Jump to content

Avantasia


Recommended Posts

GAMMA RAY/ex-HELLOWEEN guitarist/vocalist Kai Hansen will perform with AVANTASIA, the project led by EDGUY frontman Tobias Sammet, on the group's upcoming tour. Also scheduled to appear are Bob Catley (MAGNUM), Jorn Lande (MASTERPLAN), Amanda Somerville, Olli Hartmann and Michael Kiske (HELLOWEEN).

 

Kicking off in Pratteln, Switzerland on November 30, the three-week trek will bring the prestigious metal-opera event to three different continents around the planet.

 

Commented Tobias: "Kai will have a vocal role and play some guitar, too.

 

"We've been friends for quite a while now.

 

"I remember I was a little kid when I first heard HELLOWEEN's 'Keeper' albums. And that was the instant that lit a spark in me. Unfortunately I never got the chance to see HELLOWEEN with Michael and Kai on stage, but they'll make up for it now! Both have played an important role for me personally and for the history of AVANTASIA and its 'Metal Opera' in particular.

 

"I am looking forward to sharing the stage with them and play some of our old AVANTASIA classics together."

 

 

Kai i Kiske zajedno na sceni... jap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. Evo izvoli par linkova da vidis o cemu se radi:

 

Reach out for the light: http://www.youtube.com/watch?v=zxUKLu5XaRE

The tower:

Sign of the cross: http://www.youtube.com/watch?v=GzNuQ0iXXW4

The seven angels 1/2: http://www.youtube.com/watch?v=k1kQ4KLZ5l0

The seven angels 2/2: http://www.youtube.com/watch?v=YImrvOz7D5g

No return: http://www.youtube.com/watch?v=fSHn1XJ_iho

 

Uzivaj :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

evo intervju sa Kiskeom:

http://www.tobiassam..._1288821094.php

 

 

gledam sad turneju i mozda je najbolje ici na poslednji koncert

 

30. Nov 2010 Switzerland - Pratteln, Z7

01. Dec 2010 Switzerland - Pratteln, Z7

03. Dec 2010 Germany - Lichtenfels, Stadthalle*

04. Dec 2010 Germany - Kaufbeuren, All Karthalle*

05. Dec 2010 Sweden - Stockholm, Arenan

08. Dec 2010 Japan - Tokyo, Shinagawa Stellar Ball

10. Dec 2010 Mexico - Mexico City, Circo Volador

13. Dec 2010 Brazil - Sao Paulo, CTN

15. Dec 2010 Argentina - Buenos Aires, venue tba

18. Dec 2010 Germany - Fulda, Esperantohalle*

19. Dec 2010 Germany - Essen, Grugahalle*

 

mada ko ima para moze da veze Fuldu i Esen :bigblue: ali to je vec mnogo.

 

Karte su 35 evra

http://www.metaltix.com/item_search.php?search_item_value=avantasia&search_item_art=2&search_type=simple&GO.x=23&GO.y=10&GO=GO

Edited by DBrave

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neki new age Avantasia fan da mi otkrije zasto je Tobi odlucio da izda bas dva albuma ovako back-to-back? 'Oce neko mozda da mi kaze da su pesme tipa "Crestfallen", "Black Wings", i dobar deo "AOB"a stvarno morale da budu izdate? Jedan od glavnih problema 2010e su predugacki albumi i previse naguranog materijala, a Sammet je stvaarno pobedio sa nepotrebstinama.

Mano-a-mano, WS je bas jaci album, i sa njega da se izbaci par, a da ubaci par sa drugog, sasvim dobar album se dobija. Evo npr. Stargazers, ja ne kapiram kako ova pesma moze da traje 9 minuta...sastoji se od refrena koji ide:

Staaaargazers, Staaargazers, Staaargazers..... + dosadnog introa i vucem-se-po-podu-ko-mrtav-konj outroa. Ona Arcadia sa kraja nije nista bolja. Coveku je tol'ko falilo materijala da je jednu mediocre pesmu mora da reciklira, "Promised Land"...i zasto onda 2h umesto jednog kvalitetnog?

