Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

jebote to ti je ko da jebes stalno sa istim kurtonom...jebem ti...

:)

 

Uvek sam govorio da kad vec sviras, mozes sebi na mesec i po, dva da ucinish to zadovoljstvo koje ne koshta puno a znaci. Prosto zivim za zvuk novih zica, i onda prvih par sati sviram samo klinchugu jer ima onaj karakteristichan metalni, veoma pozeljni twang novih zica :D

Btw, u zadnje vreme kidam zice k'o besan. I prestajem da kupujem vise one ghs sub zero zice od 780 dinara jer su krsh. Zato sto su skupe, ne kupuju se pa im zvrje po radnji i bajate se, a i pokidao sam dosad dve u ovom setu i 4 dr pure blues u proslom :) Devetke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj bre. 715 dinara je 13.46 dolara U.S. Znaci 780 dzindzi je jos i vise? Pa jeste li vi ljudi normalni? Zice kostaju 5 baka na zapadu kada se uzme jedan komplet, a generalno se prodaju 3 kompleta za 10 baka.

 

Jeste probali da skupite kintu i narucite svi djuture, nekoliko vas, preko neke radnje online u Jevropi. Ili Americi svejedno, mada cenim da je postarina manja u Jevropi. Narucite brate 20-30 paketa zica, em popust em free shipping i rastalite se.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj bre. 715 dinara je 13.46 dolara U.S. Znaci 780 dzindzi je jos i vise? Pa jeste li vi ljudi normalni? Zice kostaju 5 baka na zapadu kada se uzme jedan komplet, a generalno se prodaju 3 kompleta za 10 baka.

 

Jeste probali da skupite kintu i narucite svi djuture, nekoliko vas, preko neke radnje online u Jevropi. Ili Americi svejedno, mada cenim da je postarina manja u Jevropi. Narucite brate 20-30 paketa zica, em popust em free shipping i rastalite se.

nece narod da se tali, jebi ga... a i ono drndanje je to. Nece ovi iz banaka da salju pare ako nemamo invoice, a ove iz prodavnica treba drndati za to.. al evo ako oce neko da se talimo ja sam za. Mislim na ovaj sedmozicani narod prvenstveno, nama se bas isplati, ostali ako ocete...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim nesto onaj zvonak zvuk novih zica

Što se mene tiče, zavisi od žica. Kad se baš zaželim zvonkog zvuka uzmem DR komplet. Milina je čuti taj zvuk oštar kao nož kad su nove. Ali posle tri probe možeš ih opušteno baciti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate ja ne mogu da verujem. Aj molim te promeni zice. I posle reci da li ima razlike. Ako ne cujes i ne osceas razliku nemoj vise da sviras. Mislim bez uvrede, al ja ovako nesto jos nisam cuo. Auuuuuu brate...Evo ja predlazem da kupimo svi zajedno coveku zice i dobrovoljno se prijavljujem da prilozim 100 kinti. Sramota me vise da dam. Auuuuuuuu, jebem ti Srbiju...kapiram da samo kod nas moze ovo da ima...u ostalim zemljama il ljudima nije frka da promene zice ili se ljudi bore za jebenu golu egzistenciju pa im nije do sviranja uopste....

 

jebote to ti je ko da jebes stalno sa istim kurtonom...jebem ti...

 

Promenio sam pre mesec dana, nije bilo nikakve razlike, osim, naravno što prvih par dana tandrču onako odvratno. Ja svoju gitaru NE PIPAM ako ne operem ruke i ne dam nikom da je pipa dok ne učini isto... Ako na sekund odložim gitaru, opet operem ruke pre nego što je ponovo uzmem. Na svirke i probe nosim sapun, i opet operem ruke pre sviranja. Gitara retko napušta kuću, a stoji okačena na zidu u sobi. Kapiram da ti je teško da shvatiš, ja se zgranem kad vidim žice ljudi koji sviraju samo dve nedelje na njima, ali, evo, ako dođeš na neku svirq, mogu ti dati da pogledaš žice (naravno, prvo opereš ruke :lol:), i videćeš o čemu pričam... Kao nove su! :)

Gledao sam neku školu gde Marty Friedman kaže da se žice menjaju na šes' meseci, i to samo ako su zarđale, a s obzirom da na mojima nema nikakve promene, nema potrebe da učinim isto. Plus, šta Marty Friedman kaže, to se poštuje bez pogovora. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

nece narod da se tali, jebi ga... a i ono drndanje je to. Nece ovi iz banaka da salju pare ako nemamo invoice, a ove iz prodavnica treba drndati za to.. al evo ako oce neko da se talimo ja sam za. Mislim na ovaj sedmozicani narod prvenstveno, nama se bas isplati, ostali ako ocete...

