Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

Guest HEFEST

http://forums.nutsie...pic.php?t=18672

 

Opet kazem, pogledaj ovde... I pogledaj Freddiejevo mesto! :meshuggah:

 

Izvini ako sam te mozda prethodnim postom uvredio, ali ocigledno na neke stvari cudno gledas i zadnja dva albuma Avantazije su cist prosekcic iako ja ipak uzivam u njima vise od toga jer su tu moji omiljeni pevaci kao Kiske, Lande, Allen.

 

 

 

 

Jedan savet cu ti dati!!! Odma da kliknes tamo na tom forumu dugme Unregister ako postoji. Bezi odatle jer nisam video odavno smesnije liste osim ako izuzmemo Rolling Stone listu gitarista.

 

Gde je u toj listi  na primer Midnight, Michael Flexig, Sebastian Bach, Goran Edman, John West, Joe Lynn Turner, David Coverdale i mogao bih ovako jos dugo, dugo. Sto metal pevaca, sto cistih rock pevaca.

 

Axl Rose na listi?! Strasno. Elvis iza njega. Kuku leleeee!!!!

 

Bezi otale i ne osvrci se sine.

 

 

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da sam Bach-a video, al' tema ja Avantasia i bilo bi dobro da se vratimo na istu, a da se rasprava nastavi na odgovarajucoj temi, ja sam istu posecivao, ali davno i sad me nesto i prestala zelja...

 

P.S. Midnight je stvarno dobar pevac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvini ako sam te mozda prethodnim postom uvredio, ali ocigledno naneke stvari cudno gledas i zadnja dva albuma Avantazije su cistprosekcic iako ja ipak uzivam u njima vise od toga jer su tu mojiomiljeni pevaci kao Kiske, Lande, Allen.

Samo potrvdjujes moju teoriju...albumi su prosek tebi, to je tvoja subjektivna ocena albuma. Ako su meni fenomenalni, ko si ti (ili bilo ko) da kaze da su prosek. Svako ima pravo da voli sta hoce.

 

 

Jedan savet cu ti dati!!! Odma da kliknes tamo na tom forumu dugmeUnregister ako postoji. Bezi odatle jer nisam video odavno smesnijeliste osim ako izuzmemo Rolling Stone listu gitarista.

 

Gde je u toj listi na primer Midnight, Michael Flexig, Sebastian Bach,Goran Edman, John West, Joe Lynn Turner, David Coverdale i mogao bihovako jos dugo, dugo. Sto metal pevaca, sto cistih rock pevaca.

 

Axl Rose na listi?! Strasno. Elvis iza njega. Kuku leleeee!!!!

 

Bezi otale i ne osvrci se sine.

 

Ovo je jedan jako nezreli post, lista je odlicna, sajt je pun ljudi koji se bave pevanjem i garantujem da znaju bolje od svih nas ovde. Ja mrzim Axl Rosea i njegov glas, ipak tehnicki on je sjajan. Ne mozes da mesas u to tvoje misljenje o njegovoj bolji glasa. Svi ovi pevaci koje si nabrojao ce biti na listi, trenutno je samo 50 pevaca, prosirice se na 100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ajde neka me ti tvoji strucnjaci ubede da je Aksel bolji pevac od Midnight-a i odo da skocim sa vrha osmatracnice na Bukulji!!!

 

Lista je smesna i tacka. Svako ko zna nesto o pevanju i vidi ovakvu listu mora da  se nasmeje. Naravno ima tu dosta ljudi koji zasluzuju da budu tu, ali zato ima i onih koji su tu ne svojom greskom zalutali. Kornel je jedan od najociglednijih primera ``zalutale ovcice``. Covek stvarno veoma tanko peva. Gledao sam skoije onaj koncert sa Kube i jos vise se negativno iznenadio. Lik jednostavno ne zna, ali se trudi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Midnight ce biti uskoro ubacen na listu, verovatno malo ispod Aksela, ali tu negde u svakom slucaju. I da, Midnight peva iskljucivo u falsetu, muci se uzivo, veoma cesto falsira i peva pogresne note.

 

Prosvetli me i reci sta ti znas o pevanju? Ovako sam sebe zakopavas... Cornell peva tanko? Nisam najveci fan, ali ne postoji, ponavljam, ne postoji covek sa mocnijim glasom od njeda a da nije izasao iz opere!

http://www.youtube.com/watch?v=UoW-JgBFCJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ova tema biva sve bizarnija - objektivno da se komentarise necije pevanje ipak ga treba cuti uzivo, jer sam i ja izmiksovan u studiju - pevac i po! Pri tome snimci sa youtube-a nisu nesto preterano merodavni, jer su uglavnom vrlo losi + imaju i pevaci lose dane, prehlade, sranja itd. Tako da je tesko biti objektivan, vise je prica o tome kome se kakva boja glasa vise svidja, a to vec nema veze sa pevanjem... Tako da zaustavite tu besmislenu raspravu dok jos nije kasno. Da se slozimo da su svi dobri u svojim vodama i da sve volimo da ih slusamo. :bigblue:

Edited by KinSlayer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ovo je ono sto ja zovem izvezbanim urlanjem i dranjem. Meni to malo veze ima sa pevanjem.