 

Plusevi albuma, dve "pesme bas za goste", pre svega:

 

"Scales Of Justice" - Oh fuck me, yes. Ovo ide u top5 najboljih pesama sa Ripperom na vokalu (ili jedinih dobrih 5 pesama sa njim na vokalu, al' da ne preterujem :haha:). Jedinos to me nervira kod ove, bas mocne heavy numere, je onaj idiotski brejk u sredini, moglo je to daleko normalnije da bude reseno. Ovo je ekvivalent toga da u "Painkiller" umesto onih soloa pri kraju stavis neki akusticni pasaz.

 

"Death Is Just A Feeling" - Kao i za Rippera, Tobi je uspeo da napise perfektnu pesmu i za Olivu, definitivno bolje od bilo cega sa poslednja dva JOP albuma., plus ga Oliva baaas dobro otpevao...sta reci, Savatage.

 

Dalje..ima podosta kul numera, koje nisu vrh materijal, ali sasvim dobre, tipa "Rat Race", "States Of Matter"...ali u globalu, sav ovaj materijal meni izvlace REFRENI. Znaci ima mozda 5 riffova iz ovih 2h da ostaju u glavi, ali zato 2/3 refrena ostaje u glavi, bilo pesma sranje ili ne. Obicno sam imun na otuzne rokice tipa "Dying...", ali mene je vec na prvo jebeno slusanje pesme, tamo u aprilu kad vec, refren zaposeo glavu... WS naslovnica, premocan refren, sam on mi izvlaci pesmu i dozvoljava joj onakvu duzinu...sta vise, pojedine pesme valjaju bukvalno, ali bukvalno samo od prokletog refrena ("Angel Of Babylon", "Dying For An Angel", "Arcadia", "Forever Is A Long Time", "The Edge").

 

Tako da, materijal je too-much-pussy-rock, too-little-metal-cock. Jedva sam se naterao da se posvetim ovom materijalu, Tobi je kod mene odavno izgubio kredibilitet, ali zarad nekih starih dobrih albuma odvajao sam minute i sate da pokusam da svarim ovo, izvuce se nekih 50 minuta dobrog materijala, ali na kraju krajeva ne gleda se sta sam ja ostavio u mp3 plejlisti, nego celokupna stvar, i summa summarum je 5/10, ili krace 0.5, ili duze, ni pola onoga sto je Avantasia nekada bila.

 

 

I bonus primedba (jer, kao i duzi albumi, i duzi komentari imaju svoje bonuse), kako moze neki album da ima kao gosta jebenog Olivera Hartmana i da on NE PEVA?! O_O Bitno je da ima Jorna svakih dva minuta, ne zna se koja mu je linija dosadnija vise... Previse Jorna, previse. Kiske osim "Wastelands" refrena, ne sija nesto takodje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike bih se slozio sa tobom o ukupnom utisku albuma (mozda ne oko 2-3 pesme, al' nema veze). Zasto Tobi nije stavio Hartmanna da peva, i zasto ima malo Kiske-a? Zato sto je Tobi rekao da Sascha Paeth (producent) mrzi power metal falsetto vokale pa ga je nahuskao da ih izbaci u korist hard rock stila - zato ima toliko Jorna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo kad sam citao tvoj post, mislio sam da se necemo ni u cemu sloziti, ali onda kad si rekao ono za refrene, onda sam shvatio da imamo razlicita ocekivanja od ovih album i shvatio tvoje nezadovoljstvo njime. Da, nema toliko dobrih riffova, nema toliko heavy delova...

 

Meni su od 22 pesme, mozda 18-19 odlicne i jako bih zazalio kad bi Tobi izbacio samo jedan album. Meni su pesme IZUZETNO melodince, vokali skoro savrseni (premalo Kiske-a, slazem se). Ali ja sam se pomirio sa cinjenicom da Tobi vise nije power metal tako da su mi se albumi svideli kao album, ne kao power metal album. Sto nas dovodi do zakljucka da:

 

Mozda ovo nije ni nalik staroj Avantasiji, i da to nisu ni priblizno dobri (power) metal albumi kao stari, ali da su podjednako dobri MUZICKI albumi, jer su prozeti sjajnim melodijama, aranzmanina, vokalima....

