Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ljudi imam pitanje za sve,pa ako neko zna,neka mi odgovori..

 

Imam Ibaneza u C standard stimu sa Not Even Slinky tj 12-ce Ernie Ball,i treba da ga spustim u H.

E sad stavio sam jos odavno i Simor Dankana INVEJDERA(bridge-humbucker).I pitanje bi glasilo,koje zice dastavim?

Da li da stavljam 13-ce ili da uzimam za sedmozicanu pa da izbacim prvu zicu tj E-zicu,i da li ce to biti mnogo basovito?S'obzirom da su i zice i magnet do jaja basoviti,a od zica dokaze u obzir iskljucivo i ukljucivo ERNIE BALL.

 

HVALA U NAPRED! :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni vec 2 .put da mi pukle 10 D'Addario. Promenim stim za Mastodon Oblivion i ocu da se vratim i sve zice namestim na standardni stim ali .....e na 6. zici ne mogu da nadjem na stimeru. i spustam se toliko nisko da se zice skroz olabavile , i nista , penjem se gore zateze se zateze i osecam ja veliku tenziju na zici i .......SNAP ......mozda sam brzo okretao civiju da nisam video nisko e ili se mozda zabagovao Guitar Rig .....bumer

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, ne mora da znaci. Ja licno nikada nisam koristio stimer niti nista slicno, uvek sam to radio na sluh i uvek mi je uspevalo da je namestim kako valja, cak i kada sam tek pocinjao - fora je samo da pogodis pravi ton na 6. zici i ostale se posle stimuju lako u odnosu na nju. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Afkors. Pazi, uvek krenes od standardnog E stima, posto je najlaksi. Ubodes 6. zicu kako valja i onda 5. stimujes u odnosu na nju (onaj fazon sa 5. pragom), i tako redom (sem izmedju 2. i 3. - one idu na 4. prag ;)). I odsviras nekoliko rifova cisto da proveris da je sve ok. E sad, ako hoces da, kao sto ti kazes, spustas stim i tako to, sve se to vremenom upamti. Steci ces osecaj za to ovako ili onako, ali najjednostavnije ti je da se uvek vracas na E i onda polako krenes. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lako je štimovati na sluh kada nisi na bini, kada si na bini, prc, zato i postoje štimeri. :D

 

ja nemam shtimer na patosu

 

nashtimujem se pred svirku sa nekim svojim raspadom, a za vreme iste na sluh ;):meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

jbg, to je kad se chesto preshtimavate (tj Danilo) :D

 

samo da shtim stoji na djitri i lagano je, najgora stvar koju sam radio svojim gitarama je bila prechesta promena shtima (iz e u A - nirvana, pa korn :D)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego imam potrebu da se spustam u C standard sa vremena na vreme a i nisam do sada isao sa debljim zicama tog tipa (Ernie .10-.52) u E pa reko da cujem iskustva.Hocu sa Ernie Ball Power Slinky da predjem na Heavy Bottom jer mi ove slabije drze C shtim a ne znam kako ce se heavy ponasati u E,da li je prevelika tenzija zbog debljine pa da ne dodje do kriveljenja vrata vremenom i to

 

p.s Jel koristi neko GHS zice i kakva su vam iskustva? Cuo sam da su zakon isto

Brate savetujem ti Ernie Ball "Not Even Slinky" tj 12-ce.

Ja koristim te u C stimu i rade mi do jaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...