Jump to content

Opšta tema o računarima


Vlaja Buraz

Recommended Posts

ne treba mnogo strasiti ljude otrovnoscu paste jer ona notorna supstanca (berilijum oksid) koja je razlog za takvu reputaciju pasti se ja mislim oko 20 godina ne stavlja u pc. to sranje je kancerogeno i uzrokuje smrtonosnu plucnu bolest nalik na azbestozu. yummy

 

ove aluminijum, srebro itd paste nisu preterano otrovne. one najmasnije bele paste ne mogu da se operu sa ruku, zacementiraju se. treba skinuti vatom i acetonom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ljudi, imam problem sa usranim Realtek HD audio. Dakle proces se upali par minuta nakon što uključim komp i digne mi cpu usage na 80-100%, kuler krene da vrti k'o lud itd... Uglavnom ga samo ubijem i sve u redu do sledećeg paljenja. Windows 10 je, kako da uninstaliram to govno? Pošto apdejtovanje ništa pomoglo nije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam laptop, ne ulaze mi se u nov komp vec bih za igre nabavio samo neku graficku karticu. E sad, posto budz laptopa ne moze, da li postoje dobre eksterne graficke kartice koje ce da rade posao za video igre, i da li mogu da se nabave u srbiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ctrl+alt+delete, pa startup i tu ga ugasi da se ne diže sa sistemom

 

Nije to na CTRL+ALT+DEL, nego se u "Run" ukuca "msconfig".

 

Ili instaliraj CCleaner (treba ti program svakako) i obriši unos odatle.

 

imam laptop, ne ulaze mi se u nov komp vec bih za igre nabavio samo neku graficku karticu. E sad, posto budz laptopa ne moze, da li postoje dobre eksterne graficke kartice koje ce da rade posao za video igre, i da li mogu da se nabave u srbiji?

 

Ne. Nikad nije napravljena tehnološki prihvatljiva varijanta eksterne grafičke karte za kućnu upotrebu, iz mnogih razloga (nepostojanje eksternog interfejsa za tu količinu podataka, problem napajanja, hlađenja itd.).

Edited by oʞɾoƃ

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Не знам да ли је ово права тема али не знам где да поставим питање па ћу овде изнети проблем.

Након регуларног апдејтовања оперативног система (виндоус 10) сутрадан приликом пуштања било ког видеа или музике-нема тона. Када уђем на device menager и притом на под опцију - sound,video and game која је означена малим жутим знаком узвичника стоји неко обавештење - This device cannot find enough free resources that it can use. (Code 12). If you want to use this device, you will need to disable one of the other devices on this system. Претпостављам да је то узрочник проблема са звуком па ако неко има идеју шта треба да се ради био бих захвалан на помоћи. Гуглао сам мало али нисам нашао ништа,по мени,корисно.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хвала,средио сам то већ. Само сам деинсталирао ту ставку означену жутим узвичником,са намером да га поново инсталирам али није било потребе за тим. Сама деинсталација је решила проблем.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Smara Kuzma. Ok, u "Ja, igrač" možda kaže nešto zanimljivo i pametno, ali ostali tekstovi su mu ili glupi ili dosadni. Žao mi da kupim SK, kad znam da ću pročitati samo 20-30%. A s druge strane, ne volim piratsko izdanje jer smatram da redakcija zaslužuje naknadu za svoj rad. Šteta što nema opcije da se online kupe samo određeni članci.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kupujem SK bez prestanka već ~15 godina, poslednjih par godina isto pročitam max 50% sadržaja, ali ono, podržavaću ih dok ne riknu, većini ljudi tamo volim da čitam članke.

 

Kuzma brat principijalac, i dan danas zna da me nasmeje, al' kontam što nekim ljudima može da smeta.

 

Jedini lik kome već neko vreme uredno preskačem tekstove je onaj Brdar, jer sve piše iz nekog političkog ugla i nikad ne izbegne da jako nesuptilno pomene šta on misli, nije mi tome mesto u PC časopisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Куповао од 2001. до 2004. Нема се више времена за игрице и стална појачавања графичке.

Кузма татко на сајбер мафију. Нека читају данашњи клинци, ако уопште умеју читати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupujem redovno sk još od avgusta 98me, jer mi je najlepše da ga čitam dok serem, a samo tad ga zapravo i čitam. :D

naravno, nisam čuvao brojeve, fuck dat...

 

kuzma je bio zanimljiv tih prvih par godina moje sk čitalačke karijere, a kada je počeo da se bacaka sa retardiranim izrazima poput "konzolitisa", izgubio sam poštovanje prema njemu i smatrao ga za još jednog klovna...

Edited by bradilko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga baš volim što ima taj neozbiljni pristup sa izmišljenim rečima, 'lošim' prevodima ("medved sa mnom") i sl. Lično me više tera na takve recenzente da se vraćam nego na nekog ko će samo crno na belo da piše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...