Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

ocigledno nikad nisi cuo za kablovski... ;)

jok ti si cuo :P:D

jbg nemam mogucnost za kablovski a ni za adsl tako da mi je wireless najbolja opcija, a ne placam mnogo, 1530 dinara flat 256/256 mada to u poslednje vreme ide mnogo vise od te brzine...

plus nisam kupovao opremu jer je provajder vec imao AP na mojoj zgradi...

Sinstrele nije zajebancija ja sam stvarno bio ozbiljan

Share this post


Link to post
Share on other sites

jok ti si cuo :P:D

jbg nemam mogucnost za kablovski a ni za adsl tako da mi je wireless najbolja opcija, a ne placam mnogo, 1530 dinara flat 256/256 mada to u poslednje vreme ide mnogo vise od te brzine...

 

 

znam...shalEo sam se... :)

 

jeftiniji je taj wireless dosta od kabla...(mada na kablu imas i lokal...za sva popularna sranja...koji je duplo brzi od veze koju kupis...znaci u tvom slucaju bi stvarno imao 256 ka netu...i 512 lokala...tj. tvoj skrinshotovani dwn. rate...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna nekomozda kako da legalizujem Windows

 

Однесеш своју копију у најближе представништво Мајкрософта...

"Добар дан, помаже Бог"

"Бог помог'о, изволите!

"Ја бих да легализујем Вин"

"Дајте копију, личну карту и доказ да поседујте рачунар (који извадиш у радњи где си пазарио комп)"

"Изволите, треба ли још нешто?"

"Само да уплатите 350 динара на следећи жиро-рачун (даје ти цедуљицу) и да потпишете документ да од сада користите ИСКЉУЧИВО легалан софтвер"

Уплатиш таксу у најближој банци, потпишеш документ, добијеш своју копију натраг (са огромним "ЛЕГАЛИЗОВАНО" печатом преко) и вози...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj da izvadiš bateriju sa ploče na nekoliko minuta pa je vrati ili da uradiš clear cmos (pogledaj u uputstvu od ploče gde se vadi cmos džamper premesti ga iz pozicije 1-2 u poziciju 2-3 na nekoliko sekundi i vrati ga na prvobitno mesto). To će resetovati bios, možda se nešto skarabudžilo.

Edited by BaalBehrit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu. Ako pucaš na bootovanje s CD-a, neće upaliti. Situacija nije posve jednostavna: dragi ComTrade servis je popravljao taj kompjuter šest meseci. Trebalo im je dve-tri nedelje da ukapiraju da matična ploča umire, a ostatak vremena da naruče novu i zamene. Prvi simptom je da combo drive nestane (komp ga ne vidi). Što se opet desilo, onda jedan blue screen of death, popodne drugi; od tog se nije oporavio. Moguće je da mu je tvrdnik umro, a ploča je sledeća. Baš me zanima šta će oni @#$% u servisu otkrit...

Fala u svakom slučaju. :mrgreen:

Edited by Abaelardus

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam jedan problem:

dakle, u poslednje vreme me zesce zajebava dvd rezac, prvo mu treba minimum pola sata da prebaci pun dvd na hdd, i plus mu treba oko 36 minuta da nareze pun dvd...

sta da mu radim?

 

e da, rezac je NEC ND-6650A, na laptopu inace...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...