Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ha ha pojavila mi se danas, posle godinu dana koricenja Viste, cuvena poruka: "This copy of windows is not genuine"... u prevodu busted!

E sad ne znam kako se to dogodilo s obzirom da sam pri updatejtovima vodio racuna sta instaliram a sta ne. No nije bitno, racunar mi radi samo me ova poruka smara.

Kako da je se razresim? Neki predlog?

 

-----

 

E bas ste od pomoci yumetalci, hvala bas ste korisni. :)

 

Elem sredio sam problem. Izbrisao SP1, smorio se. Kupio novi hard disk instalirao poslednju verziju Viste na novi hd i sve oke.

Edited by Sinstrel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi pomoc!

 

 

Nemam zvuka na kompu... obrisao sam SoundMax na jedan smesan nacin (:)) i sad ne mogu da ga instaliram... na kraju instalacije mi kaze da reboot-ujem komp i da opet pokrenem setup... ja to uradim i opet nece... sta da radim?

 

Pokušaj CCleanerom i TuneUp Utilities očistiti registry i obrisati nepotrebne stvari iz njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oglasi?

PC Berza?

Ili da pogledas kod nekoga ko prodaje polovnjake i koji obicno ima i takve stvari na lageru ;)

 

Raspitacu se vec, ovde sam pitao cisto da nabijem jos jedan post. :)

Salim se, citao sam nesto ovde u Racunarima, i ostavio post. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj u Balkanskoj kod "Sase i Stevana" ;) ako tu ne nadjes neces nigde ;) imas i win win isto u Balkanskoj pa probaj i tamo ;) mada topla preporuka je "Sasa i Stevan" ;)

 

Bio sam u Win Winu, ali sam "Sasu i Stevana" promasio. :) U ponedeljak then. :da:

Edited by black donkey

Share this post


Link to post
Share on other sites

Donkey obavezno idi u tog "Sašu i Stevana"...

 

 

Jel može jedno pitanje?

 

Može.

 

Pošto treba da uzmem novu mašinu sledeće nedelje trebaće mi i operativni sistem jelte... E sad, odakle da skinem i šta da skinem? Nisam nikada koristio Vistu, a opet hoću da izvučem najviše iz mašine što može (biće neki duo-truo-kvad i to sranje i 2-4 gb rama).

Znači ta 64bitna verzija je najbolja jelte?

Jel može neko ako mu nije teško da mi ukaže na link odakle je on skinuo a radi mu bez problema.

 

Hvala.

 

Edit:

 

Kako vam se čini ovaj vista black x64

Edited by Dead Man Walking

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ako već kupuješ nov hardver, nećeš imati problema sa drajverima jer sav novi hardver ima drajvere za Vistu. Isto važi i za programe. Pretpostavljam da nećeš koristiti npr. Photoshop 5 i Autocad 2002, nego CS 2/3 i ACAD 2008.

Takođe, ako balansiraš s parama, bolje uzmi 4 GB jeftinijeg i sporijeg nego 2 GB skupljeg i bržeg RAM-a, jer se ovo prvo jako više oseti.

 

Što se tiče Viste, uvek preporučujem skidanje zvaničnog MS-ovog imidža sa integrisanim SP1, nego ovih customizovanih i ručno slipstreamovanih varijanti. Ne mogu da nađem link, al se fajl zove en_windows_vista_with_service_pack_1_x64_dvd_x14-29595.iso i velik je 3748.5 MB, možda ti to pomogne u traženju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da postoji, to je ono što isporučuju u box varijanti i preko MSDN-a. Čim izađe neki service pack, MS izbacuje ISO sa service packom i to nadalje postaje "default" instalacija.

Leči se sa ovim:

 

http://rapidshare.com/files/172090849/Activation.zip.html

 

NEW!!! BOOTLOADER, BUT WITH NO TEXT ON STARTUP!

Thanks go out to: Sabresite and PeterHolbrook from the KEZNEWS forums!

Microsoft Windows Vista Activator 2008

Vistaloader Build: 2.1.3

Release Date : 14 June, 2008 , Supplier: w00tageman


Computing: x86 and x64 , Languages: ALL 


Description : Activate Windows Vista SP1 Completely 


Windows Version to Activate


1. Microsoft Windows Vista Ultimate Edition 

2. Microsoft Windows Vista Business Edition 

3. Microsoft Windows Enterprise Edition

4. Microsoft Windows Vista Home Basic Edition 

5. Microsoft Windows Vista Home Premium Edition 




This will activate every version of windows, and will reboot your computer afterwards. NOTE: It will even activate enterprise!

 

 

Instaliraš Vistu (ne upisuješ CD key, ne stavljaš pass na usera), ugasiš sistem ristor i automatic update (poželjno i UAC), startuješ aktivator kao admin i pustiš da restartuje komp.

Edited by voodoo_

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...