Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Malo je glupo uzimati te gotove konfiguracije, pogotovo što napajanje uglavnom bude sranje.

 

Pa lomio sam se od decembra da li da sklapam ili gotovu duzmem,,a i ovo prvi put uzeh gotovu..na kraju ovu konfu koju sad imam da sam sklapao sam, ispala bi me 80.000,znaci iste komponente uz najgori krs od kucista i jeftinijim napajanjem od ovog u ovome,a da sam sklapao po zelji ko zna koliko bi nagurao cifru.Na kraju je ovo bilo najidelanije na sta sam naleteo i jos na rate.

 

Svakako u vidu imam napajanje,mada ne jos,ova grafa i procesor su jako mali potrosaci,tako da ga ne opterecuju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

народе, је л' видо неко у продаји кабл и/или конектор за овако нешто?

у оригиналу се на другој страни конекционог кабла налази обичан УСБ, ради се о каблу за програмирање микроконтролера.

конектор на уређају ми не личи на познате УСБ конекторе, тако да се вероватно ради о неком кастм решењу са клемама за принт монтажу.

 

IMG_3274.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa lomio sam se od decembra da li da sklapam ili gotovu duzmem,,a i ovo prvi put uzeh gotovu..na kraju ovu konfu koju sad imam da sam sklapao sam, ispala bi me 80.000,znaci iste komponente uz najgori krs od kucista i jeftinijim napajanjem od ovog u ovome,a da sam sklapao po zelji ko zna koliko bi nagurao cifru.Na kraju je ovo bilo najidelanije na sta sam naleteo i jos na rate.

 

Svakako u vidu imam napajanje,mada ne jos,ova grafa i procesor su jako mali potrosaci,tako da ga ne opterecuju.

 

pogledaj koje je napajanje i ako nije solidno odma menjaj bez obzira na potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Зна ли неко да ли постоји неко место где може да се замени оно пластично срање што држи џек од слушалица? Пукло ми је на плејеру, па сада не стоје лепо и прекидају. Помислио сам на Радиоклуб (или како се већ сада зове), али не знам да ли тамо то раде.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Дакле, има онај улаз за слушалице и у њему има неко пластично срање које држи онај завршетак од слушалица који се убаци у тај улаз. И то пластично срање је пукло.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko su dobre slusalice? :)

 

Ja kad se to desi, slusam dok jedna ne otkaze potpuno, bacam i uzimam druge...

 

Imam jedno noobovsko pitanje:

 

Moze li cd drajv da osteti disk i ako moze, kakav drajv mora biti (sta mora biti falicno na njemu, laseri drz ne daj) da bi mogao da osteti disk?

Imam ovde neko matoro govno pa da ne turam originale u njega ako je opasno :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije problem u slušalicama, nego u plejeru, ne? Ako možeš već da otvoriš, pokušaj da "zavariš" taj mali plastični deo. Ako ne možeš, odnesi negde to, npr. do Radio kluba ili tako negde, možda oni mogu da poprave ili zamene.

 

Kako sam pametan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

И мислио сам тамо да носим. А да "заварим" не могу никако, јер је, под један, то пластика, па не знам како бих варио, а под два, распало се у доста ситних делића који су поиспадали кад је пукло. И не верујем да би много наплатили, то је само замена малог пластичног дела, никаква компликација.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa u domaćoj radinosti možeš da se poslužiš lemilicom, ili hobi-alat fenom, ako hoćeš da zavariš plastiku, a i super lepak (npr. loctite) se pokazao odličnim. Pošto je ovo sitan deo i nije samo jedno naprsnuće, već se raspao u paramparčad, onda ti ne ostaje ništa drugo do li da odeš do nekog od tih servisa i da se nadaš da imaju taj delić (pre svega od nekog već rasturenog plejera). Naravno da ti neće mnogo naplatiti, ako i uopšte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...