 

Ne kapiram. Kako nece da se tali? Pa nadjete se vas cetvorica recimo, uzmete neciju karticu pa online uzmete za svu cetvoricu po 3 kompleta zica recimo. Svako da 10$, u lokalnoj valuti nije bitno, ovom sto koristi svoju plastiku. Kakav bre invoice kakve gluposti? Nemam pojma, ali moja keva ima devizni racun u nekoj nasoj banci, i ima plastiku koju moze da koristi do mile volje sirom sveta. Mislim da se zove Kreditna Banka.

 

Jedino, kazem, carina i postarina. Postarina pojede malo te ustede ali opet bude mnogo jeftinije, i bolji izbor, nego kod tih lokalni lopova, bar sudeci prema vasim postovima. I ne znam kolika je carina, da li to jos postoji i sto bi bas zice carinili, nije da stite domacu industriju gitarskih zica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...NE PIPAM...

 

Kapiram te oko ovoga, i ja perem ruke pre nego pipnem gitaru. Mada, ja perem ruke sigurno 15-tak puta dnevno tako da su mi redovno ciste. Ali opet se maste i znoje dok sviras. Drugo, oksidacija. Trece, zamor materijala, zbog izvlacenja i oscilovanja. Postanu malo gluve (dull). Kad smo bili klinci, svi smo iskuvavali zice i nakapali malo limuna i sode bikarbone u tu vodurinu. Ocisti to zice, i cak im da malo zivota ali nije to to. Jednostavno se zamore ako ih rabis. mada su meni najgore one zice koje stavim nove i ne sviram mesec dana, gitara u koferu, zice ciste ali oksidirale i postale 'mrtve' (jer oscilovanje i cimanje im prija do neke mere a onda ih bacis).

 

Ja doduse koristim i ovo sto stiti zice donekle iako mu to nije prvenstvena namena.

 

...na šes' meseci...

 

Kapiras da se zajebavao covek? Elem, taj verovatno nije sam promenio zice, ima tome dvadesetak godina.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sve je to lepo, ali kontam da retko koji od ovdašnjih gitaroša poseduje deviznu karticu, a PayPal i slične pizdarije ovde ne funkcionišu. Čak i ako neko ovde ima takvo parče plastike, tom nije nikakav problem ni da odvoji 20 jevreja za komplet žica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto? Usetas se u banku odneses to deviza sto imas, ili pretvoris dinare u devize, otvoris devizni racun i ako si stariji cenim od 18 godina nema problema. Ili sam ja lud? Meni ljudi kazu, sve funkcionise k'o nekad.

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto? Usetas se u banku odneses to deviza sto imas, ili pretvoris dinare u devize, otvoris devizni racun i ako si stariji cenim od 18 godina nema problema. Ili sam ja lud? Meni ljudi kazu, sve funkcionise k'o nekad.

Đavola nema problema. Ja sam na jedvite jade otvorio dinarski račun, a kamoli da otvaram devizni. Da bi uopšte otvorio račun moraš imati ili stalan radni odnos ili ugovor o delu. Ne može se tek tako ući sa ulice i reći "Ja došao da otvorim račun". Pa još devizni. A da ne pričam o bankarskim provizijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako, moja keva nema nista od toga. Nije tehnicki ni u penziji. A ima devizni racun u Kreditnoj Banci kako rekoh. Posto joj je to najbliza gajbi banka.

Možda zato što ima stalan priliv deviza od tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako, moja keva nema nista od toga. Nije tehnicki ni u penziji. A ima devizni racun u Kreditnoj Banci kako rekoh. Posto joj je to najbliza gajbi banka.

 

 

Ma nije to problem, nego stara narodna: "Sit gladnom ne veruje"! :mrtav:

To je bila šala, a koliko ja ljude (a i sebe) ovde poznajem, uglavnom su Mrzići i "ako bi te žice za 3,33$ mogao da mi donese poštar na vrata ili još bolje da uđe unutra i donese mi do fotelje, a ja ću ih bez ičije pomoći namontirati na gitaru. A pored žica da mi donese i punjenu pljesku ili nešto iz kineskog, da ne moram da dižem dupe..."

E, a ono što piše Tower je delimično istina. Ja sam pre 6 meseci kupio novu američku gitaru sa američkim žicama i nisam je još nosio na svirku, ali sam je deljao i nisam još stavio nov set. Sigurno je razlika između novih i ovih, ali se ove tako dobro drže da stvarno mislim da postoji zavera i da smo mi jedna velika deponija svih nekvalitetnih ili manje kvalitetnih proizvoda gde postoji 10 ljudi odavde koji se brinu da ne ostanemo uskraćeni za pomenute. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...ali kontam da retko koji od ovdašnjih gitaroša poseduje deviznu karticu...

