Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

Znam da je pesma sa Lost in Space, ali ovde ovaj deo peva Jorn pa mi je mnogo zanimljiviji:

 

You scratch my back and I scratch yours

It's you who makes decisions

I just open up the doors

 

Whining in the gutter

They forget their sanctity

Welcome to my clockwork

Vanity machinery

 

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Compromise your sanity

To heaven

To hell

 

Ceo taj deo je prejak, nego ja iskopirao samo ovaj kraj, najefekniji je zbog nagle tisine nakon poslednjeg stiha...

 

A koji vam je najbolji Tobijev deo, ja imam 5 kandidata.

 

1. The Wicked Symphony, onaj kao bridge - You can turn your face away...

2. Wastelands, refren, tu je razvalio...

3. Blizzard On A Broken Mirror, deo pred drugi refren - Tie the dream, I've had my fill...

4. Stargazers - Deo na kraju pre Jornovog dela - When the sun rose to wake another day...

5. Your Love Is Evil, refren.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja sam sad shvatio da sam ova nova 2 albuma preslušao u vrh glave po 3 x. A kad se setim koja su biblija bila prva 2 dela... nekako mu se fazoni izanđao, + što ubacuje sve više Hard rocka a Avantasiji treba epic zvuka IMHO. Aj probaću danas opet i to je to.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedva sam jednom preslusao preljigavo

da nema sir Russel-a Alena obrisao bi oba albuma ali necu

 

Zaista je neverovatno da u takoj postavi pevaca Alen uspeva da dominira. uvek se odusevim kad udje njegov glas.

 

Nisu lose ova 2 albuma, mnogo bolja nego Scarecrow, nema dileme, to je najvece razocaranje sto se tice albuma u mom zivotu, ali stvarno ne mogu ni da prismrde prva 2 albuma. Tu je sve bilo na svom mestu.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Allen je razvalio, ne bih rekao bas da dominira, ali odlican je bio... Meni nekako Bob Catley uvek razvali kad se pojavi.

 

Pazi, ja i stara 2 albuma cesto slusam, ali nova tri ipak vise volim. Sta da kazem, mozemo do sutra ovako, ali ukusi su razliciti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Allen je razvalio, ne bih rekao bas da dominira, ali odlican je bio... Meni nekako Bob Catley uvek razvali kad se pojavi.

 

Pazi, ja i stara 2 albuma cesto slusam, ali nova tri ipak vise volim. Sta da kazem, mozemo do sutra ovako, ali ukusi su razliciti...

 

Naravno! To each his own, sto kazu englezi :)

 

Ipak prva 2 albuma su nesto najpowerskije ikada, sve o cemu moze da masta jedan napaljeni klinac koji se lozi na power metal. Nekada sam taj klinac bio ja, ali sada sam omatorio :) i presao malo vise u neke druge metal vode. Ali ostaje da su ta 2 albuma vrhunac power metala, za mene nedostizni. Ova poslednja nova 2 albuma su nesto zanimljivo, dobro, eklekticno, itd. meni licno jako prijaju. Ali to nije power metal, i drago mi je kad neko ne vrti istu pricu ceo zivot, ali jednostavno kada se i toliko promeni zvuk, pa rekao bih cak i zanr velikim delom onda mi je malo bezveze da koristi ime benda samo da bi lakse pristupio masi. ali razumem i to. Tesko je danas probiti se. Ipak je to metal gde nema skoro nikakvih reklama i podrske medija. Za stare fanove avantasie sve novo ipak nece moci da se poredi sa slavom prva 2 albuma, a rekao bih ne samo slavom vec i kvalitetom, energijom i atmosferom.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Kako god ga ti ili bilo ko drugi srocio ovo je neuporedivo lošije od prvih albuma, a po meni i od Scarecrow albuma sto nisam mislio da će se desiti. Dva krajnje opskurna albuma koja niko živi ne bi mogao da definiše u jedan žanr. Ako je to uradio zbog para onda ok. Treba i on da zgrne neku lovu kada već tolike budale širom sveta zgrću. Do prošlog albuma sam i mogao reći ima ovde 0.0000001 % Avantazije dok to sada već ne mogu reći. Žao mi je što je sve manje dobrih power metal albuma i što su svake godine albumi u ovom žanru sve lošiji i lošiji. Sonata prešla u totalne gej vode i to ne na lep način. Ne kažem, na koncertu jesu izuli ako izuzmemo nove stvari. U kurac otišli Stratovarius, Nightwhish, Edguy i mnogi drugi. Trte se svi jer hoće da svi misle o tome koliko su oni talentovani(kao da već to nismo znali?!) i kako mogu svaki album da naprave drugacije pa im i to nije dovoljno nego mesaju žanrove, bataljuju power totalno i bacaju se na progresivu o kojoj pojma nemaju. Eh!!! Gde je mozak? Nestao? Pojela ga droga? To je sve dokaz kako tržište, droga, previše pametovanja, nedostatak inspiracije i verovatno loša ishrana mogu totalno da sjebu nekada bogove metala. :udri::sad:

