Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

od pre skoro 2-3 nedelje komp je poceo sam da se resetuje.prvo je to pocelo jednom nedeljno,pa jednom na dan i onda odjednom skoro preko 20x na dan.pre neko vece je krenulo sve i sa "blu skrin of det-om" i za nekih pola sata oko 20x je izbacio ovaj blu skrin.pre blu skrina sam proverio sve jer sam prvo sumnjao na procesor ali temperatura procesora i maticne su bili ok,napajanje isto i sve me je vodilo do hdd-a gde sam otkrio da pri duzem radu on ide i do 50 stepeni! posto sam imao neki kuler sa starog napajanja stavio sam ga na hdd i on sada radi od 29-33 stepena.i otkako je malo duze radio tako reseti i blu skrinovi su od juce poceli sve manje i manje da se pojavljuju ali i dalje sa vremena na vreme lupi ili reset ili izbaci blu skrin.pre par minuta je izbacio ovakav.da neodugovlacim vise jel zna neko od vas sta da radim jer ovo stvarno postaje uzasno iritantno..pre neki dan mi se kompjuter resetovao cim se sistem podigao i tako oko 30x jer sam hteo da vidim ko ce duze,on ili ja :haha:

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

memtest je rekao da jedna memorija ima oko 900 000 i + errora.mrsko mi bilo da cekam do kraja pola sata je samo 8 testova radio.druga memorija je imala oko 2500,a treca nijedan.ostavio sam samo trecu da radi i opet se resetovao.ostavio mi je prijatelj njegovo kuciste kod mene jer mu bilo mrsko da nosa kuci pa cu iscupati od njega napajanje pa ako se opet resetuje sa tom trecom memorijom i njegovim napajanjem izbacicu racunar kroz prozor svega mi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

problem za problemom i dva kucista u sobi,a nijedno ne radi kako valja :P elem stavih njegovo napajanje na moju konfiguraciju i dodje samo do imena maticne tj do a7v8x i tu tako stoji.kao da nedaje hard disku struju,a moguce je da mu je i napajanje crklo.vrag bi ga znao! elem jos jedan problem.drugar ima ddr2 memoriju koju moja maticna ne moze da podrzi naravno jer je dosta starija pa cu morati da nabedim komsiju da mi pozajmi njegov 1x512mb ddr-a pa da vidimo kako ce onda raditi.zanimljivo je to da kompjuter radi vec skoro 3 sata i nijedan reset niti blu skrin se nije desio,a samo sam otvorio napajanje i ocistio ga fino,ispremestao ih i testirao ram memorije.no videcu jos sutra,protestiracu racunar pa cu da javim sta je na kraju bio problem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam nov broj SKa pre vremena, moram priznati da je jako zanimljivo izdanje :bigblue:

http://img515.imageshack.us/img515/4449/p1010623w.jpg

 

Naravno kada i ja pisem za njih :lol:

Eh skromnosti :bigblue:

Ne seri-ide i OpenSolaris cd uz casopis,not bad not bad-svakako bolje od uzoraka sampona :mhihi:

 

@Narsile

 

Probaj Irfan View-mali,odlican,besplatan :zeleni:

Edited by Full_Metal_Yakuza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno ili memorija ili napajanje.

 

 

Verovatnije napajanje.

 

Ama ja sam saradnik casopisa-pisem tekstove za njih,to htedoh reci :zeleni:

 

 

Bem ti zivot. U pitjku. Direkt.

 

Ja sam mislio da ides ulicom i nosis natpis " programiram za rakiju "

 

Kad ono....

Edited by l3s26
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj za pocetak da recnes nesto u nekom drugom programu-recimo ImgBurn

Ako tu radi normalno,instaliraj najnoviju verziju Nero-a i vidi kako se ponasa,a proveri dal je ukljucena i verifikacija

Ako problemi ostanu-vreme je za novi rezac,ionako su za badava danas i spadaju u potrosnu robu :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimmu, je l' si rešio problem?

nisam :icon_ne: ostavio sam za sada onaj ram sto nije imao nijedan error i prvi put se resetovao komp bez blu skrina.od sinoc je radio bez ikakvih reseta,a sad videcemo jos ovih dana kako ce raditi.kontam ako se opet resetuje da cu pozajmiti od nekog ddr ram jer mi se neda davati 1500din za 512mb ddr-a :angry: ako ni onda neproradi onda sumnjam na napajanje ali verovatno cu ga do tada vec odneti u servis jer mi se neda bakcati sa njim vise...

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li je jos neko sjebo komp? pojavila se neka lazna uzbuna na avastu, program je poludeo i prijavio 40ak trojanaca i ko zna cega sve. ja sam naravno isao na "delete", sad pola programa ne mogu da aktiviram, svugde pise "fali taj i taj dll, reinstalling the application...bla,bla".

 

 

 

Hello,

 

last night, avast had a bad false positive issue. At around 12:15am GMT we released VPS update 091203-0 which started flagging hundreds of innocent files as a "Win32:Delf-MZG" Trojan (or, in less common cases, as "Win32:Zbot-MKK"). Among the files affected were high-profile programs produced by Adobe, Realtek sound card drivers, various media players etc.

 

We are still investigating the issue, trying to find out what exactly happened and how to make absolutely sure it will not happen again.

 

At 5:50am GMT, another VPS update (091203-1) was released, fixing the issue (for both "Win32:Delf-MZG" and "Win32:Zbot-MKK").

Those who have not used their computers between 12:15am and 5:50am will most likely not be affected.

 

If you're still using the bad VPS (091203-0) we recommend to invoke a VPS update immediately.

 

 

Our technical support team is currently preparing extensive HOWTOs about how to fix the situation for those who were hit by the problem.

 

 

We will be updating you shortly.

 

We deeply apologize for any inconvenience this has caused.

 

Thanks,

Vlk

Edited by salebghouse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo mi je rezanje dvd diska na 4x trajalo 40 minuta, a pre je trajalo 15min. Proverio sam i ide grane rade u udma modu.

Evo ja sam baš danas popravio identičan problem. Moj rezač je star svega par dana :)

Prvo pokušaj da deinstaliraš kontrolere - Primary IDE i Secondary IDE kontroleri. Kada resetuješ windows sam će ih ponovo instalirati. O istom trošku reinstaliraj i Nero. Ako to ne popravi problem, možda je loša serija DVD disokva, posebno ako su sa istog štapa. Kupi novi DVD pa probaj sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...