Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

Natasha, hvala na podrsci, slazem se da ponekad neko ne moze da prihvati tudje misljenje.

Mislim, ljudi, nije ovo kao da neko slusa vrhunsku muziku, a neko slusa cisto sranje, mislim da se svi slazemo da su svi ovi albumi relativno dobri, nekom manje, nekom vise.

 

Svima koji su rekli da sam nenormalan i rekli da je The Scarecrow bljuvotina, recite mi da niste uzivali ni u jednoj pesmi tog albuma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije tacno - vecina se slaze da je prethodni album bio los. :mrgreen:

Pa da, u tome i jeste fora, vecina se slaze s tim, i onda kad naidje neko kome se svidja taj novi album, to necije misljenje ne valja... :razz:

 

Haha, a vid', dali ste mi 2 plusica, i to namerno, samo da bi bilo obrnutno od onoga sto sam rekla. Sjajno. :haha:

 

No dobro, nebitno je to, poenta je da se nekom i svidja taj album Avantasie, sto ne znaci da taj neko nije u pravu, nego jednostavno ima drugacije misljenje. :da:

 

Natasha, hvala na podrsci, slazem se da ponekad neko ne moze da prihvati tudje misljenje.

Nema na cemu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treći albun je bio drugačiji od prva dva, ali ne i ne znam koliko lošiji, pogotovo kad se sa drugim albumom poredi. Meni lično na Metal Opera II ima smornijih pesama, nego na The Scarecrow, mada The Final Sacrifice (najbolja pesma Avantasie ikad) vadi prosek. I na ova dva nova albuma je bilo dovoljno materijala da se sastavi jedan album, koji bi možda bio i najjači. Ovako su sa dva albuma razvodnili kvalitet.

 

Lepo reče čovek, ne moraju svi biti power metal fanovi. Eto, meni se od najnovijih pesama najviše sviđa Scales of Justice, jer je heavy, i kamo sreće da ima više takvih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Scarecrow dobar album, tako da je ipak pitanje o ukusima, a ne cinjenica :mhihi:

Skroz razumem da ce manje da se svidi ljudima koji vecinom slusaju metal, zbog pesama kao sto su Carry me Over, What Kind of Love ili Lost in Space...

Ali nemoguce je za album koji ima pesme kao sto su Scarecrow, Another Angel Down (najbolja power pesma te godina) ili Toy Master reci da je sranje ili bljuvotina...

To moze da kaze samo neko ko nije cuo album, vec je pogledao 2 spota sa njega...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leather Rebel, apsolutno se slazem, da je napravio jedan album, to bi bio album decenije! :D

Mogao bi cak da se uporedi i sa Keeperom Pt. II!

Ali bolje mi je ovako, sto vise pesama, to bolje, neke ce tek za pola godine da mi se svide... :)

 

DBrave, odlican post! The Scarecrow je meni Tobijeva najbolja kompozicija ikada. I ne samo pesma koje si nabrojao, vec i Shelter From The Rain, Devil In The Belfry, Twisted Mind, sve su to odlicne pesme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Scarecrow je dobar album, ali nista spec, ko prati muziku, zna da takvi albumi izlaze svakodnevno. Jedino sto ga izdvaja i JEDINO sto ga povezuje sa prethodna dva i sa imenom AVANTASIA je sto gje projekat Tobiasa i sto gostuje veliki broj pevaca. Pa je onda kao neka vrsta opere hehe. Ali muzicki skoro da nema veze sa prva dva albuma, a to su najPOWER albumi. Nabudzeno, naduvano, epski i sve spojeno na jedinstven i izgleda neponovljiv nacin. Tu je na granici kitcha kao i uostalom vecina power metala, ali za vecinu nas je sa dobre strane granice.

 

 

Scarecrow je dobar album ali nista posebno i da je to bio prvi projekat Tobiasa mislim da ne bi imao puno sledbenika, ovako je iskoristio ime AVANTASIA i uradio nesto skroz drugacije.

 

I sada ako se nekom ne svidja Scarecrow to znaci da je uskouman i da samo slusa power. Bzvz!

Edited by mikki270
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je Scarecrow dobar album, tako da je ipak pitanje o ukusima, a ne cinjenica :mhihi:

Skroz razumem da ce manje da se svidi ljudima koji vecinom slusaju metal, zbog pesama kao sto su Carry me Over, What Kind of Love ili Lost in Space...

Ali nemoguce je za album koji ima pesme kao sto su Scarecrow, Another Angel Down (najbolja power pesma te godina) ili Toy Master reci da je sranje ili bljuvotina...

To moze da kaze samo neko ko nije cuo album, vec je pogledao 2 spota sa njega...

I ne samo pitanje ukusa - meni npr. Scarecrow nije uopste leg'o kad se pojavio, jednostavno sam ocekivao nesto drugo i nisam bio uopse raspolozen za takav album.

