Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

  • 1 month later...

elem

 

shestozichana (prva zica ka poslednjoj)

 

D - d a f C G D (odatle ide u drop C)

C# - c# g# e H F# C# (moze drop H)

C - c g d# B F C (poneko i dropuje u B)

H - h f# d A E H (drop A)

A - a e c G D A (ne znam nikog ko je dropovao u G :haha:)

 

sedmozichane najcheshce idu e h g D A E H

ja sam shtmovao d a f C G D A (ponekad dropovao u G)

 

dalje nisam ishao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

13-ke (4 pletene, dve gole varijanta), C# / drop H - u zavisnosti od benda i pesme... Od marki sta naleti, a da nije oFender Buljet

 

Na drugoj gej Blatokaster za Metalike gitari drzim neke mrsave 11-ke, stim ide od E do drop C, po potrebi...od doticnih ili Dadarijo ili Erni Bol...

 

Na akustari opet DaDarijo mislim neke lude 12-ke (sa pletenom tricom), bilo jedno pakovanje u Mitrosu, vise ih nema nidje (kao ni vecine ostalih kompleta koje volim,vec postaje kriticno)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...

imam ja jedno pitanjce, verovatno ce zvucati glupo xD

elem, imam klasicnu gitaru, sa plasticnim zicama. ono sto mene zanima jeste koliko bi bilo pametno da kupim zice za akusticnu, znaci metalne ili prevucene metalom(koje god da se koriste za akustaru) i namontiram ih na ovaj moj krsh?

kontam da moze, ali bolje ja da proverim sa nekim ko se za razliku od mene razume u sve to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam ja jedno pitanjce, verovatno ce zvucati glupo xD

elem, imam klasicnu gitaru, sa plasticnim zicama. ono sto mene zanima jeste koliko bi bilo pametno da kupim zice za akusticnu, znaci metalne ili prevucene metalom(koje god da se koriste za akustaru) i namontiram ih na ovaj moj krsh?

kontam da moze, ali bolje ja da proverim sa nekim ko se za razliku od mene razume u sve to :)

 

Sve moze,naravno,ali da li je pametno,nije.Bog odavno rece,zice za klasicnu,na klasicnu,zice za akusticnu,na akusticnu,zasto pametovati.

A i nije bas da nema nigde da se kupe zice za klasicnu.

Klasicna nema sipku u vratu,mnogo bi bila veca tenzija,odnosno zategnutost,koja bi povukla vrat,pa bi i akcija skocila,deformisala bi se vremenom.Drugo nut je urezan za plasticne zice,ove donje tri bi plivale u urezima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaobidjite Dean Markley NickelSteel Electric signature series zice...

Ubedljivo najgore zice koje sam imao...

- uzasna intonacija

- nikakav tuning stability

- mutan nebalansiran zvuk sa previshe low enda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 1 year later...

Svakom gode drugachije zice. Ja volim Dunlop, nikada mi nisu pucale, dok su mi Ernie Ball riknjavale u par navrata. Dean Markley sam voleo kao klinac, posle sam GHS furao. Zavisilo je od cene i toga da li je u prodavnici postojao komplet kakav meni treba xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам управо апсолутно дефинитивно исти проблем са данлопима . Користим их у Д штиму и најтања Е ми је пуцала после две недеље.

У Митросу имају Дадарио деветке жице,оне су одличне за Е штим ,и планирам да се вратим на њих кад попуцају ова данлоп срања. Јако дуго су читаве ако не мењаш штим често.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...