 

P. S. Big disagree za Stargazers i Journey To Arcadia.

 

P. S. S. The Wicked Symphony (pesma) ima refren godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike bih se slozio sa tobom o ukupnom utisku albuma (mozda ne oko 2-3 pesme, al' nema veze). Zasto Tobi nije stavio Hartmanna da peva, i zasto ima malo Kiske-a? Zato sto je Tobi rekao da Sascha Paeth (producent) mrzi power metal falsetto vokale pa ga je nahuskao da ih izbaci u korist hard rock stila - zato ima toliko Jorna.

 

Hvala na informaciji :pivopije: Hah, Sasa bas zamerio nesto na metalu, sta li je...al' dobro, valja znati da nije ipak sve Tobijevo 'maslo'...

 

Prvo kad sam citao tvoj post, mislio sam da se necemo ni u cemu sloziti, ali onda kad si rekao ono za refrene, onda sam shvatio da imamo razlicita ocekivanja od ovih album i shvatio tvoje nezadovoljstvo njime. Da, nema toliko dobrih riffova, nema toliko heavy delova...

 

Meni su od 22 pesme, mozda 18-19 odlicne i jako bih zazalio kad bi Tobi izbacio samo jedan album. Meni su pesme IZUZETNO melodince, vokali skoro savrseni (premalo Kiske-a, slazem se). Ali ja sam se pomirio sa cinjenicom da Tobi vise nije power metal tako da su mi se albumi svideli kao album, ne kao power metal album. Sto nas dovodi do zakljucka da:

 

Mozda ovo nije ni nalik staroj Avantasiji, i da to nisu ni priblizno dobri (power) metal albumi kao stari, ali da su podjednako dobri MUZICKI albumi, jer su prozeti sjajnim melodijama, aranzmanina, vokalima....

 

P. S. Big disagree za Stargazers i Journey To Arcadia.

 

P. S. S. The Wicked Symphony (pesma) ima refren godine.

 

Nema sta tu da se ocekuje, ne moze jedan ozbiljan power album ama samo od prokletih refrena da 'zivi', racunica je jasna :] Crva nije ni bilo...

 

Sta to znaci "IZUZETNO melodicno"? Onda obrni Sonatu nekad, ako nisi vec, ima da se useres od melodicnosti. A ovo da je bas TOL'KO melodicno, pa i nije skroz...kvare proske crestfallen i sl. boranija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde uzmi lopatu i ukopaj seeeee(Sajo Gengsta vs General Two)

"idi kopaj ka-na-le" said Sajo

 

No, iskreno, pesme nisu lose, ok su... ali ranije su utisci bili jaci.. sve to ide uz pesme, uz osecaj kroz pesmu

 

Al ima pesama u kojima i dalje lezi nada onog starog rada (it rimes xD)... Realno najjaci je osecaj kod Blizzarda jer je sve savrseno ukopano u pesmu

(bas kao sto je i ranije bilo)...dalje, Scales of Justice... i na primer Black Wings bih stavila kao moje jace (ima jos)...

U te tri je odnos pevaca odgovarajuci, stopljen je sa melodijom pesme sto daje dobar rezultat

Tako nesto se moze reci i za Alone i remember, ali...to je vec skretanje na nesto trece (mozda bolje da kazem drugo...jer ima slicnih pesama u Edguy-u)

 

I nije mi jasno i dalje odakle Crestfallen u celoj prici... onaj pocetak i polunormalan refren... Cinilo mi se ko rep pesma sa matricom

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pocela turneja, evo je setlista sa prvog koncerta:

 

Twisted Mind (Tobi)

The Scarecrow (Tobi/Jorn)

Promised Land (Tobi/Jorn)

Serpents in Paradise (Tobi/Michi)

The Story Ain't Over (Tobi/Bob)

Reach Out For the Light (Tobi/Michi)

The Tower (Tobi/Michi)

Death is Just a Feeling (Tobi/Kai)

Lost in Space (Tobi)

The Quest For (Tobi/Bob)

Runaway Train (Tobi/Bob/Jorn)

Dying For an Angel (Tobi/Michi)

Stargazers (Tobi/Michi/Jorn)

Farewell (Tobi/Amanda)

The Wicked Symphony (Tobi/Jorn/Oliver)

The Toy Master (Tobi/Kai)

Shelter From the Rain (Tobi/Michi, Kai on Guitar)

Avantasia (Tobi/Michi, Kai on guitar)

Sign of the Cross/The Seven Angels medley (everyone)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...