Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

D'adarrio? To je zivo sranje,ja sam imao 10-ke, pukla mi je 3 zica posle 2 nedelje,a ortaku je na basu pukla G zica dok je stimovao prvi put,stigfao je do F i prsla je.....

Mislim da je vrlo verovatno da tvom ortaku ne valja kobilica ako mu je tako pukla žica, ma u kakvom stanju da su bile žice.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je vrlo verovatno da tvom ortaku ne valja kobilica ako mu je tako pukla žica, ma u kakvom stanju da su bile žice.

Mozda, bas je stariji od njega...

 

A ja nisam pricao o zicama za akustaru nego za elektricnu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dadario su najbolje i najžilavije žice koje ima da se kupe kod nas po niskoj ceni tj. prihvatljivoj za vežbanje i stalno menjanje.

 

Inače je dobar Blue Steel, iako je skup i brzo korodira ima najbolji kvalitet. Sve ostalo je manje-više bledo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svirao 4 godine Daddario XL 9tke, prešao na XL 10tkei i sada sam na rotosound 11ici ( jebiga nema se kinte :( ) Mislim da je ipak daddario set najbolji za kintu koju košta. E sad ako neko ima kinte za Eliksir ili DM Blue Steel ili Signature neka izvoli

Share this post


Link to post
Share on other sites

To moze svakim zicama da se desi. :) :) D`addario je cak i tu u prednosti, jer zice uvek pucaju blizu kobilice, tako da mozes istu ponovo da namestis. :) :)

 

 

pozeljno je zameniti ceo komplet kad rikne jedna zica. Stvarno je shit kad jedna zica zvechi, a ostale omutavele.

 

Ja koristim GHS Zakk Wylde 10-ke. Lepo za dubinu, nikada mi se ni na jednoj gitari nije dogodilo da mi rikne neka zica, ali su skupe.

Edited by dRunken_munKy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Није ми јасно како можете да свирате на деветкама и тако тим танким жицама. Тиме се чисте зуби после клопе. :P (OК, ако неко није скапирао да је ово шала, и да ми објашњава како дебљина жица варира почевши од штима до самог гитаристе, то јест коме више одговара, онда сте мислим стварно не могу да верујем, и шта ми је требало оволики пост да напишем да ми не би заправо то урадили :) :) [hint: Упуцајте ме :)])

Share this post


Link to post
Share on other sites

d'adario su mi se lose pokazale, kontam iz prethodnih postova da je sa njima: ili ih volis ili ih mrzis :)

Inace trosim yamahe 10-ke trenutno, i ok su, mada su mi se 9-ke bolje pokazale (na staroj gitari doduse, na ovoj sam imao 9-ke kad sam je pazario, i nisam bas imao osecaj prisustva zica). Stay in tune mi odlicno izgledaju koliko sam bio u prilici da ih "provozam", ali ne mogu reci sigurno jer ih nisam drzao na svojoj gitari. Zice menjam na 3-4 meseca u proseku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na temu nekih prethodnih post-ova:

 

A zašto morate da promenite komplet ako je jedna žica pukla? Ne morate.

 

Ako je floyd, jasno je da ne mora

 

Ako je fiksni bridge, trebaju vam klješta puta dva, odvijete žicu sa ball end-a, ibavijete novu kao polukrug, uhvatite obe žice spojene sa jednim, drugima vrtite ball end dok se ne uvije da izgleda slično kao fabrički. Eto gotova stvar, vratite žicu. Mislim kad je frka i sirotinja je nema se para, to je rešenje. Retko kad žica pukne osim na bridge-u. I ne treba da sečete višak žice kad ih nove stavljate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na temu nekih prethodnih post-ova:

 

A zašto morate da promenite komplet ako je jedna žica pukla? Ne morate.

 

Ako je floyd, jasno je da ne mora

 

Ako je fiksni bridge, trebaju vam klješta puta dva, odvijete žicu sa ball end-a, ibavijete novu kao polukrug, uhvatite obe žice spojene sa jednim, drugima vrtite ball end dok se ne uvije da izgleda slično kao fabrički. Eto gotova stvar, vratite žicu. Mislim kad je frka i sirotinja je nema se para, to je rešenje. Retko kad žica pukne osim na bridge-u. I ne treba da sečete višak žice kad ih nove stavljate.

 

Иди бегај, знам ту фору since 2002. ;):pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...