Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

je l' koristi neko Mac?

koleginica skine dokument sa Neta, otvori ga u Vordu umesto ćiriličnih slova se vide kvadratići

kad se obeleži deo dokumenta i ide na fontove, u preview polju pokazuje ispravan ćirilični tekst

 

nemam vremena da čačkam, a i mnogo me nervira taj Mek, pa ako može neko da pripomogne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci kozi da ne izigrava amerikanku.

 

Jel ima uopste cirilicu na njemu...kako joj je ranije otvaralo?

 

ima ćirilicu, ranije je otvarao normalno, ali je pre neki dan menjan hard

Safari prikazuje ćirilicu, ali Vord štrajkuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre pomislim kako bi bilo super da ima neki program koji ce da mi svuce celu playlistu sa YT umesto da svaki clip otvaram, skidam i sl. kad ono jos je i freeware - Freemake Video Downloader.

Ima i opciju da kad skine sve pretvori u mp3, eventualno adaptira za iPhone. Birate kvalitet skidanja i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima ćirilicu, ranije je otvarao normalno, ali je pre neki dan menjan hard

Safari prikazuje ćirilicu, ali Vord štrajkuje

 

Neka proveri negde da li po tom editoru ima EOL conversion, i ako ima neka stavi na Unix/Linux . To je meni sredilo slican problem na poslu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jao muke mucim.

Intel i7 3770k ili Intel i7 4770k?

 

Ili jos malo da usterakm i kupim intel i7 3930k...

 

Ova prva dva su 350 evra. 4770 je noviji, i malo bolje benchmarkuje. Ali zahteva mnogo veceg napajanja sto nikad nije dobro, i zahteva da kupim motherboard sa najnovijim socketom od 1150, sto nije jeftino. Ne bih znao sta da uznem. S` tim da je igranje sekundarno, a video editing i rendering primarna stvar.

Ovaj drugi je 550 evra, ali je zivotinja.

Edited by Lunar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma koji ce ti kurac maticna od 200e, uzmi neku do 10.000, nagruvaj sto vise rama(sa svakoj 1155 ti je max 32 giga)+taj proca i bombona za rendering i editovanje.Tu ti je glavna stavka- jak proca i sto vise rama

 

A zbog finansija i vise opcija mogao bi da pogledas i AMD FX8150 ili 8250 jer su skoro pa duplo jeftiniji, a takodje odlicni za rendering.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a fino, onda za memoriju ne moras da se cimas..eventualno jos jedan stap kasnije.

 

 

7k-10k ti je sasvim dovoljno, fensi sranja jedino ako hoces da se izdrkavas, nisam mislio na one od 3000-4000, mada kako 'oces, samo juri onu koja ce ti podrzati taj radni takt te memorije od 2400mhz.

Na tvom mestu bih uz'o

http://www.emmi.rs/mati%C4%8Dne-plo%C4%8De-%28mb%29-mb-lga1155-z77-msi-z77a-g45.11.html?productId=21657

 

 

AMD-ovi se fino kloknu, zato ih pomenuh, jake zverke za mnogo manje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Intel I7 ima najbolji multitasking medju procesorima, jedino su bolji ono AMDovi Xenoni, ali to je nenormalno skupo.

Kad si već kod serverskih procesora, Xeon je Intelov, AMD pravi Opteron.

 

A što se ploče tiče, svakako da je glupo staviti procesor od 350€ i 16GB memorije na ploču od 70€, ali za 120-150€ uvek možeš naći dovoljno dobru ploču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo kompjuter novi sastavljam. Imam do 1000 evra budzet... dosta sam razmisljao o komponentama, i nekako sam napravio konfiguraciju da mi upadne u taj neki nivo. Ali sada je kasno, napisacu sutra koja je to konfiguracija i zasto bas to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...