Isti ima svojih jako dobrih momenata, al' meni celokupno gledano - dosta osrednje ostvarenje. Mogu da slusam 2-3 pesme i to je to, ostalo mi je jednostavno suvise osrednje i bljutavo, a 2-3 pesme ne cine jedan album odlicnim. Doduse, ja sam u periodu kad je izaso taj album bio u nekom drugom raspolozenju i vise sam slusao neke doom i prog stvari, pa mu nisam ni pruzio neku veliku sansu da popravi utisak...

I da - cinjenica je da ljudi nisu dobili ono sto su ocekivali, pa je i to dosta uticalo na dosta negativne komentare...

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova rasprava me oraspolozila da se podsetim obe Metal Opere, bas ih dugo nisam pustao. :)

A za The Scarecrow se secam da mi je ostavio utisak (blagog) razocarenja - mozda je upravo to - dosta ljudi je ocekivalo ili vise ili nesto drugo. Mada ima album svojih momenata, Devil in the Belfry, Another Angel Down, Twisted Mind...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno meni su metal opere smor albumi,jer nisam power metalac.Nisam fan power-a  jer je bubanj mnogo jednolican i kada slusam ceo album sa skoro istim ritmom bas me smori.Najbolje izdanje svakako Avantasia-e su aktuelni albumi i verujem da ce se sa tom konstatacijom sloziti svi ljudi koji nisu power metalci!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne samo pitanje ukusa - meni npr. Scarecrow nije uopste leg'o kad se pojavio, jednostavno sam ocekivao nesto drugo i nisam bio uopse raspolozen za takav album.

Isti ima svojih jako dobrih momenata, al' meni celokupno gledano - dosta osrednje ostvarenje. Mogu da slusam 2-3 pesme i to je to, ostalo mi je jednostavno suvise osrednje i bljutavo, a 2-3 pesme ne cine jedan album odlicnim. Doduse, ja sam u periodu kad je izaso taj album bio u nekom drugom raspolozenju i vise sam slusao neke doom i prog stvari, pa mu nisam ni pruzio neku veliku sansu da popravi utisak...

I da - cinjenica je da ljudi nisu dobili ono sto su ocekivali, pa je i to dosta uticalo na dosta negativne komentare...

 

nigde ja nisam napisao da je odlican album, vec samo da je dobar :da: procitao sam da ljudi pisu da je sranje i bljutav, e pa to je vec previse subjektivno...

U svakom slucaju, ako se pogleda neka celina od ova tri albuma, onda i Scarecrow dobija smisao... Meni je taj album bio prazan, ima dobrih momenata ali kao celina je supalj nekako, u stvari najbolje je reci "nedorecen", ali sa ova 2 nova se odlicno dopunjuje... Tako da sam i vise nego zadovoljan sa ovom trilogijom..

Edited by DBrave
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, dao sam ti 2 +a sta oces jos? :haha:

Poenta posta je bila da verovatno nije toliko los koliko meni nije lego, al' u poredjenju sa ostalima je najlosiji.

I moram da priznam da mi nije jasno kako moze nekome da bude bolji od prva dva... I sve se to odnosilo na Breakthru-a, samo sam tebe citirao cisto da te dopunim i da obrazlozim svoj stav, nisam hteo da te kritikujem. :)

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Previse gluposti je u zadnjih nekoliko postova napisano da bi ja mogao to danas sve da prokomentarisem. Ova zadnja dva albuma su ok, ali nazivati ih albumima decenije ili slicno je stvarno smesno. Ma koliko voleo Avantaziju albumi jesu kvalitetni, ali s obzirom na moja ocekivanja ipak su podbacili dosta. Prva tri albuma su svetlosnim godinama bolji.

 

Svaki power metal fan koji ne voli i heavy trebalo bi da se zapita malo da li je normalan i da li uopste zna sta prica.

 

Ovo poredjenje sa Keeper of the seven keys pt.2 je stvarno presmesno i pitam se koliko godina ima osoba koja je to napisala. Preko 9 ne verujem.

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Previse gluposti je u zadnjih nekoliko postova napisano da bi ja mogao to danas sve da prokomentarisem. Prva tri albuma su svetlosnim godinama bolji.

:haha: Pobedio si! I mada se ne slazem evo ti +, zasluzio si ga jer na svakoj temi branis svoj stav, cak i kad su svi protiv tebe - nije to lako...

 

@DBrave: Vazi za pivo. :pivopije:

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

cekaj stvarno mislis da je Scarecrow svetlosnim godinama bolji od ova zadnja 2 ?

Prosto ne razumem, daj neke argumente. Aj da si napisao da su tu negde ali ovako verujem da je greska u kucanju :haha:

 

Onda da se ispravim. To je vise greska da bi sebi ustedeo vreme.

