Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

monitor pocinje polako da mi otkazuje..or not..

 

evo na sta mi lici slika,na primeru GOM plejera..

 

da li ovo moze da se sredi nekim akrobacijama i podesavanjima ili da kupujem novi monitor?

 

 

 

monitorukurcu.jpg

 

epic logic fail is epic :lol:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba mi pomoc Linuxasa. Instalirao sam debian 6 preko virtual boxa i hocu malo da experimentisem. Nasao sam tutorijale koji govore o konfiguraciji dns-a, dhcp-a i sl pa me zanima koji je postupak dodavanja racunara u domen (imam win ili lin radnu stanicu i zelim da je dodam u debianov domen)? znam kako funkcionisu stvari na win serveru ali mi nije jasno da li je nopr radnoj stanici koja je na winu dovoljno da gadja konfigurisani dns i domen ili je potrebno jos neko setovanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomazite ljudi, polude mi monitor! Odjednom, bez ikakve naznake. Probao sam da izvucem kablove sve, hard reset na monitoru, sve zivo probah, nista ne pali :/

 

Evo uploadovao sam video, da vidite sta je problem. Monitor automatski menja modove po volji, random. Poludeh.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ewWfUoq0Kb4&feature=youtu.be

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ja, vec moj brat xD Isprobava neke skale, jebem li ga sta radi, inace nije toliko los. Hvala za link, videcu sad sta mu je.

 

EDIT: Vidim da se govori o losoj proizvodnji i dugmicima. Zaglavih trzalicom skroz levo dugme, sa oznakom S, i evo, prestalo je. Tnx

Edited by ShinigаmY

Share this post


Link to post
Share on other sites

није лоше, само нек веџба.

 

п.с. колко видим, многи кукају на то њесра, само да није неки фелер... да не кажем, да ти није улетео лоше...

 

ЕДИТ: ша бре тењкс, дај плус вамо

Edited by Генеральный

Share this post


Link to post
Share on other sites

Беже ми часовници на Ајподу и рачунару. Подесим све да буде као на телефону, али после три дан време на Ајподу бежи десет минута, а на рачунару двадесет. Шта се дешава?

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mi najviše utiče na snimanje gameplaya od komponenata? Ili sve po malo? Imam neki i5, mislio sam da uzmem gtx460Ti, nekih 8gb RAMA da dodam na 4 sadašnja i jedan HDD od 1TB na primjer. Neću da snimam u full hd-u iako igram tako. Igrica je solidno zahtjevna, Battlefield 3 je u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mi najviše utiče na snimanje gameplaya od komponenata? Ili sve po malo? Imam neki i5, mislio sam da uzmem gtx460Ti, nekih 8gb RAMA da dodam na 4 sadašnja i jedan HDD od 1TB na primjer. Neću da snimam u full hd-u iako igram tako. Igrica je solidno zahtjevna, Battlefield 3 je u pitanju.

 

Najvise utice hd. Za udoban video capture je najbolje uzeti jedan ssd od 500gb (bude umobolno jeftino za koji mesec) kao prvi disk, a drzati drndavca za storage.

Osim toga, utice i procesor, ali i5 je sasvim adekvatan ako neces 1080p, ja mislim. Ram nije previse bitan faktor (nemoj da uzimas 8gb rama, to je bacanje para), gpu isto nije preterano znacajan.

 

Problem laga prilikom igranja se delimicno da resiti podesavanjima, vidi ovo: http://frapsforum.co...tips-afaik.559/

Sasvim komotno igranje sa frapsom je nemoguce btw. zbog toga sto je program takav kakav je, skarabudzen.

Edited by Нормалан и Природан

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Malo je komplikovano, nadam se da necu morati na ovaj nacin skidati filmove, a i nije jasno kako ce se ova lista osvjezavati, jer je ovo lista postojecih torrenata.

 

@Jaroslav

 

Ja sam uspio listu otvoriti sa WordPad-om, mada mi usporava. Jednostavno je, u listi pretrazujes torrente pomocu magnet linkova koje poslije ubacis u uTorrent koje on sam skine i pretvara u torrent fajlove. Kad na listi nadjes film ili dr. sto te zanima ides sa linkom u uTorrent i to ides na File/Add torrent from URL..., a kako dodjes do pravilnog magnet linka ti je objasnjeno na stranici odakle si skinuo torrent za listu:

 

"The format is simple. An example:

 

7015954|Ubuntu 11.10 Alternate 64-bit|707047424|2|5|5316391aed813d4283178dce2b95c8ad56c5be72

 

7015954 is the piratebay ID of the torrent

Ubuntu 11.10 Alternate 64-bit is the name (there CAN be "|" in the name)

707047424 is the size in bytes

2 is the number of seeders at the time of the snapshot

5 is the number of leechers

5316391aed813d4283178dce2b95c8ad56c5be72 is the magnet link hash

 

 

If you want the magnet link correctly, you have to write

magnet:?xt=urn:btih:5316391aed813d4283178dce2b95c8ad56c5be72"

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...