 

P.S.

 

Svi koji povezuju power metal sa izrazima kao što su gej, klinci, klinacki,klinke, kastrati, skopci i sl. neka mi se napuše govnjajivoga kurca debeloga. Mrš u pizdu materinu.

Edited by HEFEST
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ulazim u to koji je album vise power Scarecrow ili poslednji par ali meni je bar Scarecrow smesan. Da ga je izdao bilo ko drugi to ne bi kupili ni njegove kolege iz benda. Samo ljudi koji ne prate scenu slusaju na silu i dalje bendove koje je proslo vreme, to nije slucaj toliko u inostranstvu koliko kod nas ( ne pljujem nas, mrzim kad to ljudi rade ali mislim da je cinjenica....) jer smo bili toliko zatvoreni godinama, pa i dalje vecina samo zna za metaliku i samo ceka njihov novi album...

 

Sto se tice power-a, vec neko vreme nisam expert ali i tu su stare face, ti si nabrojao neke, zakazale, presle u druge vode itd. Pretpostavljam da ima novih nada...ja kada sam prihvatio da Avantasia nije vise power (sto mi i dalje zvuci smesno) mnogo sam vise poceo da uzivam u novim stvarima.

 

Mislim da ti P.S. nije bas lep, ali bez obzira na tvoje gej mastanje usudicu se reci da power metal = gay. :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god ga ti ili bilo ko drugi srocio ovo je neuporedivo lošije od prvih albuma, a po meni i od Scarecrow albuma sto nisam mislio da će se desiti. Dva krajnje opskurna albuma koja niko živi ne bi mogao da definiše u jedan žanr. Ako je to uradio zbog para onda ok. Treba i on da zgrne neku lovu kada već tolike budale širom sveta zgrću. Do prošlog albuma sam i mogao reći ima ovde 0.0000001 % Avantazije dok to sada već ne mogu reći. Žao mi je što je sve manje dobrih power metal albuma i što su svake godine albumi u ovom žanru sve lošiji i lošiji. Sonata prešla u totalne gej vode i to ne na lep način. Ne kažem, na koncertu jesu izuli ako izuzmemo nove stvari. U kurac otišli Stratovarius, Nightwhish, Edguy i mnogi drugi. Trte se svi jer hoće da svi misle o tome koliko su oni talentovani(kao da već to nismo znali?!) i kako mogu svaki album da naprave drugacije pa im i to nije dovoljno nego mesaju žanrove, bataljuju power totalno i bacaju se na progresivu o kojoj pojma nemaju. Eh!!! Gde je mozak? Nestao? Pojela ga droga? To je sve dokaz kako tržište, droga, previše pametovanja, nedostatak inspiracije i verovatno loša ishrana mogu totalno da sjebu nekada bogove metala. wallbash.gificon_sad.gif

 