Evo, imam ja karticu sa kojom uredno mogu da plaćam preko neta. Možemo se nešto dogovoriti po tom pitanju. Konkretno, moj lični problem trenutno je što na njoj imam tri evra i jedan dolar, a plata kasni, a računi čekaju i tako to, finansijski penis...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda zato što ima stalan priliv deviza od tebe?

 

Hari jebote, nemoj da me karas burazeru, objasnih ti. Kako je bre sad moja keva povlascena? Otvorila je to jerbo sam joj ja objasnio sta da otvori. I naravno, ima ta fora u Juzi. Aj' zovem kevu sutra da mi objasni kako je ona to odradila u toj banci. Nije neka naucna fantastika, alo djecace.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos jedna stvar za ove zice od godinu dana.

Mozes da peres ruke kolko oces, mozes i da ne dioras gitaru uopste, zice samo ako stoje oksidiraju i postaju onako krtije...

ne znam ali ja ne mogu da prihvatim da neko ne menja zice bar na tri meseca i da je jos u fazonu kako su iste...

btw ucinio bi i sebi i gitari veliku uslugu kada bi menjao zice svakih mesec i po dana i kada bi svaki put kada stavljas nove zice ocistio celu gitaru i namazao vrat limunovim uljem ili necim slicnim. Lepo je to sto peres ruke, ali probaj i ovo. Mater mu jebem nije da kosta milion evra.

 

 

Ma, nisu mi pare nikakav problem... Menj'o bih ja žice, nije ni bitno, pošto nema razlike (:lol:), ali onda ti se uvek sjebe podešenost Flojda, i još štošta... Taj jedan put kad sam sam menjao žice, trebalo mi je... čitaj... JEDANAEST SATI. :lol:

Dok sam se izdrkao sa tenzijom pozadi, izašli su mi takvi žuljevi... Dva dana sam to radio, jedan pet, drugi šest sati. U životu neću više sam da menjam žice... Eventualno jednu, ako pukne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a brate izverziras se, nije to tako strasno. Nece ti se promeniti tenzija ako uzmes iste zice ( mislim na debljinu, ne na marku ). Opusteno radi to cesce i treba ce ti svaki put sve manje vremena. E da a sto se zvecanja novih zica tice i meni je ranije bilo malo mrsko, al sad ga mnogo volim.

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hari jebote, nemoj da me karas burazeru, objasnih ti. Kako je bre sad moja keva povlascena? Otvorila je to jerbo sam joj ja objasnio sta da otvori. I naravno, ima ta fora u Juzi. Aj' zovem kevu sutra da mi objasni kako je ona to odradila u toj banci. Nije neka naucna fantastika, alo djecace.

Ma nije sigurno naučna fantastika, samo kažem da sam ja jedva otvorio dinarski račun jer radim po ugovoru a nisam u stalnom radnom odnosu. Ne bih ni uspeo da otvorim taj račun (koji mi je bio uslov da dobijem ugovor - a potpisan ugovor uslov da otvorim račun - dakle nemoguća misija) da mi referent nije rođak, doduše vrlo dalek. A ne bih se baš jebavao da otvaram devizni račun zbog par kompleta žica pa da posle samom sebi jebem mater kad treba platiti održavanje računa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nisu mi pare nikakav problem... Menj'o bih ja žice, nije ni bitno, pošto nema razlike (:lol:), ali onda ti se uvek sjebe podešenost Flojda, i još štošta... Taj jedan put kad sam sam menjao žice, trebalo mi je... čitaj... JEDANAEST SATI. :lol:

Dok sam se izdrkao sa tenzijom pozadi, izašli su mi takvi žuljevi... Dva dana sam to radio, jedan pet, drugi šest sati. U životu neću više sam da menjam žice... Eventualno jednu, ako pukne.

 

 

Ti si superioran ovde,posle ovoga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, nisu mi pare nikakav problem... Menj'o bih ja žice, nije ni bitno, pošto nema razlike ( :lol: ), ali onda ti se uvek sjebe podešenost Flojda, i još štošta... Taj jedan put kad sam sam menjao žice, trebalo mi je... čitaj... JEDANAEST SATI. :lol:

Dok sam se izdrkao sa tenzijom pozadi, izašli su mi takvi žuljevi... Dva dana sam to radio, jedan pet, drugi šest sati. U životu neću više sam da menjam žice... Eventualno jednu, ako pukne.

 

 

tauere,ti si lep i bogat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...