Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ma totalno me ne zanimaju igrice, cak ni pasijans ne otvaram :D

 

A ako se desi neko cudo pa pozelim da igram nesto, lako cu da kupim neku graicku i udenem je u plocu. ASusove ploce sa integrusom imaju cak opciju da se doda nova graficka i da se poveze sa integrusom, one krosfajr fore :D Ali definitivno, samo filmovi, koncerti, mjuza.... nikako igrice :)

 

Vazno mi je da ima HDMI da mogu da povezem sa LCD TV .... a za ono za sta mi treba ta integrisana ATI 4200 bi trebala da m iradi rad :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas tako.ako vec imas koji dinar mozes da pazaris AMD Radeon 5570 Sapphire 1GB/DDR3 za 6700din,a ako je frka oko para kasnije mozes da uzmes jos jednu takvu i povezes je u krosfajr.ja posedujem tu graficku i za nove igrice pokazala se prilicno odlicno gledajuci da je ddr3 i da je 128bit,a ako se poveze u crossfire sa tom konfiguracijom bi letela bilo koja igrica.samo sto mene jebe procesor pa mi gusi u nekim tezim igricama,a graficka leti i plus sto je za manje od godinu dana pojeftinila za 2000din(to je plus jedino za one koji sada kupuju ili ce kasnije jos jednu :haha: ).ja sam je kupio u maju za skoro 9000din.graficka podrzava directx11 sa njom bez problema gledas hd,jedino ti ostaje da kupis full hd monitor ako ga vec nemas i uzivas.

Edited by dimmu1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih išao na nVidiu zbog CUDA, vrlo je korisno ako koristiš CoreAVC kodek, rasterećuje procesor i prebacuje akceleraciju na grafičku.

 

Ovaj Baalavi samo copy/paste radi,garant sve sto zna procita na Benchmarku. :D

 

Kad smo vec kod CUDA,sutra stize GTS450 1GB DDR5. :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes, i sve što pročitam držim u jednom notepadu pa kad zatreba vadim. :haha:

 

Ja imam Asus 9600GT i CUDA radi odlično. :)

 

Ne,vec odes na Benchmark i procitas. ;)

 

Ja trenutno imam 9500GT i bilo je vreme za upgrade.

 

mislio sam na gtx 460

 

Sasvim mi je dovoljno i ovo sto sam uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se vječno može pričat, što nisi dodao ovoliko onoliko, i na kraj dodješ do astronomskih cifara. GTS450 je vrh, ja imam onu sonic platinum.

Jedno je realna potreba, a drugo nadoknadjivanje nedostatka života kompjuterskom opremom.

 

Zdrao je trošio, mene za sad služi vrh.

Edited by Andrija Smith
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha , a bas zadnja 2-3 dana razmisljam da obnovim konfiguraciju posle 5-6 god , kad ono vidim da bih dosta slicno pazario kao Routasydano. S tim sto sam ja verovatno jos veci laik za hardware.

 

Procesor : phenom II x2 560

maticna : http://www.pcpractic.rs/proizvodi/maticne-ploce/5060-asus-m4a88t-musb3 ili http://www.pcpractic.rs/proizvodi/maticne-ploce/6031-asus-amd-m4n68t-m-le-v2

memorija : http://www.pcpractic.rs/proizvodi/memorija/3050-kingston-4gb-ddr3-1333mhz-kvr1333d3n9k24g-2x2gb

hard disk : WD 2 terabajta na 7200rpm

 

-

trivijalnije komponente

monitor : http://www.pcpractic.rs/proizvodi/lcd-monitori/6137-benq-21.5-g2220hda-lcd-monitor

dvd-rw : http://www.pcpractic.rs/proizvodi/dvd-rwbluray/4349-lg-dvd-rw-gh22ns50-rbb-22x-speed

zvucnici : http://www.pcpractic.rs/proizvodi/zvucnici/3721-blueberry-sw-m23-2.1-system