 

 

Bolji je samo obicnim godinama. na novom albumu koliko ja vidim hita nema. Ni jedna stvar mi nije izazvala zmarce i naterala me da ukcem!!!

 

Na Scarecrow takvih stvari ima.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nezahvalno je bas ici u detalje, jer nesto kod jedne osobe moze da izazove odusevljenje, a kod druge nikakvu reakciju...

Ali recimo 4 dugacke pesme koje nose album su vrlo dobre, iako je "The Scarecrow" mozda bolja od svake, nikako se ne moze reci za naslovnu "The Wicked Symphony" da joj nije dorasla.

Onda dodju Scales of Justice koja je bolja od bilo koje pesme koju je Owens sam sebi napisao, pa Blizzard on a Broken Mirror gde Jens razbije sa klavijaturama, a Matos je standardno dobar, pa Crestfallen koja se mnogima ne svidja ali je meni posebno zanimljiva pesma, zbog onog smesnog vristanja :mhihi:

Pa 2 odlicne stvari, Forever is a Long Time i States of Matter, gde Jorn i Rasel zvuce fantasticno..

I onda malo slabiji album, Angel of Babylon, ali sa opet dobrim pesmama.

 

Naravno da je moglo da se izbaci par stvari da se dobije kvalitetniji album, ali procitao sam da bi bilo bolje da je bio samo 1 album.

Aj neka mi neko napise kojih 11 pesama bi stavio na taj cd, pa cemo da vidimo kojih 11 su otpale. Ja bih mozda mogao da se odreknem ovih pesama: Symphony of Life, Promised Land (koju vec imamo sa EP-ja u verziji sa Kiskeom), Dying for an Angel (koja se opet mnogima svidja zbog Klausa, pa se nece sloziti), Your Love is Evil i Down in the Dark.

Eto to je 5 pesama koje bi mozda mogao da izbacim ako bih bas morao, ali zasto bi to radio kada su i one vrlo dobre, a ko nece da ih slusa ostaje mu gomila drugih...

 

Mislim da je poenta price gledati ova 3 albuma kao celinu, i bice jasno da su to 3 zaista dobra albuma, nikako albumi decenije ili slicno, ali vrlo dobre ploce koje vredi imati u kolekciji :mhihi:

 

:pivopije:

 

 

ps. od kada su izasli albumi preslusao sam ih po 30 puta minimum, i iako se ostali albumi samo gomilaju po hardu iz dana u dan, bukvalno nemam zelju nista drugo da pustam jer ovo treba da se svari. Previse je rano za neku vecu analizu, sto se mene tice mozemo da pricamo tamo negde krajem godine, kada ce biti mnogo jasnije koliko su u stvari dobri ovi albumi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da su neki ljudi prilicno netolerantni ovde, to sto ja smatram da ovo mogu da budu albumi decenije, to je stvar mog ukusa, i ko moze da mi kaze da nisam u pravu? Pogotovo jos ako kaze da imam 9 godina (nisam bukvalista, znam sta si hteo da kazes, ali opet nije ispravno tako govoriti).

 

E, sad, ne zelim da neko misli da ja blatim Metal Operu, to su mi verovatno omiljeni power metal albumi uz Keeperse i The Fourth Legacy od Kamelota. Kad ih slusam onako povezano, i ja mislim da nema nista jace na svetu! :bend:

Ja prventsveno power metal volim zbog fenomenlanih vokala, a na Metal Operama imamo Kiskea, Tobija, Matosa, Kaija, Hartmanna koji su vrh vrhova. Naravno da sam odusevljen i obozavam ove albume.

 

Medjutim, cela ova triologija, pocev od Scarecrowa pa do Angel Of Babylona mi se vise svidja jer mi je visedimenzionalna, raznovrsna i vise odgovara mom zvuku. Ima mnogo hard rock uticaja, a ja prvenstveno rock slusam, pa onda metal. Jednostavno vise mi prija... Prica je fenomenalna, ali pesme odlicno stoje i kao posebne, vokali su mi emotivniji (ne i bolji, to nemam srca da odlucim...), tesktovi su odlicni. Ne vidim da je Scarecrow nekako losiji od nova 2 albuma, svi su tu negde. Posto pripadaju istoj prici, kad bi se napravila kompilacija od jednog albuma, mogu da tvrdim da bi mi to bio omiljeni album muzike uopste.

 

Ako se nekom vise svidjaju Opere, ja to postujem i ne sputavam, zato mislim da nije u redu da pljujete Scarecrow i mene kome se Scarecrow svidja.

 

 

:pivopije:

 

P. S. Evo svima u znak primirja ova pesma. Moj omiljeni muzicar danasnjive obradio je mog omiljenog muzicara svih vremena!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...