Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

Ja stvarno ne kapiram mnoge bivse sunarodnike.

 

Kaze praksa da se svaki plutajuci (tojest 'viseci) tremolo rastima kad se ikako narusi balans koji ga drzi u savrsenoj (kolko tolko) ravnotezi.

 

Onda dodje kaze covek, 'meni ne'.

 

Onda dodje drugi covek, kaze 'kako b'e'?

 

Onda onaj prvi prica ovo i ono, onaj drugi ga pita "a mozda ti i nije tremolo 'viseci'", onaj prvi i dalje ovo i ono, i usput napomene kako mu i nije tremolo fakat 'viseci' (cime je rasprava postala bespredmetna)...i sad su obojica kreteni? Ili idioti whatever? Kako bre obojica, majku mu :no: ?

 

 

Drugo, ko je uopste imputirao Hudiniju da je sam pravio tremolo? Posto je aludirao na nekoga gore, ali sigurno nije na mene. Posto bi to bilo nemoguce. Posto ja nigde nisam aludirao da je iko "mozda pravio sam Floyd".

 

 

Ja pitah doduse da nije kolega 'mistik'...

Edited by Odliveni Mozak

Share this post


Link to post
Share on other sites

jao vidi pa decko je ljadza iz rume...pa dobro, doci ces ti vec u BG da sviras po nekim dangubama i kuglasima...

 

brate dersu, kako covek da se ne iznervira i da ne reaguje na idiotluke ovde...prvo onaj jedan car tvrdi da je bridge magnet u stvari neck, onda ovi sto ne menjaju zice ali zato peru ruke i brisu gitaru od prasine, i sad ovaj diletant oce protiv fizike...brate

 

mislim da je mislio na tebe jer si pitao da mu floyd nije iz kucne radinosti.. tj ovo sa novcicima...

Edited by nerevarine

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je mislio na tebe

 

Nemoguce burazeru, nemoguce...Ja sam pitao da li je Floyd blokiran....kucna varijanta se odnosila naravno na blokiranje kovanim novcem, umesto trem-setter-om recimo.

 

 

Jel ima neko da nije cirke... :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
:udri::udri::udri::udri::udri: Jel moze se stave dve zice slicnih velicina (e 12-tica i B 13-tica ) da ne utice na freboard,, glupo je pitanje :udri: pukla mi je nova zica posle 4dana a nemam $$$$ i mislim da ovde ne moze komad da se kupi,,videcu sutra,,Hvala. :angry::angry::angry::angry: Edited by Sephiroth

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Nemaju shmek standardnih zica, ali kontam da ima likova kojima smeta shkripa kad vuku prste po zicama :)

 

Nisam se toga nasvirao, tj. skinuo sam ih 2 sata poshto sam ih namontirao. To beshe davno i u ovom momentu zaista ne znam gde mogu da se nadju u nas :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel' zna neko gde kod nas mogu da se kupe Elixir zice za gitaru? Jel' imao neko iskustva sa istim?

I kakvo je vase misljenje o DR zicama za gitaru? Da li bi to islo u kombinaciju sa EMG magnetima? :pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Triad:

 

jbg sad, ja nikada nisam primetio razliku u zvuku dunlop i ghs zica an mojim gitarama. Iskreno, ne vidim razliku medju kompletima, barem ne u zvuku. Imam emg magnete po gitarama i totalno je svejedno :D

 

Ali, ja gledam koliko zice ostaju sveze, koliko su u stanju da potraju i kako rade u shtimu u kom se nalazim. Da se razumemo - nisam od onih shto zice drze dok im ne puknu, vec imam odredjen vremenski period kad ih menjam. Chak i kada na nekoj gitari imam zice koje sam samo jednom ili dvaput drndao, menjam komplet. Mozda mi je par zica puklo za zivota, nisam silovatelj :D

 

ALI - ernie ball su mi pucale dok sam nameshtao na gitare. Kad zica legne, obichno je malo razvlachim da se ne rashtimava odmah.Tako mi se dogodilo da su mi pucale prva, treca i CHETVRTA zica (mada za nju mislim da je bila iz bajatog kompleta) na tri razlichita instrumenta.

 

DR sam koristio u jednom momentu, dosta dugo su ostale sveze, ali za moje potrebe nije postojao dovoljno debeo komplet.

Dean markley custom, jedno vreme, ali ih vishe nigde ne nalazim.

GHS sam gurao dok zakk wylde nije preshao u dunlop :)

Sad sam na tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel vrede ove zhice tolko kinte?

DR Dimebag Darell

e i sad poshto otkako sviram gitaru(neshto malo vishe od godinu dana)oduvek sam koristio dean markley zhice,a poshto nemam kinte na bacanje recite mi koje od ovo troje je bolje(u smislu koje duzhe traju,koje su jache i koje se najbolje ponashaju u E shtimu)

Ernie Ball Super Slinky

GHS Boomers

i D'Addario XL Super Light Gauge

Edited by dimmu_

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon što sam jedno vreme koristio kojekakve apgrejdid setove od 700-800 dinara raznih proizvođača, gde su mi redovno žice pucale u periodu od ispod mesec dana, reših da zabatalim to i pređem na nešto jeftinije što mogu bezbolnije da parazim i menjam. Zadnji put uzeo Dean Markley desetke sa hillybilly ilustrcijom, štalom, kerom i ostalim, za 480 dinara. To beše pre više od mesec i po, možda čak i dva meseca. Što se mene tiče, svoje su odradile, mogu sutra i da popucaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...