Odmah da ti kazem da necu reci da je power gay, ja volim power i obozavam prva 2 albuma koja su mi uz Keeperse nesto najbolje sto je ovaj zanr ikada napravio. Medjutim, ne postoji kriterijum po kom mozes objektivno da tvrdis da su novi albumi neuporedivo losiji, osim kriterijuma da je lose sve sto nema duplu pedalu... Kako onda objasnjavas to da se meni vise svidjaju novi albumi? Nije problem da menjaju zanr svakim albumom, cak i podrzavam da je svaki album razlicit i da donese nesto novo, to znaci da se umetnik razvija... Problem je uskoumnost. Mnogi power fanovi, ukljucujuci tebe, od Avantasije ocekuju samo 100% power i cim to ne dobiju, odmah je lose. Vidis, ja volim power, ali volim i mnogo drugih stvari. Meni se novi albumi svidjaju jer su raznovrsni, zanimljivi, jednostavno pruzaju mi uzivanje.

 

A ako ja uzivam da slusam nesto, ko moze da mi kaze da je to lose?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odmah da ti kazem da necu reci da je power gay, ja volim power i obozavam prva 2 albuma koja su mi uz Keeperse nesto najbolje sto je ovaj zanr ikada napravio. Medjutim, ne postoji kriterijum po kom mozes objektivno da tvrdis da su novi albumi neuporedivo losiji, osim kriterijuma da je lose sve sto nema duplu pedalu... Kako onda objasnjavas to da se meni vise svidjaju novi albumi? Nije problem da menjaju zanr svakim albumom, cak i podrzavam da je svaki album razlicit i da donese nesto novo, to znaci da se umetnik razvija... Problem je uskoumnost. Mnogi power fanovi, ukljucujuci tebe, od Avantasije ocekuju samo 100% power i cim to ne dobiju, odmah je lose. Vidis, ja volim power, ali volim i mnogo drugih stvari. Meni se novi albumi svidjaju jer su raznovrsni, zanimljivi, jednostavno pruzaju mi uzivanje.

 

A ako ja uzivam da slusam nesto, ko moze da mi kaze da je to lose?

 

Muzika je takva da se ne moze izricito dokazati da je nesto bolje od neceg drugog, problem je sto "BOLJE" moze da znaci mnogo toga i moze postojati mnogo kriterijuma. Ali postoji neko opste misljenje i opste slaganje vezano za neke stvari.

 

Kako ces dokazati da je bolji Betoven od Cece???

Mozes da nabrojis neke stavke po cemu je bolji, a mogu i ja da ti nabrojim za Cecu i sta onda?

 

A po tebi ako milioni uzivaju u Sabanu Saulicu onda je on super!

 

Nisi jedini koji ne slusa samo metal, ima nas vise, rekao bih vecina, i te fore da ako se nekom ne dopada nova Avantasia da je uskouman su decije, jako los argument.

 

I ta fora da se Tobias razvija je jednako smesna i glupa. Ispade da mu je trebalo da mnogo mnogo godina da se razvije od prve Avantasie do lose + gay verzije Bon Jovi-a.

 

To sto ti se dopadaju vise novi albumi po meni je skroz ok, da se razumemo, ali su ti jako losi argumenti i bezveze su ti napadi protiv ljudi kojima su ti albumi losiji od prva 2 (PRAVA AVANTASIA) :)

 

Ima klinaca koliko hoces (veruj mi) kojima je ST ANGER najbolji album metalike. Po tebi ko isto tako ne misli, taj je uskouman itd, metalika se 20 i kusur godina razvijala da bi napravila taj album i naravno, ako se tim klincima to dopada onda ko to moze da ospori. hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Muzika je takva da se ne moze izricito dokazati da je nesto bolje od neceg drugog, problem je sto "BOLJE" moze da znaci mnogo toga i moze postojati mnogo kriterijuma. Ali postoji neko opste misljenje i opste slaganje vezano za neke stvari.

 

Kako ces dokazati da je bolji Betoven od Cece???

Mozes da nabrojis neke stavke po cemu je bolji, a mogu i ja da ti nabrojim za Cecu i sta onda?

 

A po tebi ako milioni uzivaju u Sabanu Saulicu onda je on super!

 

Nisi jedini koji ne slusa samo metal, ima nas vise, rekao bih vecina, i te fore da ako se nekom ne dopada nova Avantasia da je uskouman su decije, jako los argument.

