Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Koje napajanje imaš? Hdd vuče možda 5-10W, ali ako imaš staro i loše napajanje, i to mu je previše.

 

Evo sad ga uslikah, pošto ne znam šta ti je tačno bitno od podataka:

napajanje.jpg

 

@elf

Da ti nisu izlomljeni sata kablovi, posto su ionako go kurac.Elem koji Seagate si uzeo?Ako je SATA3 stekni ga u SATAIII slot na ploci, bice druge boje ili izdvojen, ako ga imas, ili vidi u knjizici gde je, i moras da kupis poseban kabl za njega, jer ce sa starim kablom raditi kao i SATAII, tj samo 3kb/s umesto 6.Mozda cak i to pravi problem, mada ne verujem, ali hdd ce ti raditi mnogo brze.

Ocisti konektore za pocetak, da se prasina iskljuci kao uzrok.

 

Pa sad zatvorih kućište. :D

Uslikaću posle koji je seagate, ili ću pogledati u Biosu.

A kabl sam promenio kao što sam napomenuo u prvom postu.. više nije onaj stari.

 

http://www.gigabyte.com/fileupload/product/2/3310/1360_m.jpg

 

Imam kao na slici 6 sata slotova.. pojma nemam koji je koji, a kabl mi je potpuno crn (drugačiji nego narandžasti (čini mi se) na starom HD-u (koji je takođe priključen kao slave).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo su dobri proizvodjaci da ja znam, ali nisam u toku sa konkretnim proizvodima sta je best buy: corsair, antec, seasonic, chieftec, ocz, xilence (ovaj je jos najgori, a ja imam tog)

pogledao sam sad na itsvetu sta ima od jeftinijih i nema nista cemu bih ja verovao, sve neki sklj brendovi

 

edit: kuler master je na losem glasu, njihova napajanja koliko ja znam nisu ono teski sit ali su jedva prosek a jako su precenjena zato sto je firma poznata po fensi kucistima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi.

Pitaću tog lika što dolazi u sredu da li ima da mi dobavi nekog chifteka.

Ne mora jeftinije napajanje, ovaj komp mi je za posao, pa neću tu da štedim. Da sam znao da mi je napajanje krš, davno bih ga zamenio.

Komp sam inače dobio kao kompenzaciju za jedan posao od drugara, obzirom da i on živi od toga, mislio sam da je pažljiviji bio sa napajanjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@lemi

ok ajd verujem onda da nije najgore ali ipak je donja trecina

na poslu kod tebe ne znam koliko su upaljeni kompjuteri, ali recimo meni je vec godinama komp upaljen skoro 24h i doobrano sam se namenjao napajanja kvalitetnijih od lc power-a (jeftinih kuler mastera, cifteka) dok mi nije doslo iz dupeta u glavu da iskesiram malo vise i sad sam spojio 3-4 godine prvi put. inace imam ok instalacije a imao sam i ups neko vreme.

Edited by Čarli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ne spada u vrh,ja sam o njemu pricao kao o napajanju u kategoriji jeftinijih proizvodjaca.

Programski racunari su upaljeni non-stop,nikada se ne gase.Nikada problem.Menjao sam doduse jedan od programskih racunara na televiziji nedavno,ali ne zbog napajanja vec sam jednostavno uzimao komplet jacu konfiguraciju.Takodje,LC power napajanja su mi u racunarima koji sluze kao izlaz za scenografiju,i u kojima su po cetiri graficke kartice (koje guraju signal na 20 full hd led TV-a od 107cm).

Share this post


Link to post
Share on other sites

se razume neko u AutoCAD ovde?

 

preciznije rečeno, kako da od ovakva dva crteža u CAD-u napravim 3D solid model?

 

untitled.png

 

imam neku sumanutu ideju da uradim revolve prvog i extrude drugog pa onda da idem na njihov presek, ali mi se čini da prosto mora postojati jednostavniji način od toga :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

tu smo da služimo narodu

 

brzinsko pitanje: ovo ili ovo?

 

ovo1.jpg

 

ovo2.jpg

vidim da su mi ovi drugi na samom procesoru uštedeli vajferta i po i nadam se da su i ostale komponente zadovoljavajuće... namena - AutoCAD i daleko ređe 3dsMax... moram u toku dana da odgovorim...

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

jbt, vi ste svi neki programeri, samo sedite za kompom, niko pošten posao ne radi, tipa kenja o politici

 

ovde neki ne bi prepoznali humor ni da ih opali po njušci!

  • Upvote 1
  • Downvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...