 

Za mene je ovo pevanje.

 

 

Cuj visoke tonove na kraju. To je opera.

Edited by HEFEST

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ajde onda nesto novo... Vase omiljene pesme s novih albuma su? Plus obrazlozenje zasto vam se svidja itd.

 

I Hefest, odlican ti ovaj, sjajne note. Naravno, na listi nedostaju neki pevaci jer ne znaju svi sve pevace, ali ja kazem da je redosled postojecih dobar i top 10 sigurno savrsen.

 

E, sad, Cornell je daleko od nekog ko se dere, njegova melizmaticna kontrola je fenomenalna sa obzirom na visine koje peva, i vidi se da on peva, tj da se ne dere, samo ima hrapav glas. To nije isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ok, ajde onda nesto novo... Vase omiljene pesme s novih albuma su? Plus obrazlozenje zasto vam se svidja itd.

 

I Hefest, odlican ti ovaj, sjajne note. Naravno, na listi nedostaju neki pevaci jer ne znaju svi sve pevace, ali ja kazem da je redosled postojecih dobar i top 10 sigurno savrsen.

 

E, sad, Cornell je daleko od nekog ko se dere, njegova melizmaticna kontrola je fenomenalna sa obzirom na visine koje peva, i vidi se da on peva, tj da se ne dere, samo ima hrapav glas. To nije isto.

 

O ovoj temi od sad na najboljim pevacima. Sjebasmo temu skroz. :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema veze, vazno da stigne :pivopije:

samo se nadam da ce biti ovakav

http://img.photobuck...om/IMG_2097.jpg

http://img.photobuck...om/IMG_2099.jpg

http://img.photobuck...om/IMG_2100.jpg

IMG_2102.jpg

 

posto ima i ovakva fake verzija gde diskovi nisu u hardcover vec kao digibooks

http://i21.photobuck...lanet10/av5.jpg

http://i21.photobuck...lanet10/av4.jpg

 

al dobro, to verovatno zavisi od srece sta dobijes :mrgreen:

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muzika je jako slozena, a opet veoma jednostavna. Moze se tumaciti glavom ili osetiti srcem. Moze se doziveti na bezbroj nacina i na mnogo nivoa.

 

Jedan bon jovi ili bryan adams sa nekoliko jednostavnih akorda, aranzmana, struktura pesama itd. stvaraju najbolje balade vec decenijama, a kako, niko ne zna, pa ni oni, inace bi ih stancovali i izdavali albume svakog dana. I toliko je to na papiru prosto i milioni pokusavaju isto ali ne uspevaju.

 

Naravno, oni su samo primeri, koristim ih jer su jako poznati. Ima beskrajno mnogo umetnika, svaki poseban na svoj nacin.

 

Kad sam bio klinac voleo sam da pravim top liste grupa, pevaca, solaza, itd. Ali vremenom to postane smesno. Najbolje - pa kad bi za milion godina uspeli da se dogovorimo sta to znaci. Evo bas za ovu diskusiju o najboljem glasu, svasta se izlupetalo na ovom topicu. Ospeg glasa, snaga, boja, ton,...??? Za mene ima samo jedna bitna stavka a to je iskrenost - moram da verujem u to sto peva! Balasevic ima dobar glas, ali eto mnogi kazu da samo sto ne recituje, iako nije tako, ali nek jeste, mislim da on ima odlican glas i da sluzi svrsi, pa i gore pomenuti bon jovi i bryan adams takodje.

 

Sve to vazi i za SCARECROW. Kako dokazati nekome da je taj album smesan u poredjenju sa prva dva?? Verovatno veoma tesko ili nemoguce, jos ako je ta osoba ubedjena u suprotno tek nema teorije. Ali na kraju krajeva, ako neko uziva u tom albumu njemu je najbolje.

  • Upvote 5
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Miki, ja se kompletno slazem s tobom u svemu sto si napisao i ovo je jedan od najzrelijih postova koji sam video ovde!

 

Sto se tice pevanja, meni je isto emocija u glasu najbitnija, zato su meni omiljeni pevaci Mercury, Bon Jovi, Sammet, Steve Perry, Coverdale - pevaci koji pevaju s mnogo strasti i kod njih mi je bitnije to nego tehnicke stavke glasa (aka mogunosti). Ali takodje me impresioniraju tehnicki fenomenalni pevaci poput Kiskea ili Lamberta... Lista ne pokazuje ko je "bolji" pevac, jer je to subjektivno. Ovo je lista koja ih meri po glasovnim mogucnostima objektivno, ne uzimajuci boju glasa u obzir (zato je na listi Axl, koga ne mogu da smislim ovako).

 

Isto vazi i za Scarecrow, ja obozavam svih 5 albuma Avantasie i meni subjektivno vise prijaju poslednja 3. Ne mogu da kazem da su oni bolji, vec samo da su oni meni bolji.

 

 

Sta slusate sad s novih albuma? Mene ownuje Journey To Arcadia, bas je lepa pesma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...