 

I ta fora da se Tobias razvija je jednako smesna i glupa. Ispade da mu je trebalo da mnogo mnogo godina da se razvije od prve Avantasie do lose + gay verzije Bon Jovi-a.

 

To sto ti se dopadaju vise novi albumi po meni je skroz ok, da se razumemo, ali su ti jako losi argumenti i bezveze su ti napadi protiv ljudi kojima su ti albumi losiji od prva 2 (PRAVA AVANTASIA) :)

 

Ima klinaca koliko hoces (veruj mi) kojima je ST ANGER najbolji album metalike. Po tebi ko isto tako ne misli, taj je uskouman itd, metalika se 20 i kusur godina razvijala da bi napravila taj album i naravno, ako se tim klincima to dopada onda ko to moze da ospori. hahahaha

 

Upravo tako. Čemu razvoj ako ne napreduješ nego nazaduješ? Metallica je očigledan primer toga kako se dobar i uspešan bend sjebava zarad ‚‚umetničkog‚‚ napredovanja.

 

Evo ga gore opet majmun koji povezuje power sa klinackim forama. Odjebi!!! Upozorio sam vas sve da to neću tolerisati. Power i onaj najgori bolji je od ove gej varijante Avantazije. Dupla pedala - što da ne. Bar bi albumi bili živi. Prvi albumi Avantazije su toliko bolji od ovih zadnjih da je izlišno uopšte komentarisati. Stalno neka tolerancija u fazonu kako ćeš reći ovo je bolje od onog. Pa naravno da se može reći šta je od čega bolje. Maloumno je reći da se ne može reći jer se sa pojmom kvaliteta srećeš svaki put kada odeš u prodavnicu.

 

Ne mogu se kultni albumi porediti sa osrednjim i sapuničicama. Gledam ovog Brejktrua kako se nasra živ ovde o novim albumima i tome kako su to najbolji albumi u istoriji. Da li si ti slušao sinko štogod u životu. Ako ti je ovo najbolje ja stvarno najgore ne mogu ni da zamislim. :mrtav:

 

Evo ja kažem Brejktru-u: Sinko to što ti slušaš jako je loše. Opovrgni moje mišljenje. Možeš li ti to?

Edited by HEFEST
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako, zanimljivo je da ste i ti i Miki rekli kako moraju da postoje neki kriterijumi po kojima bi moglo da se zakljuci da je "Betoven bolji od Cece", a niko od vas nije naveo ni jedan jedini kriterijum po kome su stari albumi toliko bolji od novih.

 

Ne kazem da si uskouman ako ti se vise svidja stara Avantasia, uskouman si ako ti se ne svidja nova samo iz razloga zato sto je razlicita od stare. Uskouman si ako ti je lose sve sto nema duplu pedalu.

 

Vidis, ja nisam napao nikog ko je rekao da je stara bolja, meni su stvarno tu negde i nova mi je bolja samo za nijansu, vec sam ja taj koji je napadan i ismevan kad sam rekao da je nova bolja od stare.

 

Smesni su argumenti da je nova Avantasia gay Bon Jovi. Prvo sto je Bon Jovi fantastican bend, drugo sto pesme poput Scales Of Justice, Wastelands, Stargazers nemaju nikakve dodirne tacke s Bon Jovijem. Da, Your Love Is Evil vuce na Bon Jovija, ali svejedno pesma razbija.

 

Pazi, druga stvar su napaljeni klicni koje se loze na St. Anger jer je nov. Ja sam SVE albume Avantasie preslusao mnogo puta, znam 90% pesama napamet, dodje mi period kad bi samo staru Avantasiu slusao i tada to i ucinim. Nisam ja neki koji je sad video St Anger i rekao da je ovo najbolje, a da prethodno nisam dobro prostudirao celu diskografiju. Ako neku ko poznaje Metallicu kao ja Avantasiu kaze da je St. Anger njemu najbolji, to je njegovo validno misljenje, ako zna da da argumente za to.

