Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Problem solved: Iskljucio sam internet explorer, prakticno izbrisao :)

Ne znam koliko je pametno da brises IExploder-a sa sistema, od njega zavise i druge stvari u win-u.

Spusti ComboFix i pravac safe mod, pa skeniraj. I posle instaliraj Spyware Blaster ili nesto slicno, pa se vjerojatno nece ponoviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje :

 

koliko ce prikljucivanje kartice sa PCI Express 2.0 x 16 slotom na maticnu sa PCI Express 1.0 slot uticati na performanse?

Znam da se deli protok na 1.0 max protok,ali u kojoj to meri zaista utice na perfomanse ?

Koliko sam uspeo da saznam posto cu mozda biti u istoj poziciji:

It will work, and bandwidth will be reduced to PCI 1.0 x16 (equivilent to PCI 2.0 x8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koliko je pametno da brises IExploder-a sa sistema, od njega zavise i druge stvari u win-u.

Spusti ComboFix i pravac safe mod, pa skeniraj. I posle instaliraj Spyware Blaster ili nesto slicno, pa se vjerojatno nece ponoviti.

Nisam bukvalno izbrisao, ima opcija da se disejbluju neke windows funkcije... A u ostalom, skidam xp SP3, brisem ovu 7-icu, dokurcili mi bagovi na njoj. A i mnogo jede memoriju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za "jedenje memorije" je glupost jer očigledno ljudi ne kapiraju kako funkcioniše sistem i pate od toga iz doba XPa. Više i brže puni memoriju radi ubrzanja sistema, ali je isto tako brže i prazni kada neka aplikacija zahteva veću količinu memorije. Memorija nije napravljena da stoji prazna već da je OS koristi, a memory management na sedmici je odličan, mnogo bolji nego na XPu. I to što neko ne zna da konfiguriše sistem i da se zaštiti od raznih stvari ne znači da je sedmica bagovita, već nešto drugo.

 

Inače, IE core može da ostane, a Internet Explorer da se izbriše i neće biti nikakvih problema jer core ostaje za te stvari koje su potrebne Windowsu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc. Pao mi je sistem (win 7 x64) na laptopu. Imam neku opciju da preko faxa skinem legalnu 7-micu, ali ne znam da li je pametnije x86 ili x64 da stavim? I nikada nisam reinstalirao sistem sam, ostala mi je neka trauma od toga jos iz detinjstva, ali sada cu da pokusam... :haha: Kako da spasim neke podatke sa C particije, na kojoj mi je os?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini hirens boot, rokni ga na disk bootuj taj disk i izaberi programcic mini xp. podicice neku malecnu verziju xp-a taman dovoljnu da prekopiras sta god ti je neophodno na drugu particiju.

 

Uf, hvala ti!!! :pivopije: Sada skidam 7micu. Cim to zavrsim trazim taj program. A jel postoji neki dobar tutorial kako da reinst windows i da sacuvam D podatke? Ili to nije nista komplikovano? :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da si mislio podatke pod C particijom? Ponovnom instalacijom sistema na C particiju neces ni dotaci D. Pa samo skini hirens, pokreni mini xp i pristupices kompletnom racunaru..svim particijama i spasavaj i manipulisi kako ti volja.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci prvo odradim to sa Hirens Mini Xp-om, boot-ujem taj disk (hteo sam da pitam, da li mogu sa flash-a da boot-ujem?), prebacim podatke sa C disk-a, na D. I onda instaliram win 7. Samo sto nikada nisam gledao kako se to radi. Nije komplikovano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sranjeee. Na drugoj stavci pri instalaciji mi zabode i izbaci error: windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing. Pokusao sam ponovo da narezem win na drugi dvd, ali opet fail. Sta sada da radim? Skidam neki drugi win7? :/ I da li mozda treba prvo da formatiram particiju C gde je bio stari win, jer nisam to radio, posto je postojala opcija da mi sacuva podatke pod windows.old, da ne moram da brisem nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sranjeee. Na drugoj stavci pri instalaciji mi zabode i izbaci error: windows cannot install required files. The file may be corrupt or missing. Pokusao sam ponovo da narezem win na drugi dvd, ali opet fail. Sta sada da radim? Skidam neki drugi win7? :/ I da li mozda treba prvo da formatiram particiju C gde je bio stari win, jer nisam to radio, posto je postojala opcija da mi sacuva podatke pod windows.old, da ne moram da brisem nista...

Uvek..UVEK uradi format particije na kojoj radis novu instalaciju win-a. Ne kazem da ce to progurati tvoju instalaciju ali je to jednostavno pravilo.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Denny: Jesam! To je taj sto mi izbacuje error prilikom instalacije :no:

 

@Ozziris: Hvala na linkovima! :pivopije: Sada skidam neku h33t-ovu verziju x64 SP1 W7, ako ona ne bude radila, pokusacu tvoju opciju. I tnx na video opisu, sada idem malo do grada, pa cu se izjutra pozabaviti ovom problematikom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...