Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

Да ли неко зна да ли у нашем економски развијеном главном граду могу да се нађу жице за седможичану гитару?

 

До сад сам се некако сналазио па довлачио из иностранства.

 

У Марићу има да се купе појединачно жице, ал најдебља што има је 56 што је много танко за велику БЕ жицу.

 

Нема ни у артисту, ни у митросу, а у скај из приниципа не идем (а не верујем ни тамо да има).

 

И кад смо код тога, идеалан комплет за седможичану је Blue Steel 10-60 IMHO.

 

Ето. Поздрав!

Share this post


Link to post
Share on other sites

GHS su stvarno najbolje, najduze zadrzavaju pravi zvuk i do jaja su jeftine, a oko pucanja, mislim da je to stvar gitariste i gitare, to nema veze sa zicama(osim u sluchaju ako zica ima feler)

 

dakle, stavish GHS i bole te uvo u dupe

 

gde ih uzimas u artistu? koja cena bile su oko 400 i nesto jedno vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma najbolje zice,ali ubedljivo najbolje za gitaru su Ernie Ball. Custom gauge ili slick za 0.09 Mada ja koristim 0.10 Heavy Bodom.One su bolje ako volite tvrdji zvuk.

Znaci cim stavis zice i nastimujes instrument,one se vise ne opustaju!!!!!Mozes bukvalno da ih stavih pola sata pre svirke i da budes miran!!! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim 15-ice da mi ne bi pucale dok bendujem u solazi. Trebalo mi je dva dana da se naviknem na njih kada sam ih stavio prvi put, ali sada mogu da stignem Petrucija kako oces.

Edited by Mamlaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ghs za mene. Za malo vishi shtim TNT 10-52 - uzasno prijatne i meke ( za moje prste :D ) i jebeno traju.

za dublje zakk wylde 10-60 kako bi bilo basno :) a opet meko za solo

 

ne znam koliko sad koshtaju, jer sam ih uzimao malo pre novaka, ovih dana idem da dokupljujem, ali su jeftine, 500-600 dinara na zelenjaku

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da montiram glave na plasticne zice, ili kako da stavim najlon na akustaru?! Ne svidja mi se zvuk metalnih zica..previse je ostar, piskav, nikakav :)

Pretpostavljam da znaš da na ono što zovu "Acoustic guitar" idu samo metalne žice a na ono što zovu classical guitar idu plastične? Nije svejedno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako da montiram glave na plasticne zice, ili kako da stavim najlon na akustaru?! Ne svidja mi se zvuk metalnih zica..previse je ostar, piskav, nikakav :)

 

uhmm.. nikako

mislim fizicki je moguce ali nema smisla jer neces dobiti nista priblizno nekom upotrebljivom zvuku

konstrukcija akusticne djitre(tu se u srpskom jeziku kao i u engleskom misli na gitaru na koju idu metalne, gitare na koju idu najlonske su klasicna i flamenko gitara...ipak mnogo ljudi grijesi i sve svode pod 'akusticna gitara') je previse robusna za mlohave i njezne najlonske zice, nema tu one rezonancije koju ima klasicna koja je mnogo 'lakse' konstrukcije-tanje, lakse i mekse drvo, manje drveta zbog prostije konstrukcije itd...

 

moguce je postici neke rezultate stavljanjem metalnih zica na klasicnu, ali to je rizicno, zato sto metalne puno vise vuku i moze doci do gadnih deformacija

 

probavaj razne zice, mozes dobiti vrlo tople i mellow zvukove i sa metalnim zicama

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

KOristim dadario 11-tice! :)

Sviram u E shtimu nekad u dropped D... A poshto imam procesor kad sviram Death Metal(shto je jako, jako chesto) na procesoru namestim death distorziju, stavim na whammy 4 tona nize da mi spusti i VOILA! :)

Ali je meni lichno, bolje i lakse kad sviram na petnaesticama u b ili a shtimu... Malo je tvrdje ali bolji je feeling kad odsvirash pesmu... :rockdevil:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...