 

A sad, da ne bih pricao u praznu, dacu moje argumente zasto vise volim poslednja 3 albuma Avantastie:

 

1. Raznovrsnost - Ovo je jedna od najbitnijih stvari, ponekad me umori da slusam 20 pesama koje su sve sa duplom pedale i sve istog tempa, sa slicnim melodijama. Novi albumi su mnogo raznovrsni, ima mnogo uticaja drugih zanrova, ima jako malo pesama koje lice na neku drugu. To cini albume tecnijim za slusanje, svaka pesma donosi nesto novo.

 

2. Koncentracija dobrih pesama - Nema pesma za koju bih rekao da je losa, dok u Metal Operi ima par njih kojima nisam bas odusevljen. Naravno, Metal Opera ima neprevazidjena remek dela The Tower i The Seven Angels i najbolju pesmu Avantasie - Farewell.

 

3. Tekstovi - Prica ove triologije je neverovatna i moze da se shvati na mnogo nacina, dok je prica u Metal Operi bila klasicna good vs evil prica. Nije da ne volim to, ali ipak je ovo drugo malo unikatnije.

 

4. Bolja ekipa pevaca - Da, da, Jorn, Allen, Ripper, Oliva, Cooper, Meine... Neverovatna ekipa, neverovatni vokali. Jedina zamerka je nedovoljno koriscenje Boga pevanja Kiskea, koji je u Operama bas sijao i bacao sve ostale u senku...

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Evo ti lepo objašnjeno na engleskom.

 

Wait a sec, isn’t this supposed to be a project of epic proportions, bringing in guest musicians to do vocals on separate songs, and special guitar and/or keyboard solos? The concept probably sounds insane, and cool, yet it’s dumbed WAY down when it becomes just another glossy power metal album with some rock overtones.

 

So yes, the play extremely well, to the point where every performance comes off as passionless and stale, like cold robots. Vocals waver in key and on time perfectly, with no hint of humanity while the songs themselves race to the over-the-top hold-em-down chord, choir of vocals, backed up by keyboard choruses.

 

Considering the album is an hour long, one can only assume these guys enjoy hearing themselves play…

 

 

 

 

Ili jos bolje i detaljnije ovde dole. Možda se ne slažem sa jednom ili dve rečenice, ali ostatak je otprilike totalno ok.

 

And so we land on the first incredibly ridiculous spectacle of 2010, which is EDGUY vocalist Tobias Sammet’s Avantasia. For some godforsaken reason or another this group as it is decided to unleash upon the masses a double album known as The Wicked Symphony and Angel Of Babylon. The purpose of these two discs is to round of the ‘The Scarecrow’ trilogy which started out a little while back with their release The Scarecrow. It’s been hard to dredge up any sort of actual feelings on these two discs as they have alternated between ‘well, that’s not bad’ to outright, ‘this is way too cheesy for it’s own good’. As a double album the music starts to feel overblown and repetitive and taken as single discs the results are actually not much better. It’s hard to really get excited for a double disc release as they don’t exactly have the best history of being successful outside of being the equivalent of self fellatio to the artists ego. There are some catchy tunes across both discs and one CD is clearly better than the other but it’s time to get this review underway so I can finally delete this damned thing off my iPod and hopefully never come anywhere into proximity with this group again.

 

 

Wicked Symphony starts off decent. Album opener and title track ‘The Wicked Symphony’ is a decent enough song. There’s some ridiculous moments and a 3 way vocal battle happening and it sort of sets the tone of having semi-catchy power metal through the whole disc. It doesn’t really do anything too special outside of employing a whole bunch of vocalists that have popped up on Ayreon CDs (And Tim Owens, so you won’t be seeing him on any soup lines soon). The playing on the disc is solid employing a small guest list of guitarists who all pretty much sound the same but it’s hard not to think that the whole goal of the disc was not so much to make a batch of songs as it was to tell a story. Things get a little long winded by the whole CD is cheesy at it’s worst, and mildly glorious sounding at it’s best. You could probably go with worse discs but Wicked Symphony does an even spread between fast paced songs and slow paced ones without them really drifting out of your standard power metal theorem. What is odd about this then, is that even though Wicked Symphony is the better disc of the two Avantasia seems to be pushing Angel Of Babylon harder and when taken as a whole it doesn’t seem right as Wicked Symphony is the better disc (especially when you listen to the whole thing in one run) and it’s when you hit Angel Of Babylon that you start to run into problems with the whole concept of this double album. At the end of it though if you were not an Avantasia fan starting out this disc isn’t going to change anything as it falls into the realm of being largely unforgettable.

