Jump to content

Žice za gitaru


-Abraxas-

Recommended Posts

То су моје прве жице,и одувек их користим,једино сад само што сам узео хеви кор,али сам схватио да су говно.Топло ти Дадарио препоручујем!

 

Нећеш се покајати.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Имам управо апсолутно дефинитивно исти проблем са данлопима . Користим их у Д штиму и најтања Е ми је пуцала после две недеље.

Ti, beše, pičiš Nile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ахахах кад бих могао :haha: ,трудим се нешто од Некрофаџиста да скидам,пошто сам у Д штиму.

Ту и тамо спустим у дроп Ц и одсвирам Себека или Дуат нешто избрљам,али ништа интензивно,што?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' može neko da mi da preporuku za dobre žice za električnu gitaru? Uglavnom E štim koristim. Uzeo sam skoro Dunlopove heavy core seriju, i mogu reći da su golo govno, najtanja E žica mi je pukla za 5 dana.

Sve žice koje su nove i kako treba skladištene su ok što se tiče toga da li će pucati. Mislim da je mnogo bitnije odakle su nabavljene neke žice, tj kako ih nabavlja ta radnja u kojoj si uzeo nego sam brend, bar kad se radi o izdržljivosti. Uzimao sam do sada uglavnom žice u Mariću, ponekad u Mitrosu, i najbukvalnije, nije mi godinama pukla žica. Treba ti da vidiš da li ti možda ne valja sedlo na bridgu gde prolazi žica, pa zaseca žicu i zato puca. Ako baš treba preporuka, Preferiram Ernie Ball ali su i D'Addario ok. Takođe, žice umeju pucati zbog loše tehnike desne ruke i nepotrebnog zlostavljanja floyd-a.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je mnogo češći uzrok ovo poslednje navedeno nego kvalitet samih žica. Meni se još nije dogodilo da pukne.

Jebem li ga. Meni je pucalo od floyd-a kad sam bio klinac. Posle uglavnom nije. Primetio sam da početnici, kad npr urade dive ili povuku nagore, naglo puste ručku. Neko moje iskustvo je da to vodi pucanju žica jer se naglo promeni tenzija. Kad sam počeo da pazim da nakon dive-a samo za brucu sporije vratim floyd u normalno stanje, dakle pružajući malo otpora ručki da se to ne desi odjednom, žice su počele da ređe pucaju. Dakle treba uvek držati floyd i kontrolisati ga a ne samo uložiti snagu kad se povlači ili spušta, tako da su pokreti mekši i postepeniji. A druga fora su ove razne jeftine gitare sa smeće limenim floydovima. Kad sam prvi put uzeo Ibaneza sa Edge-om, počele su da ređe pucaju. Ok je i originalni floyd kad je kvalitetno napravljen, ali mislim da je Edge najbolje urađen od svih "floating bridge" koncepata.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ove D'Addario devetke, pre neki dan, i za sad su solidne, lepo se čuju. E sad, videću za izdržljivost. :)

A što se tiče Saletovog posta, pregledao sam sve i nisam našao nikakve nepravilnosti, ispupčenja, oštećenja ili tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...