 

mislio sam da necu preci cifru od 50k , ali jebi ga. od starog kompa nasledjujem jedino tastaturu i mis. :bigblue: ako znate za neke jeftinije alternative recite , kazem , slabo stojim sa hardverom generalno. mozda nesto slabiji procesor ili da memorija nije kingston , pojma nemam.

drndanje igrica , kao i u slucaju Routasydana , na ovoj masini me ne interesuje , mislim da sam s godinama igrice polako prerastao. jedino sto bih povremeno pustio nba 2k10 valjda na ovoj masini moze nekako da se pokrene , cak i da kojim slucajem ne moze jbg. idem na integrisanu grafiku , komp cu ipak koristi za neke malo ozbiljnije stvari iako sam po prirodi neozbiljan. :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

komp cu ipak koristi za neke malo ozbiljnije stvari iako sam po prirodi neozbiljan. :smile:

 

A sada ti lepo objasni koje to malo ozbiljnije stvari mislis raditi sa integrisanom grafikom?

 

Tako se vječno može pričat, što nisi dodao ovoliko onoliko, i na kraj dodješ do astronomskih cifara. GTS450 je vrh, ja imam onu sonic platinum.

Jedno je realna potreba, a drugo nadoknadjivanje nedostatka života kompjuterskom opremom.

 

Upravo. :da:

Ja nisam sonic platinum uzeo,vec obicnu.Sasvim dovoljno za moje potrebe.Ono sto je najbitnije,ima CUDA i 1GB sto mi je poprilicno potrebno za Premiere i Photoshop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok , recimo da sam se pogresno izrazio , ali za programcice kojima ja baratam nije potrebna jaka graficka kartica. sustina je da me igrice ne interesuju.

 

@Routasydan

hvala kolega , koliko primecujem slicni su sa cenama. verovatno cu uzeti na trecem mestu jer nisam iz bg , linkove sam ostavio da bi neki imali detaljniji pregled specifikacija komponenti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sada ti lepo objasni koje to malo ozbiljnije stvari mislis raditi sa integrisanom grafikom?

 

Pa sve stvari kоје nisu "grafičke" :)

Sa integrisanom grafikom može i fotošop lepo da se radi, a osim toga sve što uključuje bilo kakvo programiranje, IT, obradu zvuka itd...

 

Koliko ja kontam grafička ti treba za programe tipa premiere, after effects, maya, 3d max, i nebrojeno mnogo sigrica.

 

Ako radi obradu fotki u ps-u onda mu je najpotrebnija stavka dobar monitor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sve stvari kоје nisu "grafičke" :)

Sa integrisanom grafikom može i fotošop lepo da se radi, a osim toga sve što uključuje bilo kakvo programiranje, IT, obradu zvuka itd...

 

Koliko ja kontam grafička ti treba za programe tipa premiere, after effects, maya, 3d max, i nebrojeno mnogo sigrica.

 

Ako radi obradu fotki u ps-u onda mu je najpotrebnija stavka dobar monitor...

 

Gresis.Moze da se radi u photoshopu,ali OpenGL i CUDA cine Photoshop mnogo korisnijim.Naravno da dobra graficka nije potrebna svugde,ali momak je formulisao recenicu tako da je ispalo da je nabudzena grafika potrebna samo za igrice.

Ja naprimer koliko se bavim obradom slike,toliko se bavim i obradom zvuka,potpuno identicno.Pa necu reci:"Ma daj bre ATI 9550 i rokaj!"

 

A šta mu konkretno dođe CUDA? Onako narodski objašnjeno, wiki mi samo pomuti mozak.

 

Pa narodski,umesto da se procesor opterecuje sa grafickim operacijama,to potpuno preuzima grafika.To mnogo znaci kada poprilicno radis obradu slike ili fotografija.Pa i kod igrica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

550W, ali meni je trebalo toliko zbog ostatka konfiguracije, ne razumijem se puno ali vjerujem da će ti to odraditi posao.

 

U principu 400W jeste dovoljno,tako barem pise u specifikacijama.Ali jebem li ga,jedno je sto pise a drugo su iskustva ljudi.No,videcu sutra,ako bude bilo malo uzecu novo napajanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...