 

It’s when you hit Angel Of Babylon that things begin to go downhill. If you’re listening to both in one run, ‘Stargazers’ is not something you are necessarily looking forward to. The song is just like the previous one that opened up The Wicked Symphony and is also a 9 minute quest before the finish. After that, the disc whilst keeping the same production as well (so it sounds exactly the same) becomes a long slog through every single trope possible. It actually begins to feel that both of these discs became far to ambitious for what they were trying to do and they completely forgot to write out songs for the second disc. Once you hit ‘Death Is Just A Feeling’, Angel Of Babylon begins to start sound like 80′s hair metal buttrock. Yeah, the singing may still be about as ridiculous as you’d imagine from a the Ayreon sized list of guest vocalists but the riffs and general musicianship on this disc would not seem out of place showing up on VH1 classic. The only thing that makes these songs any different is in fact the vocalist, because certain tunes are just outright pop songs. Taken alone, Angel Of Babylon just feels like a boring disc in comparison to Wicked Symphony but would probably stoke some dude who is stuck in the 80′s when it comes to choice of music. When added on to the other release that came out a long side it, it becomes a fucking long boring slog that is completely unnecessary and completely not worth it. If the disc could be given a separate rating, Angel Of Babylon would receive a 2.

 

Angel Of Babylon may be the lesser of the two but you also have songs on both these discs that overshoot the goal of sounding glorious and powerful, jump past self parody and somehow manage to wrap right back around and land face first in the ground with enough force to leave a crater the size of which would rival the one left by the asteroid that killed the dinosaurs. It’s clear that Avantasia was meant to be this sort of overblown and grand power metal project, but it just doesn’t feel sincere. Every song that you hit after a while begins to feel like it was more for the supporting of one man’s ego than it was to create a listening experience. Considering that Avantasia has two other double albums in the past, and this one is a trilogy you can see that we are past the point of simple album creation and we’re now stretching songs just so that we can tell a story. Honestly, Wicked Symphony is not that bad of a disc. It’s the most ridiculous power metal this side of Blind Guardian, sure; but it’s not anything incredibly bad. There’s quite a few catchy songs, the opening track features a three way duel with Russel Allen of Symphony X as one of the vocalists and the songs remain relatively upbeat no matter what subject matter they entertain. Once you reach Angel Of Babylon though the songs start to repeat the same formula, and they also begin to feel incredibly unnecessary. This is where you start to get into the massive ego inflation territory as the song that opens up Angel Of Babylon sounds a full lot like the song that opens up The Wicked Symphony. Presented as a single experience the finality of Avantasia’s Scarecrow trilogy begins to feel so goddamned epic and ridiculously cheesy that Kraft probably has a lawyer team somewhere figuring out how to purchase stock in Avantasia because apparently the group has somehow figured out a way to create the compact disc as a carrier for their product. Double Albums do not have a glorious history as they either fall short, accomplish nothing but be incredibly long winded, or the group runs out of ideas and the second disc just starts to sound overblown and like a dumping ground for unused, uninspired riffs. Things do not change here. The only thing that saves this experience are the batch of mildly catchy tunes on Wicked Symphony that work as a proof of concept at best, as for right now though the whole thing scores a mid level 3.

 

 

My score: 3 out of 6.

 

 

 

Mislim da je sasvim jasno napisano i nema tu šta da se doda. Iako ja sve ljude uklučene u Avantaziju obožavam moram ipak ostati realan i reći da su albumi za mene veliko razočaranje. Takođe moram demantovati tvoju izjavu da su prva dva albuma imala loše pesme. Imali su najkultnije stvari svih vremena i one samo kultne. Ovi novi ni jedna kultna, a da ne pričamo o najkultnijim stvarima. Jednostavno obična dosada.

Edited by HEFEST
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...