE KAKAV KONCERT! Bio sam na 13. Laibachovih koncerata i onaj u dvorcu Tomaj 1996. i ovaj juce su mi trenutno na vrhu. Pogotovo ovaj. Znaci svirali su kompletnu set listu "Volk" i vidno promenili aranzmane pesama. JEBO TE KAKO TO SAD DOBRO ZVUCI!! Taman kad su trebale da ulete simpaticne dobosarke koncert je prekinut i Laibach je morao da sidje sa bine da bi nastupila jos i JEBENA DISCIPLINA KITE!! Da je Laibach odsvirao jos 20 minuta mislim da bi ovo bio najbolji koncert u mom zivotu. Na zalost baterije u fotoapratu su mi crkle i magarac nisam uspeo nista da uslikam , ali nadam se da je jos neko bio. Koncert za pamcenje + Milan je bio cuga i neverovatno je bio raspolozne prema publici, tapsao i pokazivao na ljude. Potpuno mi se cinilo kao da su razbili zid izmedju njih i mase + Milan je promenio tekstove pa je na par momenata bilo: "Listen to the sounds of cutting throats.... of your mothers!" - ?!?! Wtf?

 

Edited by duruman

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ja juche nisam ostao na laibachu i kao i uvek kajem se...da me jebesh ako sam mogao da izdrzim josh partibrejkerse i rundeka (pogotovo njega)...spavao sam veoma malo izmedju 2 dana festa i juche sam ceo dan trcao da bi dobio kartu za jucerashnji dan...nisam imao trunku snage...ali jbga drugi put...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni koncert isto bio fenomenalan, doduse nadala sam se nekim starijim stvarima, ali i ovako je bilo savrseno. sad mi se cak cini da to ne bi bilo to da su svirali nesto od starijih stvari...

potpuno sam se izgubila juce slusajuci ono i gledajuci onaj video bim. ahhh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje su to dzukacke fore da ovakav bend skidaju sa bine nakon pola sata, cobani. debilno je sto ih nisu stavili odmah posle brauna i omogucili im da odsviraju planiran cert. odlicni su im bili svi nastupi u skc-u na kojima sam bio, ali onaj na exitu na mocnom ozvucenju je bio mnogo zajeban. mada nisu oni bend za festivalska desavanja, pogotovo za seoski festival kao ovaj. meni je nepismena masa, koja tapse ili zvizdi u zavisnosti od zastave koja je bimu, potpuno ukenjala dozivljaj, jos taj prekid, tako da se koncerta skoro ni ne secam.

Edited by djuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...