Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

  • 2 months later...

eb2627.jpg

 

Znam da uvek možeš deblje ali ja sam skroz zadovoljan :D

Sviram to u nekom D drop C štimu i za to je odlično, super reaguju

Ne možeš u E naravno ali bude malo prezategnuto i niže od E

Jedini problem je kad hoćeš 22p da štimuješ u F prenategnuto je i baš napeto na prvom pragu

 

Edited by johndoe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene gitarskih zica covek moze i nekako da svari....ali sta reci za cene bass zica?!?

 

 

 

b'ate,mogu ti samo reci,ako si gitarista, da onih 570 din (+- 20 din sada,sta znam sveCka kriza) ,koliko vrede ernie ball regular slinky,vrede svaku paru,izdrzljivost i zvuk necu spominjati jel nema potrebe + savrseno rade sa aktivnim magnetima.

 

 

a za bass je sve skuplje (i pojacala i magneti i sam bas),jebiga kapiram da se od jedne low B zice moze napraviti E,A i D zica za djitru :DD

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sad cepam Ernijeva jajca 10-52, nije loše.

 

To su Regular Slinky ako se ne varam,ja furam Power Slinky 11-48,po meni najbolje zice za elektricnu gitaru koje postoje pored svih D'addario,Dean M. i ostalih sranja.....Ove zice koristim vec sigurno par godina i NI JEDNOM....da ponovim NI JEDNOM mi nisu pukle a nije bas da sviram nezno :) Dok su recimo D'Addario najvece sranje koje sam svirao u zivotu....pucale su mi non stop i to najvise D zica a bogami i G...Power slinky mogu bez problema da izvuku bilo koji stim i pritom zvuce fantasticno i odlicno se ponasaju sa aktivnim magnetima recimo,ko ih svira vec

Share this post


Link to post
Share on other sites

To su Regular Slinky ako se ne varam,ja furam Power Slinky 11-48,po meni najbolje zice za elektricnu gitaru koje postoje pored svih D'addario,Dean M. i ostalih sranja.....Ove zice koristim vec sigurno par godina i NI JEDNOM....da ponovim NI JEDNOM mi nisu pukle a nije bas da sviram nezno :) Dok su recimo D'Addario najvece sranje koje sam svirao u zivotu....pucale su mi non stop i to najvise D zica a bogami i G...Power slinky mogu bez problema da izvuku bilo koji stim i pritom zvuce fantasticno i odlicno se ponasaju sa aktivnim magnetima recimo,ko ih svira vec

 

Ove 10-52 su:

 

imagedh1.jpg

 

A što se tiče štima, D i drop C.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Obichno sam uzimao Erni Bola, super slinki, mislim, devetke, a u skorije vreme sam preshao na osmice, daju neshto reskiji zvuk i lakshe mi je da sviram s njima.

Nemam potrebe za spushtanjem shtima, sviram u klasichnom E shtimu, i ove zice su mi super legle.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Planet waves kablovi? D'addario zice?

 

edit: planet waves shtimer pedala (umesto boss-a ili korg-a)?

 

This bald old bastard would like to thank D'addario, Planet waves, ESP, Mesa/Boogie, InTune as well as anybody else who happens to give me stuff

 

get it? ;)

Edited by -Vuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

planet waves kablovi? d'addario zice?

 

ti mislish da on to koristi zato shto hoce?

 

Sta fali d'addario ? Zar ti mislis da ce oni njemu da metnu neki model zica da bi ih samo reklamirao ili mislis da je covek stvarno izabrao dobre zice ?

 

Mozda je sklopio deal sa kompanijom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...